Takže kdokoliv kromě Zemana a nyní kdokoliv kromě Duky...

13.02.2018 07:15

Skupina českých katolíků vyzvala dopisem papeže Františka, aby neprodlužoval mandát současnému pražskému arcibiskupovi kardinálu Dominiku Dukovi a jmenoval někoho nového. Kardinál Duka letos oslaví 75. narozeniny, a dosáhne tak věku, kdy musejí podat demisi všichni katoličtí biskupové. Tato iniciativa, žalující na pražského primase, ovšem jiné rozčílila. Například advokátku Kláru Samkovou.

 

V dopise kritizují zejména údajné „hnědnutí“ katolické církve pod vedením kardinála Dominika Duky. Signatáři chtějí obsah dopisu zveřejnit až ve středu, která je popeleční, a má to být symbolický vzkaz kardinálovi. Od deseti hodin chtějí tito lidé „pořádat happening“ přímo kardinálu Dukovi pod okny na Hradčanském náměstí. Přesto na webu Novinky.cz dostali prostor už dopředu.

 

„Dopis v tuto chvíli, aniž byl veřejný, podepsalo 100 laiků a byl poštou odeslán do Vatikánu. Máme také podporu některých kněží,“ uvedl Jan Bierhanzl, jeden z iniciátorů podpisové akce. Ten uvedl, že není důležité, kdo po Dukovi arcibiskupskou funkci převezme, že hlavní je, aby to nebyl on.

Některé věřící tato nátlaková akce pobouřila. Například i známou advokátku Kláru Samkovou, která se vyjádřila na Facebooku.

„Mandát... Bože Kriste milosrdný, arcibiskup má ‚mandát‘... Eslipa má taky tu imunitu...,“ reaguje na Facebooku Klára Samková, česká advokátka, a dodává, že asi není důležité, kdo bude „po něm“, hlavně aby to nebyl on. „Takže kdokoliv kromě Zemana a nyní kdokoliv kromě Duky,“ pokračuje dále Samková. Podle jejích slov se tady rozmáhají trnavské móresy. „Jo a ještě, náš arcibiskup hnědne? Tak jestli jo, tak žádám zdvořile, ať adekvátně k tomu se sv. Petrovi na hlavní oltář pověsí Leninův portrét. Protože pak to ‚hnědnutí‘ bude adekvátní k ‚rudnutí‘, které se děje ve Vatikánu,“ píše Samková.

 

Zdroj

Diskusní téma: Takže kdokoliv kromě Zemana a nyní kdokoliv kromě Duky...

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek