Uprchlíci jsou používání jako záminka IS k vyslání svých vlastních lidí do Evropy.

21.09.2015 19:35

Teroristická organizace Islámský stát (IS) využívá uprchlickou krizi tím, že posílá své vlastní lidi do Evropy, prohlásil v pátek zástupce ředitele Federální bezpečnostní služby armádní generál Sergej Smirnov, podle tiskové agentury TASS.

V rozhovoru o uprchlické krizi, generál poznamenal, že „se jedná o velký problém, protože jsou uprchlíci používání jako záminka IS k vyslání svých vlastních lidí do Evropy.“ „Co budou v budoucnosti dělat, a jaké budou vykonávat úkoly, je těžké říci,“ dodal Smirnov.

Lidé, kteří podstoupili trénink u IS, se později vrátili do svých zemí, nebo odcestovali do jiných regionů, pokračoval. Někteří dokonce odcestovali do Číny, poznamenal Smirnov s tím, že to představuje hrozbu pro mnoho zemí, informovala tisková agentura TASS.

Teroristé Islámského státu

Teroristé Islámského státu

Počet uprchlíků roste kvůli IS, ne Assadovi

Činnost Islámského státu má za následek rostoucí proud uprchlíků, a evropské země jsou první, kdo tím trpí,“ uvedl Smirnov.

„Lidé neutíkají kvůli ruské podpory syrského režimu, a to zejména podpory syrskému prezidentovi. Lidé utíkají před terorem a kvůli beznadějným životním podmínkám. Lidé prchají, protože chtějí zůstat v bezpečí a v klidu,“ dodal generál, podle agentury TASS.

„Bohužel tato skupina zabavuje další a další území. A vzhledem tomu, myslím si, tok uprchlíků bude jen růst,“ zdůraznil.

 

Nábor Islámského státu představuje vážnou hrozbu pro země SCO

Smirnov také zdůraznil, že nábor občanů v různých zemích, včetně v členských státech Šangajské organizace pro spolupráci (SCO), je jednou z největších hrozeb IS.

„Nejnebezpečnější je nábor lidí z těchto zemí. Skupina jde na území bojových akcí, podílí se na nich, školí se a učí, a později se vrátí na území našich zemí,“ uvedl Smirnov.

Generál poznamenal, že je to prováděno tajně a jsou k těmto účelům používány metody bojových organizací.“ „Oni používají své nahromaděné zkušenosti na našich územích. To je hlavním nebezpečím, a dost velkým,“ zdůraznil Smirnov, podle agentury TASS.

Mezinárodní databanka z oblasti boje proti terorismu zřízená kvůli podnětu Ruska, na začátku tohoto roku obdržela nové informace o lidech napojených na Islámský stát a další teroristické organizace.

Zdroj

Diskusní téma: Uprchlíci jsou používání jako záminka IS k vyslání svých vlastních lidí do Evropy.

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek