Švýcarsko mobilizuje armádu : Připravuje se na uprchlíky a anarchii po rozpadu Evropy.

12.08.2015 16:30

V září dojde na severozápadě Švýcarska k mohutnému nasazení švýcarské armády . 5.000 vojáků znamená vážnou věc . Scénář cvičení je následující : Evropa se rozpadá.

Vedení švýcarské armády zjevně nemá velkou důvěru v klid v Evropské unii. Jen tak je možné vysvětlit, že armáda obnovila vojenské tréninkové plány, ve kterých musejí být odražené četné hrozby v anarchii se zmítající Evropě. U příležitosti akce s názvem "Conex 15" bude v září 5.000 příslušníků armády simulovat havarijní situace v severozápadním Švýcarsku. Scénář zní takto: Evropa se rozpadla, panuje anarchie.

Švýcarská armáda už má s těmito scénáři zkušenosti. Dokonce i na štábním cvičení "Stabilo Due" v roce 2012 vycházela armáda z předpokladu, že sousední země již nejsou bezpečné, co - ohledem na krizi eura - vyvolávalo podrážděné reakce z celého světa. V září je naplánováno nejen cvičení personálu; od 16. do 25. září bude probíhat pochod "skutečných" vojáků. Během deseti dní budou cvičit ochranu důležitých objektů a uzavření pohraniční oblasti.

"Ve vymyšlené budoucnosti Evropy s novými zeměmi a hranicemi převažuje ekonomická krize," stojí ve zprávě. Důsledky: "nedostatky v zásobování, černý trh, zločinecké organizace". Švýcarsko se chystá zabránit etnickému napětí v zahraničí z "velkého přílivu uprchlíků." Zásoby je třeba ochránit. V září bude odzkoušené, jak by mohl být v případě nebezpečí zajištěn přístav na řece Rýn ve městě Basilej. Celní orgány budou posíleny. Jeden z devíti praporů se zahnízdí ve fakultní nemocnici v Basileji. Vojenská policie podpoří státní a železniční policii.

Na rozdíl od předchozích cvičení se plán cvičení konkretizoval. V předchozím cvičení s názvem "Stabilo Due" armáda simulovala "nepokoje ve Švýcarsku a okolí vlivem konfliktu neexistujících zemí Elbonia a Danubia a přílivu uprchlíků z Portugalska, Španělska, Francie, Itálie, ale především z Řecka." O rok později, v roce 2013, probíhalo cvičení s názvem Duplex Barbara 2013, jehož scénář byl následující: "v zadluženém Francii dochází ke konfliktům mezi regiony a vymyšlená polovojenská organizace kvůli získání financí a jiných zdrojů obsadila 3 švýcarské pohraniční města - Neufchâtel, Lausanne a Ženevu."

Jsou plány armády příliš pesimistické? V rámci "CONEX" nejde o skutečně existující země ani skutečné hranice, odpověděl Brunner. Armáda musí být připravena k použití ve Švýcarsku - v rámci reálných existujících hranic.Zdroj

Diskusní téma: Švýcarsko mobilizuje armádu : Připravuje se na uprchlíky a anarchii po rozpadu Evropy.

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek