Určitým problémem bude formulář pro gaye. Bude trestným činem harašení mezi chlapy nebo obtěžování atraktivní dívkou?

07.11.2017 09:53
Češi jsou smíšci od přírody. Smáli jsme se zprávě o Američance, která vysoudila náhradu, protože nebyla upozorněna na fakt, že káva je horká, u třešní chybělo upozornění, že obsahují pecky. A legrace se stupňovala.
 

Smáli jsme se harasmentu. Dokonce jsme termín přijali za svůj v krásné české verzi - harašení. Ani to nebyl konec. Dnes se řeší sexuální obtěžování. Dámy v nejlepším věku (po padesátce) se rozpomínají, jak byly před třiceti lety sexuálně obtěžovány. Samozřejmě nejen tak někým. Zřejmě jde o prestižní záležitost. Která by chtěla připustit, že bývala půvabnou dívkou a přesto, jak se v Čechách říká, byla plonk (single). Nejen to. Z obtěžování je nutno obvinit známou osobnost. Obvinit místního ochmelku, nyní bezdomovce, to na úspěšnou reklamu nevypadá.

Prožil jsem značnou část života v převážně ženském kolektivu. Nevšiml jsem si, že by sebevědomé, tedy nezakomplexované ženy měly s muži problém. I kdyby se nějaký otrapa pokusil, každá by ho srovnala do latě. Muži byli možná vychovanější a rozhodně nebyli hloupí. Nevěřím, že dnes je situace jiná.

Vzpomínám na známou knížku soudniček, kde se mj. řešily případy soudních žalob o porušení slibu manželství. Manželství dnes neletí, ale žalob na sexuální obtěžování může být habaděj. Vlastně není nezbytné hned se soudit. Stačí se zviditelnit a věc důkladně rozmáznout. Stěžovatelky mají dobře nakročeno. Všichni víme, že pěkná aféra doprovázená nějakou tou lechtivou historkou případně fotkou je nejlepší reklama. Protože prosté odhalování a výměna partnerů už není in, hledají se nové formy.

V zájmu ochrany vyděšeného mužství bude nezbytně nutné ustanovit na příslušném ministerstvu komisi a vypracovat návrh formuláře, který bude každá žena povinně nosit u sebe. Na ní budou k zaškrtnutí kolonky a) potvrzuji, že mám zájem o lechtivé náznaky, b) potvrzuji, že souhlasím s nezávazným šmajchlováním, c) žádám o důvěrnější kontakt, pozdější sex možný. A samozřejmě podpisy obou zúčastněných, nejlépe i nějakého svědka. Protože jinak se z těch nejslušnějších chlapců stanou zbabělci vyhýbající se i jízdě v přeplněném metru.

Ještě že mám léta. Za aktuální situace bych z ženského pracovního kolektivu pravděpodobně utekl a změnil profesi na strážce majáku osamělého ostrova. Jistota je jistota.

Určitým problémem bude formulář pro gaye. Bude trestným činem harašení mezi chlapy nebo obtěžování atraktivní dívkou? Asi to bude složitější, a aby nedocházelo k přehmatům, bude nutné navíc vyjádření psychologa nebo tak něco. Ale to přenecháme odborníkům. Na tuto problematiku se jistě nějací najdou.

Jistě i vy máte svůj kvalifikovaný názor. A protože nejde o legraci, ale velmi vážnou věc, rádi se o něj podělíte.

 
 

 

Diskusní téma: Určitým problémem bude formulář pro gaye. Bude trestným činem harašení mezi chlapy nebo obtěžování atraktivní dívkou?

Datum: 07.11.2017

Vložil: Spektátor Čumilovič Puk

Titulek: No nevím nevím

Tuhle jsem oslovil jednu zvláštní dívku, tedy ne ani tak atraktivní, v mém pokročilém věku ..., jen si pokecat..., a odpověď? "Táhni už do hrobu, magore!" Zvažoval jsem žalobu pro diskriminaci kvůli věku..., co mám povídat..., jen neznalost jména a adresy mě v tom zabránila... - Napadá mě, že ti starší pánové, by tohle měli na všechny ty představitelky hnutí "me too" použít... Neb stejně ani tak neřeší problém spravedlnosti, jako své moci... Víte, k tomu me too, pamatuji si jak ve školce na mě hupsla jedna o rok starší holčička a normálně se mi musela za každou cenu v bazénu podívat do plavek, co tam mám... Když jsem byl poloutopený, tak se jí to povedlo... Mám jít s tím na veřejnost?

Datum: 07.11.2017

Vložil: Jan

Titulek: cílem je vymazání posledních zbytků heterosexuality

Harašení mezi chlapy rozhodně trestné nebude a obtěžování atraktivní dívkou je v dnešní době to poslední, co by mohlo hrozit.

Datum: 07.11.2017

Vložil: Quintus

Titulek: Re: cílem je vymazání posledních zbytků heterosexuality

A není to nespravedlivé.... Kde je ta vyváženost...?
Co kdyby někdo navrhl, že by obtěžování určitých skupin mělo být povinné. Třeba formou zákona: "Už jsi splnil svou genderovou povinnost a obtěžoval nikdy neobtěžovaného?" A globálně! Jak k tomu přijde ošklivý a tlustý chlap, kterého nikdo neobtěžuje? Kde je jeho právo? Musí se cítit frustrovaný. A stěžovat si, že ho kdysi ve školce obtěžovala Maruška...

Přidat nový příspěvek