Skandální vystoupení předsedy vlády.

16.10.2017 20:06
Několik dnů před klíčovými volbami do parlamentu České republiky, vystoupil s projevem na mimořádné schůzi sněmovny ke kauze lithium, předseda vlády Bohuslav Sobotka za ČSSD.
 

Poslouchal jsem ho pozorně a nestačil se divit. Nejdříve obvinil ze lži předřečníka předsedu KSČM Filipa, potom odváděl pozornost od problému tím, že prý je všechno pouze předvolební výmysl ANO, KSČM a SPD. Co mne ovšem nadzvedlo nejvíce, bylo obvinění ministerstva životního prostředí, že za vše prý může pouze toto ministerstvo, protože doposud vše podepisovalo pouze MŽP. Takže závěrem, hledáte-li viníka, hledejte ho na ministerstvu životního prostředí. Co ovšem zamlčel především, jak později vysvětlil ministr MŽP, toto ministerstvo pouze posuzuje, zda žádost o udělení licence na průzkum ložiska odpovídá zákonům ČR a není v rozporu s ochranou životního prostředí. MŽP nikdy nerozhoduje o surovinové politice státu, a proto vždy žádá o zásadní souhlas MPO.

Premiér Sobotka zcela záměrně uváděl pouze to, co mu v jeho obviňovací taktice vyhovovalo, a zamlčel to, že ministerstvo průmyslu a obchodu, které je pod správou ČSSD, je v tom namočeno primárně. Vrcholem jeho vystoupení ovšem bylo to, že de facto skandálně obvinil ministerské úředníky z toho, že dodržovali zákony ČR.

Co to má znamenat?

Nelze si z jeho vystoupení učinit jiný závěr, než pouze jediné logické vysvětlení: Zákony ČR, u jejichž tvorby skoro vždy byli poslanci ČSSD, jsou dobré pouze k tomu, abychom je využívali pro své obohacení (poslanci a strana ČSSD), a jinak je klidně použijeme proti komukoliv, kdo nám v našich záměrech bude bránit. Premiér vlády České republiky a bývalý předseda ČSSD veřejně obžaloval státní úředníky z neporušování zákonů. Pro zástupce údajně demokratické strany s nejdelší historii, jsou zákony k smíchu.

Jak může něco takového říct předseda vlády a vrcholný zástupce ČSSD občanům několik dnů před volbami? Může, a doufám v rozum voličů ČSSD. Skutečně chcete dát svůj hlas straně, jejichž vrcholní politici si z občanů dělají srandu a veřejně se jím vysmívají?

Samozřejmě další poslanci vnesli do rozpravy mnoho podnětných postřehů, které by si zasloužily komentář, ale tomu se v této chvíli nechci věnovat, neboť rozprava ještě pokračuje.

Související články:

https://siemko.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=628095

https://siemko.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=627913

Můj předcházející článek by mohl být vysvětlením, proč se někteří politici chovají tak nelogicky a podivně, zde.

 

Diskusní téma: Skandální vystoupení předsedy vlády.

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek