Raději piTomia než provařené farizeje z tradičních stran.

11.10.2017 10:36
Problémem tradičních stran je jejich minulost, resp. chování lídrů a hlavně činy. Skutky nelze okecat a já doufám, že tentokrát ani přebít novými, lepšími nesplnitelnými sliby.
 

Přestože si myslím, že tyto volby budou o imigraci a postoji k EU, tedy k naší svobodě v budoucnu, rád bych napsal svou úvahu, proč je pro mnohé voliče Okamura a jeho SPD lepší volba.

Mainstream nám dokolečka dokola vtlouká do hlavy, že relevantní jsou jen „tradiční“ strany a ne nějací „extrémisté s xenofobními příp. fašistickými“ názory. Protěžovány jsou stále dokola ČSSD, ODS, TOP09, KDU-ČSL, příp. Zelení. Ostatní jako by snad ani neexistovali, jen ANO se svou mediální sílou do mainstreamu ještě protlačí. Když už je to neudržitelné, tak začnou zviditelňovat Piráty. Osobně si myslím, že Piráti byli „vzati na milost“ díky svému pro-migračnímu a pro-evropskému postoji. Zbytek s jinými názory jsou samozřejmě stále ee, stále to jsou ti škaredí ...

Problém všech „tradičních stran“ se dá charakterizovat nezapomenutelnou větou „Ty sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce ...“ Takže strana, která se na vedení podílela drahnou dobu neví ??? ... ale samozřejmě, že věděla, jen potřebovala naslibovat ... potřebovala obelhat voliče, aby získala jejich hlasy. Že tedy byli zvoleni díky vědomému lhaní, vědomému podvodu ?? Nevadí, tento fakt následně odbyli větou – byli jsme demokraticky zvoleni, tak teď už mlčte. Máme hen tú demokraciu ... Že konají protiklad toho co slibovali ?? Volič má smůlu. Za své skutky jsou nepostižitelní.

Ovšem volič toho už má plné zuby ... a do toho vletí Okamura, který jak buldok prosazuje prvky přímé demokracie. Ve svém důsledku odvolatelnost a postižitelnost lhářů, vč. možnosti zrušit přijatý zákon, přijatý proti vůli občanů. Byla by to pro „tradiční“ politiky sranda, kdyby ... kdyby tohle celkem dobře nefungovalo ve Švýcarské konfederaci. Označit Švýcary za blbce nejde, proto to je strašák, kterého je třeba za každou cenu zastavit. A co Alláh nechce – ještě tady máme imigraci. Všichni vidí jak se imigranti chovají, jaké mají názory ... a „tradiční politici“ svázáni korektností omlouvají a hájí neobhajitelné. Jenom xenofobní populisté říkají, jak se věci mají ... zkrátka, pro „tradiční strany“ znovu pech, někdo poukazuje na pravdu. A aby toho nebylo málo, tak aktuálně „praskl“ tunel na „tradiční“ ČSSD ... a ostatní „tradiční“ strany zaujaly korektní přístup spočívající v kecání a okecávání. Jenže volič toho zřejmě fakt má už dost. Čeho je moc, toho je příliš.

Pro Okamurovy voliče může být charakteristika „tradičních“ stran asi následující :

ODS – symbolem je stále Klaus. Faktem pak, že stála u rychlého přechodu z totality do kapitalismu, ale její šéf zapomněl sdělit, že se u toho na chvíli zhasne a koho chytí, toho na konci omilostní. Když už to vypadalo, že budou od koryt odsunuti, přišel její zakladatel s „Opoziční smlouvou“. V podstatě se jednalo o vykolíkování území, kde každá smluvní strana mohla bez postihu rabovat hlava nehlava. Dopad na morálku strašný. Taková dokreslující malicherná pitomost na okraj – mladý Benda je vydáván za „právního experta“. Proti tomu nic, sice nikdy nepracoval, ale v parlamentu se zaměřuje na právo, v prostředí se pohybuje spoustu let. Jenže na něho prasklo, že diplomovou práci v podstatě splnil tím, že použil bakalářskou práci a jen zvětšil písmo, aby splnil rozsah normostran. Obhajoval to tak, že „nechtěně a nedopatřením“ zavadil o příslušnou klávesu ... a samo se to zvětšilo. Jenomže asi toho hodně ví i mimo právo, protože ho strana podržela a nevyhodila za jednoznačný podvod ... Volba ODS dále znamená přiblížit se Evropě - tedy státům, kde je několik let výjimečný stav, kde se střílí, najíždí do lidí a vybuchují sebevrazi za radostného volání Alláh Akbar. Euro spíše později, přeloženo – zdražení a příspěvky na Řecko a další bankrotáře nepřijdou na pořad dne hned, ale později.

