Volby 2017

21.10.2017 16:38

Opět se ukázalo, že lidé jsou nepoučitelní, stále jim nestačí zkušenost a opět si zvolili stávající systém. Vyhrála EU a další výrazné posuny ČR k islamizaci a ztrátě zbytků suverenity.

Kromě obojetného a mazaného oligarchy zvítězila hardcore verze sorosovské armády trockistických nátlakových skupin.

Můj odhad do budoucna je pokračování další nestability a náběh k předčasným volbám. Společenské pnutí a hlubší rozdělení společnosti.

Jsem velmi skeptický ohledně dalšího vývoje v ČR.

 

Q.S.

 

 

 

Zdroj

Diskusní téma: Volby 2017

Datum: 22.10.2017

Vložil: S.Ch.

Titulek: komentář

Quinte, jestliže se vše musí vyjevit a vyžít (a více než toho dobrého je toho nepěkného), tak se tak úplně nelze divit. Nastoluje to otázku, která tu byla nepřímo komunikována před lety při zániku Světlého kruhu - může k nápravě společnosti, světa vést politika, politický systém, politické strany? Nebo obecně nyní zbývá už jen poslední možnost - nezachraňovat (současnou) společnost (jako celek), ale vlastní duši?

Datum: 22.10.2017

Vložil: Jonas

Titulek: Re: komentář

A co děti?

Datum: 22.10.2017

Vložil: Quintus

Titulek: Re: komentář

Je třeba si uvědomit, že nejde primárně o politický systém. Jde o hodnoty, které člověk uznává, které tvoří jeho "páteř". Podle koncentrace lidí s vnitřním ukotvením na daném území se pak projeví jejich vůle ve společnosti, nebo řekněme v politickém uspořádání.
Je patrné, že zhruba pouze 1/10 zde uznává takové hodnoty jako je domov, rodina, vlast, mír za důležitější než kariéra, konzum, zábava, uspokojení vlastních potřeb bez ohledu na okolí atd...
A to je víc než špatné, protože se to zákonitě projeví pádem společnosti na daném území už v této žijící generaci, nemluvě o dalších...
Jinak samozřejmě nelze zachraňovat společnost, která se sama zachránit nechce. To je nesporné.
Přesto by se o to jednotlivec neměl přestat pokoušet, protože se mu to, když už nic jiného, vrátí na jeho vlastním vnitřním růstu, rozhledu a podle zákona zvratného působení i na jeho dalším životě. Protože politické systémy, lidé jsou pomíjivé, ale základní hodnoty jsou věčné...

Datum: 22.10.2017

Vložil: S.Ch.

Titulek: Re: Re: komentář

Quinte, nejsme v žádném rozporu. Ani já jako jednotlivec jsem nerezignovala (ani před volbami, ani po nich), neboť zastávat i ve ztracených (nebo relativně ztracených) situacích správné postoje (zastávat dobro, skutečné hodnoty) je důležité. Moje konstatování tedy nebylo vyjádřením rozporu, ale doplněním, upozorněním na to, že čekat na zázračné prozření masy lidí je liché. Jednotlivec ale nemůže "klesat na duchu".

Datum: 22.10.2017

Vložil: Quintus

Titulek: Re: Re: Re: komentář

Jistě.

Datum: 23.10.2017

Vložil: slunko

Titulek: Re: Re: komentář

Rozhodně ne pouze desetina lidí neuznává skutečné hodnoty...

Babiš přesně zapadá do schématu úspěšného, ale momentálně pronásledovaného Jánošíka. Těžko chtít po lidech zklamaných lety vývojem naší země, občas i pokusem něco změnit, ale hlas ve volbách propadl ve prospěch někoho jiného, že už se nedostatečně zajímají a nehledají alternativu. Starší lidé mají pořád velký respekt k počítačům, pokud je neměli ve škole, najít si informace je problém. Mladí nemají představu o co všechno jde. Obecně lidi ani mezi sebou si příliš nevěří... následkem krize a snahou udržet si pracovní místo, se hodně proměnili, pocit ohrožení je stálý a ještě větší ohrožení, obzvláště, pokud ho přímo nevidí, už nedokáží brát vážně. Těžko po někom, kdo lítá do dvou prací chtít, aby si zjišťoval koho má volit a proč... pustí televizi a ta mu "veškeré možnosti neservíruje"... přemýšlení bolí a být bystrý a vnímavý po šichtě, kdy je rád, že se mu podařilo vybrat si přestávku, kterou stejně nemá placenou...je těžké.

Rozumím zklamání, ale Okamura ještě nestačil zradit - jestli (by) to udělá, těžko říct a co neřekl nevíme... a jak co myslí, sice mluvil k věci, rozumě, ale nemá to háček, který jsme ještě neprohlédli? Na druhou stranu by nejspíš bylo fajn, kdyby dostal víc hlasů a lidi by svoji vůli dali víc najevo.

Ale pokud se budeme svým postojem odřezávat od méně schopných spoluobčanů, dopadneme jako dnešní politická scéna - odtržená od národa a až doběhne čas - nepotřebná. Jen společně jsme silní, ano každý má své povinnosti - někdo dřít a někdo vidět dál... A všichni se musejí respektovat i svoje chyby. Jen proto, že někdo někoho dokáže argumentačně smést neznamená, že je lepší. To, že se někdo nedokáže vyjádřit a pochopit všechny souvislosti a volit správně, z něj nedělá nepotřebného - je to ukázka, jak společnost funguje a jak je nemocná. Ale většina lidí nechce druhému ublížit jen proto, aby mu ublížila... jen jako vedlejší produkt fyzického/ psychického vyčerpání, pocitu ohrožení...( že nestihne to co má)...

Nejde pocitem zklamání a hledáním viníka za toto zklamání nás ještě více rozdělovat, ti lidi, co nepochopili o čem to je budou ještě více vzdorovat... protože jsou přece ti blbí... tak proč by měli někomu chytrému dokazovat, že ne... Ti bystřejší musejí jejich volbu přijmout a neustále se snažit tu jejich dřinu ulehčit - prostě víc neunesou... až se jim jejich břímě sníží a budou cítit nějakou podporu a zastání - mohou být mnohem vnímavější a bystřejší. Kolik lidí střídá všechny tři směny, těžko usínají a spí, jejich těla netuší kdy je den... co po nich kdo ještě může chtít?

A první je - přijmout je - nejsou, jen proto, že neměli tolik štěstí a životního optimismu a odhodlání ( vůle musí mít dost, když dokáží chodit pravidelně do práce), na odpis. Samozřejmě neurčují, kam se národ vydá, ale je potřeba je uznávat, jinak oni nemohou uznat ty, kteří je neuznávají. Narodili jsme se tady a nikdo to nemá lehké, musíme se od sebe vzájemně učit a chápat se. Pokud si určité vrstvy národa mezi sebe budou dávat příčky bude zle...

A ono to sucho na Moravě a povodně v Čechách nebyly náhodné - taky nátlak k rozdělení - vlivem rozepří a nepochopení problémů druhého.

Za každou cenu musíme, ti kdo mají na to informačně něco ovlivnit, držet národ pohromadě, i když nejsme všichni ideální... Žádné zklamání mezi nás nesmí vrážet klíny, žádné, jinak nás opravdu zlikvidují...

Přidat nový příspěvek