Všimněte si, že tyhle povýšenecké odsudky většinou slyšíte z úst těch samých lidí, kteří brojí pro paušálnímu odsuzování migrantů, sudetských Němců atd.

03.02.2018 09:15

Stalo se nějak módní záležitosti vysmívat se všemu českému. Naposledy mi to připomněl Pavel Bělobrádek svým postem o lithiu, které by prý nemělo zůstávat v českých rukách.

On to zaobalil do "žertu", ale to sdělení je jasné: Češi jsou packalové...a dál to znáte sami: Češi si neumí vládnout. Češi stále nepochopili demokracii. Češi jsou zaostalí. Češi jsou xenofobové. Češi se nikdy ani nepřiblíží svým pokrokovějším sousedům ze Západu. Češi se nevyrovnali s komunismem...

Spousta jinak inteligentních a vzdělaných lidí si dodnes myslí, že lepší je svěřit moc do rukou bruselských úředníků, než nechat rozhodování na českých úřadech. Z komunismu mají tihle příslušníci starší generace nějak zakódované, že na Západě je prostě všechno lepší....

Všimněte si jinak, že tyhle povýšenecké odsudky většinou slyšíte z úst těch samých lidí, kteří brojí pro paušálnímu odsuzování migrantů, sudetských Němců atd. A vždy tyhle hlasy sílí, když je po volbách a nevyhraje ten "správný" kandidát či strana.

 

Zdroj

Diskusní téma: Všimněte si jinak, že tyhle povýšenecké odsudky většinou slyšíte z úst těch samých lidí, kteří brojí pro paušálnímu odsuzování migrantů, sudetských Němců atd.

Datum: 03.02.2018

Vložil: Jan

Titulek: neschopní si vládnout

Právě z důvodu, že si Němci nedokážou sami vládnout, bylo Německo po válce rozděleno do okupačních zón, kterým vládli vítězné mocnosti. Nemyslím si, že by si Němci dokázali vládnout dnes, ostatně si ani sami nevládnou.

Datum: 03.02.2018

Vložil: To je fuk

Titulek: Re: neschopní si vládnout

No Němci jsou v politice velmi nepraktičtí. Částečně světlou výjimkou byl kancléř Bismark - ale to je již dávno a i jemu trvalo skoro celý život, než pochopil a na sklonku svého života prohlásil, že nepřítel není na východě! Když se podíváte do historie, zjistíte, že Němcům se nejlépe vedlo v dobách, kdy byli rozděleni do několika až mnoha států (zhruba od drolení Francké říše na menší celky)... Já kdysi věděl, že sjednocení Západního Německa s Východním Německem a se Západním Berlínem je velký průšvih pro Němce samotné. Němci zkrátka nějak nejsou schopni unést nově vzniklý fakt, že se z nich stal nejsilnější stát Evropy, propadnou podivnému velikášství a pak začínají jít do různých extrémů (nacionální imperialismus, marxismus, nacismus, multikulturalismus, neomarxismus), které ničí Evropu a nakonec nejvíce Německo samotné...

Přidat nový příspěvek