Spacákový Helbig brother se vrací....

01.02.2018 09:48

Do vyšších politických pater se chce vrátit bývalý ministr vnitra a exsenátor Jan Ruml (64, nestr.). Potvrdil to ve středu Právu s tím, že o podpoře jedná s Piráty i hnutím Starostové a nezávislí.

„Jsem veřejně činný celou dobu, i když jsem nebyl ministr ani senátor. Ještě to nemám definitivně dojednané. S Piráty budu jednat v následujících dnech,“ řekl Právu s tím, že souběžně se schází i s hnutím STAN.

Ruml je registrovaný příznivec STAN, řekl Právu šéf hnutí Petr Gazdík. „Pomáhal nám s kampaní do parlamentních voleb. Vyjednáváme i s dalšími kandidáty, nejen s panem Rumlem, v Praze není nic definitivně rozhodnuto. Snažíme se o širší spolupráci stran, abychom našli shodu s dalšími programově blízkými stranami, jako je KDU-ČSLODSTOP 09, Piráti nebo zelení,“ sdělil.

V minulých letech Ruml vystřídal čtyři strany. Začínal v Občanském fóru, do historie se zapsal v ODS, když v roce 1997 s Ivanem Pilipem vyzval Václava Klause k odchodu z čela strany kvůli neprůhlednému financování.

V roce 1998 založil Unii svobody, která se v roce 2001 spojila s Demokratickou unií, a kandidoval do Senátu. V letech 2010 až 2014 byl členem Strany zelených.
Ruml byl jedním ze signatářů Kroměřížské výzvy, která se snažila hledat nového prezidentského kandidáta, který by porazil Miloše Zemana.

V kuloárech nyní menší strany debatují o spolupráci pro komunální a senátní volby. Jak Právo informovalo, KDU-ČSL, STAN, TOP 09 nebo Piráti by mohli podpořit Marka Hilšera nebo Pavla Fischera. Svou politickou dráhu napne směrem do Senátu možná i Jiří Drahoš.

 

Zdroj

 

Q.S.

Bez komentáře....

Snad jen tak trochu další projasnění v tom who is who v české politice, aneb masky dolů...

Diskusní téma: Spacákový Helbig brother se vrací....

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek