Státní podíl ve firmě OKD byl ohodnocen na takřka 13,5 miliardy. Vláda přesto tento podíl prodala v roce 2004 za částku menší než 2,5 miliardy. Teď nám ti samí cpou euro...

10.10.2017 10:30

Šéf ČSSD věděl, že okrádá občany a přesto prodal OKD pod cenou!!

Pondělní Lidové noviny informují o tom, že v pátek proběhne další jednání o kauze OKD. Premiéři Vladimír Špidla a Stanislav Gross prý se svými vládami věděli, že posudek, na jehož základě prodávali OKD, nebyl úplný. Ale podle všeho je to nijak netrápilo a stejně realizovali prodej. Ministrem financí, tedy hlavou klíčového resortu, byl tehdy současný premiér Bohuslav Sobotka.

„U soudu se objevil dokument, podle něhož se vláda v roce 2004 rozhodovala, zda své akcie prodá společnosti Karbon Invest. Jde o důvodovou zprávu, kterou LN získaly. Na stranách 2 a 3 se v ní jasně uvádí, že ve znaleckém odhadu ceny nejsou zahrnuty dceřiné společnosti a další majetek. To znamená, že vláda měla od počátku k dispozici informaci, že v posudku část ocenění chybí a že by měla požadovat více. Ale nezohlednila ji,“ píše deník.

Před soudem stojí autor posudku Rudolf Doucha, ale nikdo z tehdejší vlády. Znalec přitom u soudu opakovaně tvrdí, že dostal za úkol ocenit jen a pouze akcie OKD, nikoliv celý majetek, a třináct let stará důvodová zpráva mu podle deníku dává za pravdu. Sobotka se však u soudu bránil, že si po 13 letech nemůže pamatovat, zda četl nebo nečetl jeden konkrétní dokument. Prohlásil však, že nevěděl, že nebyl ohodnocen celý majetek OKD, ale jen jeho část.  

Ve zmíněném dokumentu prý navíc stálo, že státní podíl ve firmě OKD lze ohodnotit na takřka 13,5 miliardy. Šlo o hodnotu ze září 2003. Vláda přesto tento podíl prodala v roce 2004 za částku menší než 2,5 miliardy. Prodej zarazil antimonopolní úřad, který vládu upozornil, že by si měla říct o víc, a Stanislav Gross coby premiér posvětil prodej menšinového podílu v OKD za 4,1 miliardy korun.

Soud se obrátil na revizní znalce ze společnosti Azet Konzult a dozvěděl se od nich, že stát jednoznačně měl oceňovat veškerý majetek společnosti, a ne jen akcie.

 

Zdroj

 

Q.S.

A titíž lidé, respektive současný premiér, nás krmí pohádkami o výhodách přijetí eura, účasti v tvrdém jádru afroislámské EU, výhodnosti prodeje suroviny lithia do ciziny, ... Že si nepamatuje, jak to bylo s OKD se nedivím. I když jinak mluví jak kniha a s pamětí problémy nemá.... Tedy jak na co, že...?

Hlavně zase porostou důchody, zase bohatneme, zase rodiny s dětmi....bla bla bla... To, co vždycky před volbami... 

Nepochybuji, že má už v Bruselu teplé korýtko na doživotí přislíbeno a zajištěno. Proto taky hlavně nevystoupit a "být při tom"...

Tohle mají vlezbruselisté všichni společné: "Život jako na zámku, ať to trvá věčně.." Pod ochranou Velkého Bratra.

Na věčné časy a nikdy jinak! - oblíbené to motto nomenklaturních kádrů existujících a tyjících z posluhování cizí moci.

Diskusní téma: Státní podíl ve firmě OKD byl ohodnocen na takřka 13,5 miliardy. Vláda přesto tento podíl prodala v roce 2004 za částku menší než 2,5 miliardy. Teď nám ti samí cpou euro...

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek