Unisex toalety typu Rotunda.

02.03.2017 08:42
Když v Německu rudí Zelení přišli s požadavkem na zřizování unisex latrín, vyslovil jsem se o nich velmi hrubě a nevybíravě. Dnes cítím potřebu se jim veřejně omluvit. A vysvětlím proč!

Po pravdě řečeno, němečtí soudruzi jsou zase o pár kroků před námi. sd Je nutné je rychle následovat!

Dostaly se mi do rukou materiály z architektonického ateliéru, který pro německé soudruhy připravuje projekt, jak by podobné záchodky měly vypadat. I podle prvních náčrtků je naprosto zřejmé, že výsledek s sebou přinese i bonus neskutečných rozměrů a veskrze pozitivních důsledků.

article_photo
article_photo

Unisex WC totiž z daleka neplní jen své primární funkce běžných záchodů. Unisex toalety typu Rotunda ze zmíněného ateliéru, jsou totiž veskrze revoluční.

Dokáží totiž hravě sjednotit rozdělenou společnost, skutečnost, která u nás tak bolestně trápí především pražskou kavárnu. Proto jsem přesvědčený, že to bude právě tato část společnosti, od které určitě uslyšíme výraznou a jednohlasnou podporu tomuto projektu.
Pobývat nějakou dobu společně v takto koncipované latríně, se stane zdrojem soudržnosti, silného pouta vzájemné odpovědnosti a přirozené pospolitosti. Zkrátka toho, čemu říkáme "být na jedné lodi".
A nejen to, a na to němečtí soudruzi zvlášť poukazují. Zmizí i třídní rozdíly a lidé se alespoň v těchto prostorách pocitově přibliží tomu krásnému a hřejivému dotyku nefalšovaného komunismu.

Třešničkou na dortu celého projektu je stojan s toaletním papírem. Je umístěn demokraticky v centru rotundy, a tedy pro každého účastníka je stejně dobře dostupný. Je to vlastně zhotnění té krásné myšlenky táhnout za jeden provaz - v tomto případě táhnout za jeden papír.


A ještě jednu drobnou poznámku k výhodě, která rozhodně není zanedbatelná. Racionální prostorové uspořádání a kapacita unisex WC - Rotunda, umožní přestavět na tento typ pouze polovinu stávajících záchodů. Uvolní se tak mnoho prostor, které by, často jen s drobnými či dokonce s žádnými úpravami, mohly začít okamžitě sloužit k žádoucímu rozvoji neziskových organizací. Jejich počet je naprosto nedostatečný. Vždyť na konci loňského roku jich bylo pouze 129 054, což znamená, že na 81 obyvatel připadá pouze 1 nezisková organizace.


Závěr: Budování unisex WC je skvělý a nutný projekt. Měl by se stát prioritou pro Evropskou komisi. Bez těchto záchodů se nemůžeme dobře odrazit k cestě vzhůru, ke šťastným zítřkům. A řekněte popravdě - kdo by tam nechtěl?

 

Zdroj

Diskusní téma: Unisex toalety typu Rotunda.

Datum: 03.03.2017

Vložil: Cleo

Titulek: Vhodné zejména pro eurodebily v evropském parlamentu

nebo v evropské komisi. Pěkně by si tam popovídala Mogheriniová s Junkrem....

Přidat nový příspěvek