Začíná to mazáním křížů, přejmenováváním knih, shazováním soch, cenzurou jazyka a převracením významů či embargem na nepohodlné filmy a osoby. Končí to...

03.09.2017 11:25
Ke kauze černoch Lidl psal: jsme v Evropě 21. století. Čím více ze světa totiž poznáte, tím větší toleranci vůči jiným máte. Nyní Lidl říká, že respektuje rozmanitost, proto přistoupil ke změně grafiky a smazal kříže. Orwell hadra.
 

Začíná to mazáním křížů, přejmenováváním knih (Pipi Dlouhá punčocha a černošský král), shazováním soch, cenzurou jazyka a převracením významů či embargem na nepohodlné filmy a osoby. Končí to...nechci domýšlet. Ale Orwell, Zamjatin a Huxley by zírali.

Během poslední kauzy s černošským modelem řada lidí pochvalně smekala před perfektní reakcí Lidlu na Facebooku, kde Lidl na kritiku reagoval slovy:

"...jsme v Evropě 21. století, kde spolu soužijí různé rasy. A protože Lidl najdete také po celé Evropě, nevidíme rozdíly. Čím více ze světa totiž poznáte, tím větší toleranci vůči jiným máte. Proto jsou naši modelové ze všech koutů světa."

article_photo

OK. Smysl to dává. Ovšem komunikace a stanovisko Lidlu se zaseklo na nejnovějších prohlášeních v rámci kauzy "smazaných křížů" u řeckých kostelů, díky kterým si zcela protiřečí.

"V Belgii Lidl ve svém stanovisku uvedl, že je společností, která „respektuje rozmanitost“. Proto prý přistoupila ke změně grafiky." (Novinky, 1.9.2017)

A české zastoupení k tomu dodalo:

"Design obalu nebyl navržen v České republice, ale byl vytvořen mezinárodním týmem. Součástí naší obchodní politiky jako mezinárodní obchodní společnosti je zachování náboženské a politické neutrality,"uvedla Kateřina Jaškova z oddělení firemní komunikace Lidlu. (Lidovky, 1.9.2017)

Takže v rámci výchovy nás (xenofobních) Čechů a Evropanů k toleranci jsou nám předkládání černošští modelové, ale v rámci náboženské a politické neutrality jsou raději pro klid těch druhých mazány kříže? Navíc z důvodu RESPEKTOVÁNÍ ROZMANITOSTI?

Rozumím těmhle protiřečícím si kecům správně?

A jak chcete naučit toleranci ty druhé, neevropany a Evropany s neevropským původem (abych byl korektní), když jim symboly křesťanství bezostyšně mažete z obrázků?

V trochu jiné souvislosti jsem už o novodobém Orwellově doublethinku psal zde: Brexitem vinna senilita, ač v senátu je pojistkou demokracie. Holá řiť se trestá, krádež a poškození standardy ČR je performance. Nelidskost Číny, Sýrie a demokracie Saudů. (Ne)Přítel AlKáida. Ruská propaganda vs. USA/EU pravda.

 
 
 
 
Q.S.
 
Skutečná agenda asi nebude o integraci a rozmanitosti... Pro Evropu byl připraven "one way ticket". A rozmanitost? pouze jednosměrná!

Diskusní téma: Začíná to mazáním křížů, přejmenováváním knih, shazováním soch, cenzurou jazyka a převracením významů či embargem na nepohodlné filmy a osoby. Končí to...

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek