Terorista Islámského státu přijel do Evropy jako uprchlík.

19.08.2015 09:17

Dvaadvacetiletý občan Maroka podezřelý ze spoluúčasti na teroristickém činu v Tunisu byl v úterý večer zatčen v italském městečku Gaggin u Milána. Na muže jménem Abdul Madžíd Tuíl byl v Tunisu vydaný zatykač - je obviněný z úkladné vraždy, z ohrožení vnitřní bezpečnosti země a z příslušnosti k teroristické organizaci. Madžíd má být posledním ze tří útočníků, kteří stříleli v tuniském Národním muzeu. Útok si vyžádal 22 obětí. Jeho dva společníci byli zastřeleni policií krátce po útoku. K teroristickému činu se následně přihlásila organizace Islámský stát. Madžíd do Itálie připlul jako uprchlík. Policie oznámila jeho zatčení na tiskové konferenci v Miláně.

Obviněný Abdul Madžíd připlul v únoru do Porot Empedocle na Sicílii, kde byl zaregistrován jako uprchlík. Povolení k pobytu nedostal a pravděpodobně se vrátil za účelem provedení útoku v tuniském Národním muzeu zpět do Tunisu, načež se po útoku nepozorovaně vrátil zpět do Itálie. Brzy by měl být vydán do Tunisu.

Zpráva vyvolala u Italů obavu z možnosti připlutí dalších teroristů-uprchlíků. Matteo Salvini z pravicové strany Lega Nord prohlásil: "Musíme tyto odjezdy a příjezdy zastavit Musíme také kontrolovat naše hranice."

"Je neuvěřitelné, že vláda mění Itálii na platformu pro teroristy místo toho, aby nás bránila před hrdlořezy," reagovala na zprávu poslankyně opoziční strany Vzhůru, Itálie Daniela Santanchéová.

Abdul Madžíd bydlel v Gaggianu u matky a dvou bratrů, kteří se zde usadili již dříve.

Zdroj

 

Diskusní téma: Terorista Islámského státu přijel do Evropy jako uprchlík.

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek