V Kuvajtu byl odhalen mezinárodní pašerácký řetězec s vazbami na Ukrajinu. Skupina vedená libanonským občanem Usámou Khajatem Ukrajinu využila jako tranzitní bod pro převoz zbraní pro Islámský stát.

23.11.2015 15:41

Od loňského puče proti demokraticky zvolené vládě na Ukrajině, který provedla CIA, George Soros a Americká agentura pro mezinárodní rozvoj (USAID), se objevovaly věrohodné zprávy o vazbách mezi pučistickým sionistickými a neonacistickým režimem v Kyjevě a Islámským státem (ISIS).

V Kuvajtu byl odhalen mezinárodní pašerácký řetězec s vazbami na Ukrajinu. Skupina vedená libanonským občanem Usámou Khajatem Ukrajinu využila jako tranzitní bod pro převoz zbraní pro Islámský stát. Mezi zbraněmi byly i protiletadlové rakety odpalované z ramene. Z Ukrajiny byly tyto zbraně přepraveny přes Turecko do Sýrie, Turecko je stejně jako Ukrajina hlavním pomocníkem a podněcovatelem ISIS. Mezi dalšími členy kuvajtské buňky, která využívala pro financování svých operací turecké banky a kuvajtský web k šíření propagandy, byli Syřané, Egypťané a Kuvajtci.

Jak WMR nedávno uvedl, Ukrajina se stala důležitým faktorem pro operace ISIS, džihádistická skupina totiž má v ukrajinských nacionalistických hnutích spoustu podporovatelů. Ukrajinští nacionalističtí lídři jako Dmitry Korčinsky volali po tom, aby nejvyšší velitelé ISIS dostali na Ukrajině azyl, pokud budou válčit proti Rusku v Donbasu a Čečensku. Korčinsky, lídr neonacistického „Bratrstva,“ se aktivně účastnil vzpoury na Majdanu proti prezidentu Viktoru Janukovyčovi.

Ukrajinští nacionalisté se snaží vytvořit v zemi Tatarský muslimský prapor, složený převážně z džihádistů z tatarské organizace Hizb ut-Tahrir (HuT), pro boj v Sýrii, proti Rusům na Krymu a proti rusky mluvící populaci v Donbasu. Tatarský muslimský prapor údajně dostává pomoc od guvernéra Oděsy Mikhela Saakašviliho, bývalého prezidenta Gruzie, který je ve své zemi hledaný pro korupci. Praporu dále údajně cvičí členové mocné oděsské židovsko-izraelské mafie se silnými vazbami na Mosad, oligarchu Igora Kolomojského a Izraelské obranné síly. Saakašvili umožnil vylodění bojovníků v oděsském přístavu, odkud byli přepraveni na východní Ukrajinu nebo střední nebo západní Evropy.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko oponuje francouzským plánům pro koordinaci vojenských útoků proti ISIS v Sýrii s Ruskem. Porošenko chce udržet vztahy mezi Západem a Ruskem chladnými, a proto lobuje za prodloužení evropských sancí proti Rusku a překáží vytvoření jednotné síly složené z Ruska, Evropské unie a Spojených států pro boj proti ISIS. Porošenkovy snahy podporuje sionistický neokonzervativní kabal v americké vládě vedený Victorií Nulandovou a Geoffreyem Pyattem. Porošenko tvrdí, že Rusko je daleko větší hrozbou než ISIS, většina Západních lídrů se tomu směje.

Před odhalením zásobovací sítě ISIS v Kuvajtu bylo nejlepším důkazem o spolupráci Islámského státu s vládou v Kyjevě zabití ruské odstřelovačky, tzv. bílé vdovy Samanthy Lewthwaiteové, při bojích na východní Ukrajině. Lewthwaiteová byla údajně zabita ruskými silami v Luhaňsku. Lewthwaiteová sloužila jako odstřelovačka Praporu Aidar, který podporuje Kolomojsky.

Spřízněné duše: ISIS a kyjevský režim

Lewthwaiteová byla vdovou jednoho z údajných atentátníků na Londýnské metro Jermaineho Lindseye. Pár měsíců po útocích v roce 2005 zmizela z Anglie. Později se opět objevila jako údajná velitelka teroristického týmu napojeného na Al-Shabab, který napadl obchodní dům Westgate v Nairobi v roce 2013, při útoku zemřelo přes 60 civilistů. Její smrt byla moskevskou agenturou Regnum označena jako „pomalá a bolestivá.“

V září 2014 bylo oznámeno, že Lewthwaiteová pomáhala v Sýrii dobrovolníkům Islámského státu s výcvikem sebevražedných útoků. Výměnou za to spousta čečenských členů ISIS cestovala přes Turecko volně mezi Sýrií, Irákem a Ukrajinou bojovat na východní Ukrajinu. CIA pomohla vytvořit v Sýrii čečenský Prapor Džochara Dudajeva, který bojojuje nejen proti jednotkám syrského prezidenta Bashara Asada, ale také proti rusky mluvícím jednotkám na východní Ukrajině.

Ukrajinská bezpečnostní služba (SBU) uvádí, že se ze země stalo „tranzitní území“ pro několik džihádistických skupin v Sýrii, kromě ISIS a jejich spojenců jsou mezi nimi Al-Nusra a Kavkazský emirát. Vláda Abcházie oznámila, že „ISIS začal převážet militanty z Iráku a Sýrie na Ukrajinu pro vojenské operace proti milicím v Donbasu a později proti Rusku.“ Ukrajinské zapojení v rekrutu džihádistů v autonomní republice Dagestán oznámila tamní vláda. 

Zdroj

Diskusní téma: V Kuvajtu byl odhalen mezinárodní pašerácký řetězec s vazbami na Ukrajinu. Skupina vedená libanonským občanem Usámou Khajatem Ukrajinu využila jako tranzitní bod pro převoz zbraní pro Islámský stát.

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek