Teroristická organizace Islámský stát se dnes přihlásila ke čtvrtečnímu útoku v kodaňské čtvrti Christiania, kde střelec zranil dva policisty a jednoho turistu.

03.09.2016 10:13

Policisté se k prohlášení IS nevyjádřili, podle zdrojů agentury DPA ale dosavadní vyšetřování dává čin do souvislosti spíš s obchodem s drogami než s terorismem.

Islámští radikálové prostřednictvím své agentury Amak označili útočníka za "vojáka IS". "Pachatel útoku na policii v Kodani provedl tuto operaci v reakci na výzvu k napadání států mezinárodní koalice (která v Sýrii a v Iráku bojuje proti IS)," uvedla agentura.

ISIS claims responsibility for horror attack on police as officer fights for life https://t.co/XglfhtuJHK

— Legal Poodle (@Legal_Poodle) 3. září 2016

Incident v bohémské čtvrti Christiania se stal v noci na čtvrtek při policejním zátahu proti obchodníkům s hašišem. Policisté si všimli pětadvacetiletého mladíka, kterého znali z dřívějška kvůli jeho drogovým deliktům. Při pokusu o jeho zadržení mladík náhle vytáhl pistoli a začal pálit.

Střelec zasáhl jednoho z policistů do hlavy, druhého do nohy. Do nohy postřelil také jednoho turistu. Pachatel z Christianie utekl, ráno ho ale policisté vypátrali a dopadli. Při zatýkání na policisty znovu střílel, ti ale palbu opětovali a muže postřelili. Útočník v nemocnici svým zraněním podlehl.

 

Zdroj