The Guardian zveřejnil aktuální informaci o německém plánu pro Evropu, který má vyřešit aktuální problémy s neřízenou migrací.

24.10.2015 22:55

 The Guardian zveřejnil aktuální informaci o německém plánu pro Evropu, který má vyřešit aktuální problémy s neřízenou migrací. Přinášíme podrobnosti z tohoto zdroje.
 

Německo hodlá prosadit povinné kvóty pro přijímání migrantů v rámci EU.

Lze očekávat povinné kvóty také pro Českou republiku. Kolik migrantů bude Česko ročně nabírat, to je v tuto chvíli otázka. Odhadujeme, že by to mohlo být 10 000 - 15 000 migrantů ročně. Vycházíme z čísel, která prezentoval ministr Dientsbier v televizi.
 

Německo hodlá prosadit přímý transport sta tisíc migrantů z táborů blízkého východu přímo do EU.

Tento bod se zabývá dopravou migrantů přímo z táborů, aby nemuseli podstupovat strastiplnou cestu napříč Evropou. Uznejte sami, že zejména v zimě by se jim po sněhu šlapalo těžko. Nejspíš budou využita letadla a lodě. Proběhne výběr migrantů, kteří skutečně prchají před válkou a tito budou přepraveni do EU + přerozděleni jednotlivým státům EU.
 

Kvóty na migranty by měly být povinné a trvalé.

Kvóty na migranty pro jednotlivé členské státy pravděpodobně budou povinné a zároveň trvalé, každoroční. Není vyloučeno, že se budou dynamicky měnit v závislosti na množství dopravených migrantů ze záchytných táborů.
 

Je v plánu nahradit národní kontroly vnějších hranic EU za centrálně řízené kontroly hranic včetně speciálního financování zajištění hranic. Evropské státy se vzdají kontroly svých hranic ve prospěch řízení EU.

Hranice se budou hlídat. Napadá mě jeden důležitý důvod, proč by se měly po výše uvedených bodech hlídat hranice. Aby původní obyvatelstvo Evropy nezačalo zdrhat jinam. :-)
 

15 z 28 zemí EU jsou v tuto chvíli proti tomuto plánu.

Je otázka, zda bude tento plán přijat, protože většina zemí je zatím proti plánu. Víme však dobře, že hlasování probíhá podle toho, kolik má stát EU obyvatel. Nejspíš hlasování nevyhrají odpůrci řízené imigrace.
 

Tento plán se nebude týkat Velké Británie, která bude vyňata z tohoto plánu.

Velká Británie bude z plánu vyňata. Česko si žádnou výjimku na příjem migrantů nevyjednalo, takže pravděpodobně bude dělat, co se mu nařídí z Bruselu.
 

Pokud státy EU nebudou s plánem souhlasit, bude prosazen většinovým hlasováním všech členů EU.

Proběhne hlasování a lidnaté západní státy Evropy pravděpodobně přehlasují méně početné země střední a východní Evropy. 

Zdroj - modré části:
https://www.theguardian.com/world/2015/oct/23/refugee-crisis-germany-push-compulsory-eu-quotas

 

Zdroj

Diskusní téma: The Guardian zveřejnil aktuální informaci o německém plánu pro Evropu, který má vyřešit aktuální problémy s neřízenou migrací.

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek