Útočníci Islámského státu jsou dle policejního důstojníka již rozmístěni ve Velké Británii, Německu a Rakousku.

18.08.2015 12:57

Balkán, Makedonie - Tajné služby několika zemí Balkánu připravily sérii zátahů na osoby, které tajně skupovaly pozemky na pevninské části Evropy pro Islámský stát. Vysoký policejní důstojník kosovské policie varuje, že Islámský stát plánuje v Evropě obrovský útok. Útočníci Islámského státu jsou dle policejního důstojníka již rozmístěni ve Velké Británii, Německu a Rakousku, přinesl informaci deník The Sunday Mirror.

Zátah proběhl v pěti velkých městech Makedonie, včetně Skopje a byl namířen na rozbití sítě organizátorů náborů do IS. Jen ve Skopje makedonská policie udělala zátah na 25 domů, na Yaya Pasha a Tutunsuz mešity ve Skopje, jednu internetovou kavárnu a kanceláře islámských neziskových organizací Spark of Grace (Jiskra milosti) and Islamic Youth (Islámská mládež) a zatkla devět osob ve věku 19 - 49 let.

Vysoce postavený důstojník pokračuje: "Ve Velké Británii, Německu a Rakousku jsou tisíce osob aktivních v terorismu. Tisíce kosovských Albánců a těch, kteří tvrdí, že jsou z Kosova. Za účelem zakrytí svých skutečných aktivit tvrdili, že jsou nábožensky perzekuováni a díky tomu získali povolení a víza."

"Jsou jich doslova tisíce." 

"Pokud přijde útok, přijde z Evropy, nikoliv ze Sýrie."

 

Celý článek zde

Diskusní téma: Útočníci Islámského státu jsou dle policejního důstojníka již rozmístěni ve Velké Británii, Německu a Rakousku.

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek