Slovensko: Když média a neziskovky dělají politiku... Slovensko = Ukrajina?

04.03.2018 11:00

Situace na Slovensku se vyostřuje. Tisíce lidí vyšly do ulic řady slovenských měst, ale překvapivě i evropských a českých. Konaly či konají se v nich pochody a pietní shromáždění k uctění památky zavražděného investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Největší akce se uskutečnila v Bratislavě pod heslem Nechceme zpět 90. léta, zúčastnil se jí i slovenský prezident Andrej Kiska.

Zvláštní jsou ale okolnosti celé akce, kterou vyhrocují především média a tradičně neziskové organizace, které se místo pomáhání lidem míchají do věcí, do kterých by jim nemělo nic být.

Vraždu Jána Kuciaka a jeho snoubenky ale bez špetky studu využili jeho novinářští kolegové, kteří si na ní hřejí polévku až běda a rozdmýchávají emoce a manipulují dav, což rozhodně není jejich úkolem. Zadáním však možná ano.

Ostatně na náměstí Svobody, místo aby o dění informovali, novináři ze slovenských médií vystoupili s projevy. Podobně jako ředitel organizace Reportéři bez hranic Christophe Deloire: „Dnes je Bratislava hlavním městem svobody. Novináři v Evropě jsou v nebezpečí. Musíme vyhlásit stav pohotovosti. Dnes jsme my všichni slovenští novináři.“

A toho by se měli všichni Slováci, i ti, kterým se Fico nelíbí, bát....

Vražda Kuciaka teď médiím slouží jako záminka k tažení proti Ficově vládě. 

/Pozn. Q.S.: Pamatujete na strýce Bradyho, kterého do jisté doby nikdo neznal a najednou kvůli němu bouřila "celá republika" a novináři, umělci a akademici se mohli potrhat? Přitom nešlo o Bradyho, ale o Zemana... Vskutku spontánní akce.... asi jako červené karty a další představení pro média/

Sice se neví, proč Ján Kuciak zemřel a s čím přesně jeho vražda souvisí, ale ti, kterým se to hodí – tedy média, politici, neziskovky, sponzoři a jiní výtečníci – již mají jasno. Může za to mafie a Fico.

Co bude dál? Cíl splněn?

 

 

Od jisté chvíle přebírají další vývoj profesionálové... Poučení i zkušeností je docela dost. Budou ale Slovákům stačit?

Dav v ulicích je ideální prostředí k vyvolání nasilí a eskalaci vývoje k předem vytyčenému cíli. 

Zdroje: casopis-sifra, youtube.com

 

Q.S.

Diskusní téma: Slovensko: Když média a neziskovky dělají politiku... Slovensko = Ukrajina?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek