Vážně si myslíte, že to s bojem proti IS a terorismu myslí vážně? Realita mluví jasnou řečí. Pro vás tresty a blokace, pro ně ochrana!

19.11.2015 10:44

Když opravdový boj proti Islámskému státu zesiluje, začíná se také hovořit o boji se šířením teroristické propagandy. Aby to bylo ještě více absurdnější, šéf Amerického Federálního komunikačního výboru (FCC) prohlásil, že stránky propagující nebezpečnou ideologii nejdou prostě vypnout. Mezitím, do internetové války se přiřítila pochybná hackerská organizaceAnonymous.

Americký reprezentant Joe Barton se šéfa FCC Toma Wheelera zeptal, zda existuje nějaké zákon, který by umožnil vypnutí internetových stránek šířících teroristickou ideologii. „Nejsem si jist, zda můžeme vypnout webové stránky, můžeme ale provádět jisté věci,“ odpověděl. Wheeler dále prohlásil, že úřad nemá kontrolu nad poskytovateli služeb jako je např. Facebook a Twitter. „Nezamýšlíme nad nimi mít jurisdikci,“ prohlásil a dodal, že o tomto problému bude hovořit se zakladatelem Facebooku Markem Zuckerbergem.

Statistiky Brookings Institution mluví jasně – nejvíce účtů propagujících ISIS pochází ze Saúdské Arábie, pak následují Sýrie, Irák, USA a Egypt.

Zatímco Facebook blokuje uživatele za sdílení daleko absurdnějších věcí, sám se evidentně nestará o to, aby teroristická propaganda z jeho služeb zmizela. Otázkou není, zda se úřady probraly do reality, ale proč už nezakročily dávno.

Ačkoliv FCC tvrdí, že nemá žádnou kapacitu, ke které se nehlásí ani NSA, která takovou kapacitu rozhodně má, špinavou práci se rozhodla provést skupina hackerů napojená právě na NSA a CIA Anonymous. Anonymous je velice podivnou skupinou, jejíž struktura byla krátce po jejím založení infiltrována FBI a postupně zpravodajskými službami po celém světě.

Skupina ve svém prohlášení uvedla, že zničila 5500 účtů na Twitteru.

Zdroje: RTPress TV
Foto: Press TV