Severoafričan se neříká...

03.01.2017 11:15
Němci si letos na Silvestra dali pozor. Policie prověřovala totožnost, dohlížela na pouliční oslavy. Nyní však čelí kritice, že se zaměřovala téměř výhradně na osoby cizího původu. Jinými slovy že se dopustila rasové diskriminace.

Postup kolínských policistů odsoudila například předsedkyně německé strany Zelených Simone Peterová. Vadí jí, že policisté prováděli kontroly na základě vzhledu. Stejně jako někteří další politici kritizovala také to, že policie na Twitteru označovala Severoafričany výrazemNafris, což je zkratka německého slovaNordafrikaner. (Interně policie slovoNafrisužívá již delší dobu, aby odlišila kriminalitu pachatelů pocházejících nejčastěji z Maroka, Alžírska a Tuniska.)

Zdroj:https://zpravy.idnes.cz/kolin-nad-rynem-silvestr-oslavy-zadrzeni-africani-kritika-paa-/zahranicni.aspx?c=A170102_111605_zahranicni_ane

Policejní prezident Kolína nad Rýnem Jürgen Mathies se naštěstí nedal. Prohlásil, že na základě minulých zkušeností bylo zřejmé, koho kontrolovat. „Nebyli to žádní starší bělovlasí muži nebo blonďaté mladé ženy,“ uvedl.

Ono taky proč líčit oka na zajíce, když vám stádo ovcí likviduje vlk... Abychom nediskriminovali? Abychom nebyli rasisté? Kde je pud sebezáchovy a prostá logika? A co je vůbec špatného na označení Severoafričan? To už se nesmí říkat? A co Středoevropan? Jihoameričan? Zavání to multikulturní hyperkorektností dohnanou ad absurdum.

Za chvíli nebudeme moci říkat nic. Černoch, běloch, asiat, arab, křesťan, muslim, žid, buddhista, vozíčkář, starý, mladý, blonďák, zrzka, kudrnáč, muž, žena... Všechno bude diskriminace.

Paní zelená předsedkyně zapomíná na zkušenosti, které by vždy (!) měly být hlavním východiskem pro podobná opatření a kontroly. Tedy pokud drtivou většinu násilností budou páchat zelenooké kudrnaté buddhistky, mělo by se více dohlížet právě na zelenooké kudrnaté buddhistky. To není žádná rasová diskriminace, ale selský rozum. Bez kterého v současné době jen stěží přežít. Který, pevně doufám, nakonec zvítězí.

 

Zdroj

Diskusní téma: Severoafričan se neříká...

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek