Zemřel člověk…

04.09.2017 21:59
Výjimečný člověk, jehož znali snad všichni dospělí občané české republiky. Člověk, jehož hlas jsme dovedli poznat mezi všemi, člověk, jehož existence byla součástí snad každé rodiny. Součástí nás všech.
 

Přesto se našli lidé, kteří do jeho mrtvého těla dokázali kopnout, ba co víc - snaží se poplivat celý jeho život – celou jeho hereckou kariéru. Ano – byl to herec. Byl to pan Herec!

A tak se ptám – co se to s námi děje?

To už opravdu nedokážeme uvažovat vlastním rozumem? Ještě nedávno jsme přece uměli rozeznat dobro od zla. Ještě nedávno jsme dokázali rozeznávat lež od pravdy a hloupost od moudrosti. To, že někde povyšují nemorální chování nad morálním, nepřirozené chování nad přirozeným... to, že někde považují za umění dokonce i taková díla, nad nimiž se naše duše hnusem otřese... to, že někde mění dějiny k takovému obrazu, který pro své zvrácené zítřky potřebují a strhávají umělecká díla zobrazující dějinnou cestu dlážděnou hrdinskými obětmi svých předků... to přece neznamená, že to budeme následovat v zemích Koruny české. Naše dějiny jsou jiné, nežli dějiny jejich. A jejich chování bychom měli spíše odsoudit nežli následovat.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Umrel-Zeman-Bohuzel-major-napsal-znamy-umelec-A-uz-dostal-do-cenichu-Na-mrtveho-Vladimira-Brabce-si-prisadili-i-dalsi-502543

To, že někdo – dokonce někdo, kdo má (díky své profesi) volný přístup k mediím, dokáže poplivat památku člověka – herce, kvůli roli, kterou (mimo jiné naprosto mistrně) ztvárnil – tedy jen poctivě odvedl dokonalou práci a dostal za ni zaplaceno - to rozhodně není něco, co bychom se v naší zemi chtěli učit. I když to, do výše zmiňovaných trendů, perfektně zapadá.

Češi nejsou idioti.

Jen těžko se budou hledat takoví, kteří by byli ochotni věřit, že herec, jenž si v televizním seriálu zahrál roli hrdiny poplatného tehdejší (vládnoucí) moci... musí být zákonitě bezcharakterní i ve svém srdci.

Ze stejného důvodu by si v Čechách asi jen idioti nechali např. implantovat totální endoprotézu kyčelního kloubu od herce Miloše Kopeckého - kdyby ještě žil - i když v televizním seriálu to byl ortopéd naprosto excelentní.