Původní obyvatelé Britanie byli černoši. Imaginární rasové kategorie, které používáme, jsou velmi moderní konstrukce, velmi nedávné konstrukce, jež nejsou použitelné na historii...

09.02.2018 16:40

Tmavá pleť, kudrnaté vlasy, modré oči – tak vypadal podle nových zjištění britských vědců jeden z prvních moderních obyvatel Britských ostrovů. Důkazy k nečekaným závěrům přinesla rozsáhlá analýza DNA muže z Cheddaru. Aktuální výzkum poukazuje na to, že geny pro světlou pokožku se v evropské populaci rozšířily výrazně později, než se vědci doposud domnívali. O výsledcích výzkumu informovaly servery The Telegraph a The Guardian.

Barva kůže tak dříve oproti dnešku rozhodně nebyla jasným znakem toho, odkud člověk pochází. „Ukazuje to, že imaginární rasové kategorie, které používáme, jsou velmi moderní konstrukce, velmi nedávné konstrukce, jež nejsou použitelné na historii,“ uvedl archeolog Tom Booth pro deník Guardian.

Vztah mezi světlou barvou kůže a „britstvím,“ který byl v minulosti považován za samozřejmý, se po zveřejnění nové skutečnosti už tak jednoznačně nejeví. Tento vztah se v minulosti pravděpodobně měnil a vyvíjel.

Vědci se domnívají, že pleť evropská populace časem zesvětlela, jelikož bledá kůže pohlcuje více slunečního záření, které je potřebné k produkci dostatečného množství vitamínu D. Nejnovější poznatky poukazují, že blednutí kůže mohlo nastat v době vzniku zemědělství. Lidé totiž omezili spotřebu mastných ryb, které vitamín D obsahovaly.

Přelomový objev nastal jen díky náhodě, když archeologové nalezli v kostře muže z Cheddaru zbytky DNA. Jeho kostra z doby kolem 7150 před naším letopočtem je jedním z nejslavnějších archeologických nálezů ve Velké Británii. Jeho pozůstatky byly objeveny na začátku 20. století a jedná se o nejstarší kompletní kostru nalezenou ve Velké Británii.

Vzezření dávného obyvatele Anglie je podle The Guardian předmětem vášnivých spekulací, protože žil v období bezprostředně po odchodu prvních lidí z kontinentální Evropy na britské ostrovy a dnešní bílí Britové jsou potomky jeho druhu. Aktualizované rekonstrukci jeho obličeje pomohl jednak mimořádně zachovalý genetický materiál a také metody takzvané sekvenace lidského genomu vyvinuté v posledních letech.

„Opravdu se ukazuje, že tyto imaginární rasové kategorie, které jsou ve skutečnosti velmi moderní představou, respektive velmi nedávnou představou, opravdu vůbec nelze vztahovat na minulost,“ řekl archeolog Přírodopisného muzea Tom Booth, který na projektu pracoval. Podle bioinformatika UCL Yoana Diekmanna není časté spojování bělošství a „britství“ pevnou pravdou. „Neustále se to měnilo a měnit bude,“ řekl.

„Je velmi překvapivé vidět, že Brit z doby před 10 000 lety mohl mít velmi tmavou pleť a velmi modré oči,“ citovala agentura AFP vedoucího výzkumu londýnského muzea Chrise Stringera. Dnes poněkud udivující kombinace ale podle BBC v době na konci poslední doby ledové bylo běžné.

 

Zdroj

 

Q.S.

Inu ano, "bělošství není pevnou pravdou a bude se měnit". To je asi tak klíč k pochopení nejen článku, ale i sociálního inženýrství v režii globální "elity". Věda již nyní bude sloužit a potvrzovat zaváděnou globální ideologii /pamatujete na Lysenka, který dokázal rozdojit kozla?/. V příštím vědeckém objevu se dočteme, že běloši jsou genetická deviace, která tu je teprve pár tisíc let jako omyl přírody. Na nápravě již usilovně pracuje OSN a Evropská komise....Ostatně nedávno historikové ve Švédsku zjistili, že Vikingové jsou vlastně arabského původu. Žel nepamatuji se, kde jsem to četl a tudíž nedokážu dát odkaz. Děje se toho teď tolik....

Prozatím odcházím do koupelny hledat své černošské geny. Allahu akbar...

 

Diskusní téma: Původní obyvatelé Britanie byli černoši. Imaginární rasové kategorie, které používáme, jsou velmi moderní konstrukce, velmi nedávné konstrukce, jež nejsou použitelné na historii

Datum: 13.02.2018

Vložil: Ivan Hrozný

Titulek: čierny muž z Cheddarskej jaskyne

Všimnite si výrazy ako "mohol mať veľmi tmavú pleť" vo vyjadreniach odborníkov, ktorí robili analýzu DNA a jednoznačné vyhlásenie médií o tomto aspekte "prvého praeuropana", ako aj fotografie rekoštruovanej hlavy uverejnené v médiach. Pravdaže na fotkách je pleť podaná čo najčernejšia v súlade s dnešnou propagandou politickej multikulti korektnosti a v textoch sa píšen o kučeravých vlasoch, ktoré sú na rekonštruovanej hlave len vlnité. Takže mohol mať aj trochu tmavšiu pleť a spolu s europskymi rysmi tváre a modrými očami sa mohol podobať na niektorých dnešných Europanov. No v tom prípade takáto hlava by už nemala žiadnu propagandistickú hodnotu!

Datum: 09.02.2018

Vložil: Cloud

Titulek: Nejspíš máte na mysli tenhle skvost:

https://zpravy.idnes.cz/vikingove-islam-allah-0u0-/zahranicni.aspx?c=A171012_131942_zahranicni_kha

Přidat nový příspěvek