S Evropským svazem jak s jedovatým plazem.

22.02.2018 14:33
Češi jsou podle posledních průzkumů vůbec nejeuroskeptičtější národ v Evropě. A s tím se musí něco dělat! Naštěstí tu máme obětavé a nezištné zaměstnance některých státních institucí a jejich brožury.
 

Kolika „ztraceným ve tmě“ hledajícím, tápajícím pomohly brožury, po jejichž přečtení dotyční čtenáři „prozřeli“, doslova upadli do nadšeného „třasu“ provázeném spontánními výkřiky „Teď teprve jsem vše pochopil/a“ nebo „Nyní začínám úplně nově chápat EU!“

Jedním z takových skvostů je určitě brožura Evropa jsi ty vydaná Odborem komunikace o evropských záležitostech Úřadu vlády České republiky podpořená českým zastoupením Evropské komise.

Čtením brožury zjišťujeme, že pojmem Evropa se rozumí nikoliv geografický význam slova Evropa, jejíž součástí již tisíce let jsme, ale členství v EU, takže zajímavá myšlenková přesmyčka.

A dočítáme se:

„Evropská unie je založená na hodnotách svobody, demokracie, rovnosti, právního státu a dodržování lidských práv,....“ Nebo o „návratu do Evropy“, motoru naší transformace, kdy nyní jsme „pevně ukotveni v této rodině“.

„Ukotvení, rovnost“ a rodinu“ zdůrazněné v brožuře si nyní naši občané vskutku vychutnávají plnými doušky, kdy se na naší republiku v souvislosti s migračními kvótami sype jedna žaloba za druhou, kdy nám nejeden bruselský či západoevropský politik vyhrožuje vyhozením anebo naše pracovníky v leckterém státě zadržují, poněvadž čeští pracovníci světe (spíše brusele) div se, dostávají českou mzdu.

A brožura graduje ve druhé kapitole, kdy čtenář hltá slogan: „K EU nemáme alternativu!“

Tady plný souhlas, najít spolek sebedestruktivních politiků vyhrožující a žalující ty, kteří se snaží chovat odpovědně a jsou právě těmi, co dotyčný spolek řídí, po zásluze potrestáni, to skutečně nemá alternativu!

A brožura končí vítězoslavným zvoláním „Být členem prestižního klubu se prostě vyplatí“.

Zase jen souhlas, ta „rozmanitost“ a „otevřenost“, kterou si dnes a denně mohou (přesněji musí) vychutnávat obyvatelé Itálie, Švédska i dalších západoevropských států, ta se prostě vyplatí. Nechat si rozvrátit svou kulturní a náboženskou identitu během několika málo let dokáže opravdu jen členství v "elitním prestižním klubu“.

Ale mám tu pro obětavé pracovníky šířící to správné dobro pro nás „obyčejné“ pár doporučení. Neustávejte v tištěných brožurách za lepší zítřky a do příští brožury mám pár námětů. Ve své brožuře jste se obraceli na obyčejné lidi, ale ptám se soudruzi, kdopak je nejzranitelnější při potenciálním odchodu z EU?

Přece chudáci příjemci dotací! Těch je třeba se zastat! Copak pracujících občanů, ti si vždycky dokáží vydělat svou prací na živobytí, ale co chudáci pracovníci nejrůznějších ROPů, neziskových gender organizací, bruselských organizací (pilně jak včeličky implementující do našich zákonů ty v EU schválené) a další příjemci přidělených stamiliónových EU grantů? O ty tady jde přece především!

Takže do boje-zde je slogan: „Czexit, příjemce dotací nekoupíš ani rohlik.“

A soudruzi, neomezujte se jen na stávající EU, je zapotřebí jít dál směrem k zářným zítřkům ve Svazu federativních evropských republik. A přidat boj proti reakcionářům toužícím po vystoupení z EU. Tito reakcionáři již dokonce hlásají: „S evropským svazem jak s jedovatým plazem“.

Ve vaší další brožuře: „S evropským svazem, již zítra všichni s nadšením vlezem.“

A vzít si příklad i z takových soudruhů jako byl vojín Kefalín u praporu PTP za soudruha prezidenta Gottwalda, stačí jen nahradit a zaktualizovat jeho slavný slogan v brožuře: „Plány czexiťáckých revanšistů zhatí naši eurohujeři boubelatí!“

 
 
 
 
 
Q.S.
 
V duchu tradic Jaroslava Haška :-)

Diskusní téma: S evropským svazem jak s jedovatým plazem.

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek