Tak jako je vůle Alláha, vyrazíme společně pěšky do severní Evropy. Cesta, která nás povede přes Makedonii a Alláh nás doprovodí na našem pochodu.

27.10.2017 06:40

Uprchlíci, kteří jsou v Řecku, už toho mají dost. Úřady je nenechají cestovat dále na sever a cítí se opuštění.


Z tohoto důvodu muslim jménem Omar Alagha na Facebooku nyní vyzývá všechny uprchlíky v Řecku, aby se shromáždili v listopadu a pochodovali do severní Evropy.

Na Facebooku a YouTube probíhá od včerejška diskuse, která je určena všem uprchlíkům v Řecku. Měli by společně jít pěšky do severní Evropy.

Mnoho z nás si stále ještě pamatuje film "Der Marsch" z roku 1990. Pochod je britské televizní drama z roku 1990 podle scénáře Williama Nicholsona. Vychází z nespecifikované budoucnosti, v níž velké části Afriky v důsledku změny klimatu se staly neobyvatelnými a zvýšilo se rasové napětí v Evropě.

Film je o Afričanovi, který se rozhodne cestovat do Evropy jako klimatický uprchlík, aby tam žil. Spolu s ním se na pochod vydá pár dalších Afričanů, pak stovky, pak tisíce, a když dorazí na vnější hranice Evropy, tak miliony lidí zde vidí svou budoucnost v životě na starém kontinentu.

Závěrečná scéna ve filmu je podobná ataku uprchlíků na maďarské hranici v roce 2015.

Na Facebooku se včera objevila diskuse v několika skupinách, které mají více než 70 000 členů. Opět jsou to arabsky mluvící skupiny, mezi nimiž se kromě jiného nabízejí i skutečné karty zdravotního pojištění, povolení k pobytu a pasy.

Výzva k pochodu je jako nákaza a rychle se šíří po sítích.
 
Toto je překlad příspěvku Omar Alagha, vydaného 25. 10. 2017 v tajné skupině Facebooku:

"Pro všechny, kteří se cítí být osloveni,

Uprchlíci všech národností doražte dne 15. listopadu 2017  do řecké Soluni na Aristotelovo  náměstí.

Tak jako je  vůle Alláha, vyrazíme společně pěšky do severní Evropy. Cesta, která nás povede přes Makedonii a Alláh nás doprovodí na našem pochodu.

Vyzývám všechny uprchlíky na řeckých ostrovech, aby přišli do Soluně včas. Ať nám Alláh požehná.

Rozšiřujte prosím tuto výzvu co nejvíce!

Hodně štěstí! " 

Zdroj

Diskusní téma: Tak jako je vůle Alláha, vyrazíme společně pěšky do severní Evropy. Cesta, která nás povede přes Makedonii a Alláh nás doprovodí na našem pochodu.

Datum: 27.10.2017

Vložil: Jan

Titulek: dobrý nápad

Takže to vyřeší sami za nás... Bez Frištenského to mají ložené.

Přidat nový příspěvek