Syřan zamýšlel spáchat teroristický útok na různých částech Německa: O peníze na auto a výbušniny požádal Islámský stát.

05.01.2017 12:23
Syrský migrant chtěl spáchat teroristický útok v autě s výbušninami. Na vozidlo neměl peníze, tak o ně poprosil Islámský stát
 

Policie v německém Saarbrückenu řeší případ syrského migranta, který chtěl spáchat teroristický útok v autě napěchovaném výbušninami.

Žadatel o azyl ze Sýrie však podle policie neměl dostatek finančních prostředků na koupi auta, tak poslal žádost Islámskému státu o 180 000 Euro. Peníze by zahrnovaly i nákup výbušnin a dalšího materiálu potřebného k provedení atentátu. Celkem zhruba půl tuny trhavin.

Syřan zamýšlel spáchat teroristický útok na různých částech Německa, v hledáčku měl podle saarbrückenského státního zastupitelství Berlín, Stuttgart či Dortmund.

Osmatřicetiletého Syřana, který přišel do Německa v roce 2014, zadržela zvláštní policejní jednotka v sobotu. Následně jej umístila do vazby. Nyní proběhnou jeho výslechy, aby se policie dozvěděla konkrétní informace o plánovaných útocích.

 

Zdroj

 

Q.S:

P.S.

Jak požádal? Zamejloval, zavolal? Jak jinak by ho chytili, že? Ještě hloupější než jsme doufali....

Při výslechu se ho zeptají jestli na místě činu také plánoval zanechat pas, řidičák kvůli rychlejší identifikaci? Jak už to mají teroristé /tedy alespoň ti rychle dopadení a rychle zastřelení?!/ ve zvyku.

EU, respektive západní Evropa jeví se být jedním velkým psychodromem....

Hlavně vymýtit zdravý rozum.

Diskusní téma: Syřan zamýšlel spáchat teroristický útok na různých částech Německa: O peníze na auto a výbušniny požádal Islámský stát.

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek