Výsledky Českého slavíka nepochybně ovlivnili ruští hackeři

26.11.2017 13:05
V Hudebním divadle v Karlíně proběhlo v sobotu slavnostní vyhlášení ankety Český slavík. A jeho výsledky mě pořádně a právem rozladily!
 

Tedy ne, že bych se snad na tu každoroční trapárnu díval! Zvlášť, když ji opět vysílala TV NOVA, tedy stanice, kterou každý intelektuálně vyspělý občan musí zákonitě ignorovat. Ale omylem jsem dnes na internetu rozkliknul článek, který o průběhu večera a vítězích ankety referoval...

Už ten titulek článku na iDNES Gott děkoval Bohu, že mu dal ještě šanci mě pořádně rozladil. No řekněte, není to pokrytectví, když dřívější normalizační zpěvák dnes děkuje Bohu? To si vážně myslí, že kvůli svému příjmení může vše? O pořadí na dalších místech v kategorii zpěváků ani nemluvě. Na druhém místě další normalizační popstar David, který má navíc tu drzost, že vystupuje na mítincích těch nesprávných politických stran i dnes. A zloduchovi Babišovi, který nás s tou nestvůrou, co dnes sedí na Hradě, vhání do náručí Ruska, dokonce David zpíval na jeho svatbě na Čapím hnízdě! A třetí místo rasisty a xenofoba Ortela, to už snad nemá smysl vůbec komentovat.

Nedalo mi to a našel jsem si kompletní letošní výsledky Český slavík Mattoni, abych se podíval, zda aspoň těsně pod stupni vítězů najdu nějakého politicky uvědomělého zpěváka. Bohužel ne, a když jsem navíc uviděl na osmém místě Nohavicu, který měl přes apely mnohých intelektuálů tu drzost převzít od Zemana státní vyznamenání, pokoušel se o mě infarkt a už už jsem sahal po pohárku rumu s čajem. Pak jsem tam naštěstí aspoň zahlédl na jedenáctém místě nadějného Vojtu Dyka, který loni organizováním akce Týden občanského neklidu prokázal, že mu to na rozdíl od výše umístěných zpěváků politicky myslí.

Ani kategorie zpěvaček mně příliš radost nezlepšila. Ta Lucie Bílá je sice pěkná baba, ale už jen to její, ve skutečnosti prý nepravé, problematické jméno... Že se před 20 lety postavila na tu nesprávnou stranu – tedy na stranu Klause a nikoliv Rumla s Pilipem, to už jsem jí odpustil. Ale že na rozdíl od většiny pokrokových umělců neodsuzuje ani proruského švába Zemana a také od něho kdysi přijala vyznamenání, to je zkrátka neodpustitelné. Přitom taková Lenka Dusilová, která v tomto směru zastává postoje zcela správné, skončila mezi zpěvačkami až dvacátá šestá...

A aby tedy toho nebylo málo, tak ten již výše zmíněný xenofob a rasista Ortel kromě třetího místa ve zpěvácích získal s tou svou odsouzeníhodnou grupou ještě i stříbrného Slavíka v kategorii skupin. Naštěstí poté, co byli vloni po zásluze vypískáni (byť někteří přítomní v sále jim i hanebně zatleskali), již letos neměli tu drzost přijít si cenu převzít. Ale stejně nechápu, když už jsou čeští pořadatelé tak benevolentní, proč už dávno nezasáhla příslušná kulturní komise z Bruselu a nenařídila Ortel ze soutěže doživotně vyloučit!

Prokázali hlasováním v Českém slavíkovi naši občané svou naprostou kulturní nevyspělost a politickou neuvědomělost? A souvisí dokonce výsledky této ankety s výsledky nedávných parlamentních voleb, jak tvrdí jeden kolega bloger? Přece jen si nemyslím, že by na tom náš národ byl až tak zle. 

V tom, proč letošní soutěž dopadla tak katastrofálně, mám já naprosto jasno: tak jako řada jiných věcí, i zfalšované výsledky hlasování v Českém slavíkovi jsou přece dílem ruských hackerů!

 

 

Diskusní téma: Výsledky Českého slavíka nepochybně ovlivnili ruští hackeři

Datum: 26.11.2017

Vložil: sparkler

Titulek: slavik

viděl bych to i na zasah ze zahrobi, v zebricku Muk, Zich a Matuška..

Přidat nový příspěvek