Rok 2018: Rudé gardy přinutily Univerzitu zakázat prodej "ideově závadné" knihy.

30.03.2018 11:48
Univerzita Karlova na nátlak angažovaných soudruhů stáhla z prodeje publikaci patriotického sociologa Petra Hampla. Léta ale nechává ve svých učebnách přednášet anarchistu a krajního levičáka Ondřeje Slačálka a nikomu to nevadí.
 
article_photo

 

Likvidací nepohodlné literatury a omezováním svobody myšlení se intenzivně zabývaly všechny totality v historii. V naší zemi máme v historické paměti nesmazatelně vepsaného jezuitu Koniáše, nacistické pálení knih i bolševickou likvidaci "závadné literatury".

 

Svazáček zalykající se odporem z existence "xenofobní knihy xenofobního autora vydané xenofobním nakladatelstvím" by byl k smíchu, kdyby se nejednalo o člena Akademického senátu Univerzity Karlovy ... a kdyby si po vzoru totalitních Rudých Gard on a jeho pár soudruhů skutečně nevynutili stažení "ideologicky závadné knihy" z univerzitního knihkupectví.

 

Je ostudou a selháním rektora Tomáše Zimy, že na něco takového vůbec přistoupil. Co jiného je smyslem univerzity, než dialog, svobodná výměna názorů? Stažení knihy na nátlak ultralevicové progresivistické bojůvky z humanitních fakult, stažení knihy, protože se "někomu" nelíbil její obsah - to je výsměch a popření smyslu akademické instituce.

 

Není to první veřejné selhání vědecké instituce, která by svobodu názorů měla z principu hájit. V listopadu 2015 vyvolala veřejné pobouření Knihovna Akademie Věd ČR, která zakázala výstavu fotografií pouze na základě pohoršeného povyku marxistické bojůvky s hrdým názvem Genderová expertní komora ČR a Kongres žen.

 

Za každým takovým totalitářským povykem, zastrašováním a nátlakem je nepřekvapivě malá skupinka pořád stejných person. Zákaz výstavy, tažení za bezpohlavní záchodky, propagace pedofilie jako vzpoury proti systému a permanentní revoluce, to jsou jen některé výstřelky poslední doby. A jejich zdrojem a dodavatelem jsou - bohužel - humanitní fakulty univerzit, kde se šíří absurdna dovedený "respekt k individualitě", který naprosto nerespektuje individualitu ostatních a ultralevicová ideologie.

 

Zdá se, že touží dojít k situaci amerických univerzit. Tam jsou dál - na ideově "nevhodné" přednášející se pořádají davové lynče, zapalují se budovy a musí zasahovat policie. Svoboda názoru a jeho vyjádření? Ale prosím vás! 

Taková nenávist je náramně dobrý obchodní model. Stačí si vytvořit síť spřátelených "neziskovek" a stát vám ještě z peněz ostatních zaplatí, že proti němu bojujete! Stačí použít osvědčený model "zloděj volá chyťte zloděje".

 

article_photo

Ovládne akademické prostředí rakovina agresivních bojůvek?

Rudé gardy se poučily z minulosti a kašlou na proletariát, kašlou na přesvědčování lidu. Útočí přímo na nervová centra společnosti, kde se rozhoduje a plánuje budoucnost - vedení univerzit, školy, mládežnické organizace, úřady, veřejné instituce. S úporností třídních bonzáků se pokoušejí svoje nehoráznosti procpat do soukolí úředního molochu, protože co jednou zapadne do byrokratického procesu, to už nikdy nezmizí.

 

Levicový extremismus nikdo nechce vidět. Je „in“ být mladým anarchistou na Klinice a vyvěsit si tam vlajku Antifa, je „in“ být bojovníkem proti systému v kapele, na hudebním festivalu, na fildě, u Mladých Zelených. Rozlezl se do médií, do politiky, stal se pomalu společenskou normou.

 

A organismus společnosti zatím vůbec netuší, že jeho rozhodovací centra napadla rakovina. Jak dobrou máme imunitu?

 

Reakce z internetových diskusí:

"Sní vaše dítě o studiu humanitních oborů? Rozhodně ho neposílejte na Univerzitu Karlovu. Taky by se vám mohlo domů vrátit naočkované totalitarismem a bonzáctvím. Vysoké školy už nejsou tím, čím bývaly. Už to není místo pro svobodnou výměnu názorů a generování originálních myšlenek. Nejen v Praze..."

"Místopředseda Akademického senátu Filosofické fakulty Univerzity Karlovy je krásnou vizitkou nastupující totality. Za nás se tomuto směru výuky říkalo VUML. Soudruzi, hlavně buďme bdělí a ostražití."

"Jak vidno, komouši nevymřeli. Nikdy bych nevěřil, že v roce 2017 budu na vlastní oči znovu číst slova: "mechanismus osobní komunikace s patřičnými orgány může fungovat," která dokonce budou myšlena zcela vážně."


"Akademická půda, zvlášť filosofie, bývala otevřeným kolbištěm myšlenek, teď tam vládne cenzura takovýchto podivných svazáčků a ještě selektivní (např. Stalin jim nevadí). Divím se rektorovi - Tomáš Zima - že mu nevadí ani tento stav na dříve prestižní UK, ani to, že si ho takoví aktivisté takhle veřejně "vodí".

 

 

 

 
 
Q.S.
 
Rektor Zima nejspíš drží stranickou linii, případně je podělaný strachy /neboť by proti němu mohli naplánovat nějakou rebelii/. Což v chaosu rozkládajících se veřejných institucí není problém. Zdroje a financování jsou.

Diskusní téma: Rok 2018: Rudé gardy přinutily Univerzitu zakázat prodej "ideově závadné" knihy.

Datum: 30.03.2018

Vložil: Karel

Titulek: zima, zima, zima

Nedivím se, už ničemu. Vzdělanosti je konec, školství v troskách. Rektoři podlehli inkluzi...

Datum: 30.03.2018

Vložil: Marek

Titulek: Cigánek

Rektor Zima byl především angažovaný svazák, komouš a kolaborant už před rokem 1989! A nyní jede zase prorežimní linii. Pak se nemůže nikdo divit, že úslužně vyhoví tomu práskačskému svazáckému mládežníkovi (https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/skolstvi/novy-rektor-univerzity-karlovy-mozna-byvaly-komunista_286141.html)

Přidat nový příspěvek