Z EU přišel pokyn? Je třeba poštvat státy V4 proti sobě. Pište štvavé články, rozeštvávejte obyvatelstvo. Když nebudou jednotní, ještě rádi budou poslouchat naše nařízení....

02.01.2018 13:10

„V devadesátých letech živil jejich (českou) iluzi o přetrvávajícím významu středně velkého státu mimoděk Václav Havel díky své mezinárodní autoritě. Po jeho odchodu se naplno projevila malost České republiky, zdá se ovšem, že tento fakt vidí všichni kromě samotných Čechů,” uvedl v komentáři Denník N.

Zaslepenost Čechů se podle listu projevuje postojem vůči Evropské unii, když se čeští politici chovají tak, jako by měla Evropa usilovat o pozornost české strany, a nikoli naopak. „Tuto zvláštní křeč nelze vysvětlit jinak než neschopností pohlížet na Česko jako na malý stát přiměřeně malého významu, kterým se stal poté, co přišel o slovenskou část,” dodal deník.

„Slováci se nyní s údivem dívají na Čechy, jak může mít národ, který vždy považovali na politicky vyspělejší, v čele státu politiky tak nízké úrovně,“ dodal list.

Slováci se přizpůsobili 

Naopak Slováci si podle listu museli rychle osvojit strategii malého státu, tedy vstřícnosti vůči velkým demokratickým spojencům, a měli výhodu, že iluzi o své velikosti nemohli nikdy podlehnout.

„Slováci museli chtě nechtě hledat odpověď na otázku, jaký charakter státu si vlastně přejí. Z tohoto hledání vzešla idea, že má být demokratický a evropský stát."

 

Zdroj

 

Q.S.

Tak štvaní a rozeštvávání nabírá na intenzitě... Tentokrát si k rozeštvávání vybrali Slovensko.Prezident Kiska nám vyznamenal protinárodního aktivistu Pitharta nejvyšším státním vyznamenáním a následují štvavé články.

"Jste malí, jste slabí, nic nechápete, máte v čele hrozné politiky...."

Inu Sauronovo oko se letos na Čechy, Moravu a Slezsko bude dívat obzvlášť pozorně.... Prezidentské volby, 100 let státnosti....

Diskusní téma: Z EU přišel pokyn. Je třeba poštvat státy V4 proti sobě. Pište štvavé články, rozeštvávejte obyvatelstvo. Když nebudou jednotní, ještě rádi budou poslouchat naše nařízení.

Datum: 05.01.2018

Vložil: Karel Sedlář

Titulek: Povrchní

Velmi povrchní názor. Není pravdou, že si Češi neuvědomili svou malost jako Slováci. Rozdíl je v historii a vlivu na Evropské dějiny. Slováci vždy dosud patřili k národům se zanedbatelným vlivem na dění nejen ve svém okolí, ale i na území, kde žijí a naopak. Češi historii Evropy ovlivňovali daleko silněji. Česko je nepochybně malým státem, ale hodně sebevědomějším než Slovensko a i velké státy Evropy toto sebevědomí vnímají a podle toho se i chovají. Podobně jako Maďarsko se stejným počtem obyvatel nebo i Rakousko. Uchýlit se k vypočítavosti a lavírování podle aktuálních větrů v Evropě není projevem sebevědomí, hrdosti ale projevem nesvéprávného vazala. Naopak to Slováci si ještě stále nezvykli, že jsou suverénním Evropským státem a nemusí sklonit hlavu vždy, když si to jejich silnější západní země umanou. Od politiků v ČR bych naopak očekával daleko sebevědomější autonomnější postoje a více odvahy při prosazován našich národních zájmů. Švýcarsko není větší zemí, ale má v Evropě takový respekt právě proto, že jsou Švýcaři pevní v prosazování svých zájmů a hledí si nekompromisně svých zájmů i za cenu ostrých konfliktů..

Přidat nový příspěvek