ČSSD – křišťálově provařená strana, kde vděk je pilířem strany. Svému lídru, který ji dostal na výsluní se odvděčila tak, že jej v přímém přenosu podrazila při prezidentské volbě, právníka zastupujícího její zájmy na své náklady rovnou zničila. Byla druhou stranou „opoziční smlouvy“, právní stát si představuje tak, že není zapotřebí platit dle smlouvy a když dojde na pravomocný rozsudek soudu, tak si s ním veřejně vytře zadek ... tedy do doby, než si nějakým zázrakem zařídí pozastavení výkonu exekuce Nejvyšším soudem. Protože je to strana, kde nerozhoduje osobnost, ale jen to kdo na koho co ví, tak se do čela nedostane lídr s vizí, ale bezvýrazný slaboch, který je ovšem asi nejlepší v zákulisních pletichách. O jeho schopnostech svědčí výkrut, kterak se vylhat z předvolebních slibů – nebyly prej zasazeny do reálného ekonomického rámce. Protože prošel tunel OKD, nezaváhali a aktuálně se pokoušejí o tunel s lithiem. Tady není problém s oním „Memorandem“ , ale s tím, co v něm je a co naopak chybí. Pokud tam je odkaz na smlouvy na ochranu investic, pak tam chybí zmínka, že těžící společnost bude s majetkovou účasti státu - min 51%. Pokud by to tam bylo, tak problém by asi nebyl, takhle jde ale o „Glejt, který sice neopravňuje k těžbě lithia, ale je bianko šekem na ‚výpalné‘ z těžby.“ Podle ČSSD bychom Euro měli přijmout hned, nejlépe před tím, než vlezeme Bruselu do řiti.

KDU-ČSL – strana, která se tradičně přizpůsobí všemu, pokud se dostane ke korytu. Pouze jednou to její lídr přehnal – když předstoupil před zkoprnělý národ a chtěl vládnout s komunisty. Program nemusíte číst, protože se pružně změní podle podmínek, za kterých jí bude nabídnuto vládní angažmá.

TOP09 – soukromý projekt asi neoficiálně nejbohatšího muže v ČR, který vznikl poté, kdy jej mateřská strana za velmi pružnou změnu názorů ohledně spolupráce s komunisty vypudila. Zakladatel je skutečný Richelieu české politiky. Naprostá jednička v oboru pletich a technologie moci. Samozřejmě proevropská se vším všudy.

Zelení – lídrem je rozmazlený fracek, který je nedotčen reálnými starostmi pracujícího lidu, protože nikdy nepracoval. Je to skutečný lídr všech squatterů a feťáků, kterým musí jako rajská hudba znít jeho nápad na obsazení a využívání „opuštěných“ nemovitostí, byť mají majitele. Obdobných nápadů má více. Samozřejmě proevropští a vítači. Při svém věku se asi těší na dobu, kdy žena bude muset chodit dva kroky za ním ....

ANO – zřejmý vítěz voleb. Tohle nechápu. Těmto voličům nevadí, že majitel strany více ze státní kasy bere, než do ní odvádí a současně ostatní kontroluje, zda neodvádí málo. Nevadí jim, že přísahá na zdraví svých dětí a pak vyjde najevo, že lhal. Nevadí jim, že jeho byznys není založen na podnikatelském umu, ale na dotacích a prolobovávání zákonů nařizujících povinně používat jeho výrobky. Ne nadarmo OLAF vyčkává s výsledkem svého šetření– vsadím se, že pokud vyhraje a sestaví vládu bude stát před rozhodnutím : jít na ruku Bruselu nebo být obviněn OLAFem z dotačního podvodu a samozřejmě zastavením dotací pro jeho firmy. Co myslíte, že zvolí ?? ... prospěch naší země??

Piráti –tohle je taky zajímavé. Těch stran, které nejsou až tak „tradiční“ je více. Např. Svobodní mají svého zástupce v Evropském parlamentu. Přesto je mainstream obchází. Možná proto, že jsou proti-evropští, proti-migranští. Zato Piráti, to je jiná – úspěch zatím nic moc, v EP nula, ale jsou pro-evropští, pro-imigranští .... tedy naši, si říká asi mainstrem.

Volit „tradiční strany“ lze. Máte-li představu, že vše bylo OK, líbí se Vám „stará garda“ bezskrupulózně slibující cokoliv, auta najíždějící do lidí, střelba do davu, pravidla Koránu, kdy žena je de-facto majetkem muže a má chodit 2 kroky za ním ... tak je volte.

Pro ostatní je tady Okamura s SPDMach se Svobodnými nebo např. Matějka se svým hnutím a další. Okamura se jeví ale jako nejsilnější ... to je důvod volby pro příznivce programu SPD a všechny protestní hlasy ...pane profesore Fialo, dodávám jako pravicový volič.