Spolupokrytectví prezidenta i vlády ČR.

15.05.2018 15:10
Je to vzácná shoda, bohužel však neméně tragická. Jedná se o problém, který většinu lidí nezajímá vůbec, malé skupiny lidí všude na světě naopak velmi. Jde o Palestince, potažmo tedy o Izrael, neboť Palestinci jaksi (u těch velmi aktivních) neexistují... a pokud přece, tak nemají žádná práva – rozhodně ne však právo na život ve vlasti svých předků. Ti dnešní jsou totiž již několikanásobnými potomky těch, kteří byli ze své vlasti vyhnáni, nebo natolik vyděšeni tím, co se okolo nich dělo, že uprchli sami. Dodnes nemohou zapomenout...
 

A stalo se to právě dnes, před sedmdesáti lety, 15. května 1948.Den Nakby, den katastrofy.

Včera, před sedmdesáti lety, 14. května 1948, byl vyhlášen vznik státu Izrael, Den nezávislosti.

A doslova včera, 14. května 2018 bylo do Jeruzaléma přemístěno velvyslanectví USA. Další krok ke „konečnému“ řešení.

Pro Izraelce zadostiučinění, pro Palestince prohloubení beznaděje na návrat.

Česká skupinka velmi aktivních, spolu s prezidentem a vládou jásají spolu s Izraelem... poněkud proti EU, která se stanoviskem USA naopak nesouhlasí. (Není to tím, že bychom se statečně vzepřeli EU. Je to proto, že držíme basu s tím silnějším.)

Někteří politici té aktivní skupiny dokonce škemrají u Vysoké zástupkyně Evropské unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku, aby uznala Jeruzalém za hlavní město Izraele a neštítí se vyhrožovat možným antisemitismem, který si (doufám, že záměrně a nikoli z nevědomosti) pletou s antisionismem – neboť je přece na celém světě stále mnoho židů, kteří by do Izraele nešli a dokonce i v samotném Izraeli jsou tací, kteří se na politiku státu Izrael dívají mnohem kritičtěji, nežli ona skupina aktivních lidí v ostatních státech světa.

Důvody, které pro podporu Izraele uvádějí jsou demagogické, hlavně však pokrytecké, protože nikdo z nich nebere ohled na Palestince.

Na rozdíl od ideologického předchůdce sionismu Vladimíra Žabotinského, jsou to všechno právě ti pokrytci, o nichž se ve svých projevech (před mnoha desítkami let) zmiňoval. Již tehdy jasně definoval, že stát Izrael může v Palestině vzniknout jen za použití násilí a že Palestinci se nikdy nesmíří s vyhnanstvím, pokud budou mít jen pouhou jiskřičku naděje k návratu domů. Jedna z těch posledních jim právě včera zhasla...

Protože slova na vysvětlení "majitele" tohoto kousku "svaté" (prokleté) země nebudou nikdy stačit, poslechněte si (pokud to ještě neznáte), tuhle úžasnou věc – jsou to necelé čtyři minuty:

 

 

Diskusní téma: Spolupokrytectví prezidenta i vlády ČR.

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek