Skoro to vypadalo, jako kdyby největším současným zlem světa byli ruští vojáci a jejich vrchní velitel Putin.

27.08.2017 12:41
Zhruba před 10 měsíci jsem napsal článek, „Kolik bude civilních obětí při útoku na Mosul“. Dnes mne příjemně překvapil článek Milana Vodičky na idnes.cz.

Ve svém tehdejším článku jsem kritizoval objektivitu médií. Po celou dobu účasti Ruských vojáků v Syrské občanské válce, jsme byli denně informováni o civilních obětech náletů Ruských a Syrských letadel a jejich osvobozovacích bojů. Skoro to vypadalo, jako kdyby největším současným zlem světa byli ruští vojáci a jejich vrchní velitel Putin. Stane se informace o civilních obětech spojeneckých a Iráckých náletů také odsouzením nejhoršího zla světa v podání spojeneckých a Iráckých letadel?

 

Krvavé osvobození prošlo bez povšimnutí na rozdíl od dobývání povstalecké části Aleppa, jež vrcholilo zhruba ve stejné době jako první fáze mosulské operace. Zatímco Aleppo vyvolávalo v západních médiích velké emoce a neustálá obviňování z masakrů civilistů ruskými bombardéry či syrskou dělostřelbou, události v Mosulu nechaly tisk vysloveně chladnými.

Jak můžete vidět, redaktor MF Dnes Milan vodička dospěl k podobnému názoru, jaký jsem tady před 10 měsíci prezentoval,zde. Otázkou je, jestli se tento ojedinělý výkřik do tmy nestane jediným výkřikem. Stále se obávám, že ano, neboť o civilních obětech se píše s dlouhým odstupem od osvobození Mosulu, a bohužel o obětech u Aleppa se psalo denně, aniž je mohl kdokoliv reálně a objektivně ověřit.

Stále takovou neobjektivní informovanost bez důkazů považuji za manipulaci. Jednoduše řečeno, kdo chce bít psa, hůl si vždy najde. Svět není spravedlivý a informace o současném dobru a zlu jsou nám podávány prostřednictvím neobjektivních zpráv. Z toho vyplývá prostý závěr, jestli někdo o sobě tvrdí, že je lepší, než ti druzí a přitom si musí vypomáhat lži a manipulováním, neguje tím svá slova o své dobrotě.

Dnes se zcela ojediněle hovoří o 10 000 až 40 000 civilních obětí při osvobozování Iráckého Mosulu. Budou média, která tak iniciativně a horlivě kritizovala a odsuzovala pomoc Ruských vojsk, stejně iniciativně a horlivě kritizovat a odsuzovat i pomoc spojeneckých a Iráckých letadel a vojsk?

Nemluvě o tom, že naše účast na těchto obětech není zrovna bezvýznamná. Naše letadla a naše zbraně se na Mosulském bojišti zúčastnila také.

Zdroj:https://zpravy.idnes.cz/bombardovani-irak-mosul-mrtvi-aleppo-dwi-/zahranicni.aspx?c=A170822_346778_zahranicni_hm1

 
 

Diskusní téma: Skoro to vypadalo, jako kdyby největším současným zlem světa byli ruští vojáci a jejich vrchní velitel Putin.

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek