Pussy Riot: Mlčení o mučení, vřískání o ubytování...

06.11.2015 10:04

Je neuvěřitelné, s kým se naši sebemrskači (rozuměj pátá kolona) jsou schopni spojit. Kde byli všichni ti hrdinové, když polská reprezentace (jeden z jejíchž členů je dnes naším evropským prezidentem = Tusk)propachtovala svoji zemi k mučení lidí cizí mocnosti? K mučení! Nezákonému. Nezákonému z hlediska polského práva, eurounijního práva, mezinárodního práva i práva samotných Spojených států atd.

K tomu viz:

Ruská aktivistka při pokusu o vstup do areálu detenčního tábora nejdřív narazila, protože u sebe neměla pas, pro který se musela vrátit. S pasem už problémy se vstupem nebyly. "Takový tábor by ale vůbec na českém území neměl existovat. Kromě psychické újmy si z něj uprchlíci nic neodnášejí," řekla Aljochinová ČTK po ukončení prohlídky.

Sedmadvacetiletá aktivistka, která za skandální vystoupení Pussy Riot v moskevském kostele v roce 2012 strávila v ruském vězení 21 měsíců, se po osvobození systematicky věnuje poměrům ve vězeňství.

"Uprchlíci byli zadrženi, aniž by věděli, kde se nacházejí, kam je umístili. Veškeré informace dostávali v češtině, které nikdo z nich nerozumí," řekla Aljochinová. V táboře hovořila se somálskými uprchlíky, kteří z vlasti před válkou uprchli před půl rokem. Doufali prý, že se ven z tábora dostanou v září, ale jsou tam stále. "Je to nesprávné, je třeba je propustit," uvedla ruská aktivistka.

Podmínky v táboře jsou podle Aljochinové příšerné. "Nedovolují jim dýchat čerstvý vzduch, celý den sedí v uzavřené místnosti. Český stát se k nim chová jako ke zločincům, nevytváří jim prakticky žádné podmínky pro život a normální lidskou existenci. Ti lidé nejsou zločinci, opustili svou zemi ze strachu o život," konstatovala. "Práce s uprchlíky musí vypadat jinak," dodala.

Argumenty, jimiž se zdůvodňuje existence tábora v Bělé-Jezové "a které používá i český ministr vnitra", jsou podle Aljochinové "absurdní a xenofobní". Uprchlíky podle ní nelze zadržovat v takových podmínkách, "nechce-li Česko politicky jít tím směrem, kterým se vydalo Rusko".

https://echo24.cz/a/i25bY/v-bele-nedovoluji-bezencum-dychat-tvrdi-aljochinova-z-pussy-riot

 

Aby bylo jasné, o co šlo:

(A také to, že to nebylo hodně v pořádku)

Metody popsané ve zprávě Senátu USA o mučení CIA, byly používány ve věznicích této tajné služby na území Polska. Oznámil to polský exprezident Alexander Kwasniewski. Zdůraznil přitom: "Zprvu jsme v Polsku o skutečnosti mučení nevěděli". Informuje rozhlasová stanice Hlas Ruska o přiznání, že Polské politické vedení vědělo o tom, že CIA vězně na území Polska nelidsky mučila.

https://www.stalo-se.cz/?p=22823

Polští představitelé prý svolili po teroristických útocích z 11. září 2001 k umístění zařízení CIA z důvodu udržení dobrých vztahů s Washingtonem, kvůli obavám z nelegálních praktik však v roce 2003 odmítli přijímat další vězně. "Dohoda o umístění zadržovacího zařízení CIA v zemi vedla k mnoha trvalým neshodám mezi zemí a CIA," uvádí zpráva s tím, že neshody musela překonat intervence amerického velvyslance u polského vedení. Ambasador podle zprávy dojednal zaplacení "milionů dolarů" (číslovka označující počet milionů je rovněž začerněna), načež Varšava své rozhodnutí přehodnotila a přijala další vězně. Polský zpravodajský web dziennik.pl napsal, že zpráva potvrzuje dřívější informace o 15 milionech dolarů, které vedení země obdrželo za to, že USA poskytlo pro vytvoření věznice armádní středisko polské zpravodajské služby u vsi Stare Kiejkuty. Její existenci uznal i dřívější verdikt Evropského soudu pro lidská práva.

https://tn.nova.cz/clanek/kdyz-se-polaci-nechteli-podilet-na-muceni-cia-je-podplatila.html

Saúdský Arab Abdar Rahím Našírí a Palestinec saúdskoarabského původu abú Zubajdá se na soud obrátili s obviněním, že je CIA v roce 2002 tajně přepravila do vězení v polských lesích, kde byli podrobeni mučení. Podle rozsudku štrasburského soudu z loňského července má vláda ve Varšavě jednomu z nich zaplatit odškodné ve výši 100 000 eur (asi 2,74 miliónu korun) a druhému 130 000 eur (asi 3,56 miliónu Kč). Oba muži jsou podle dostupných informací stále vězněni na americké základně Guantánamo, kde USA zadržují podezřelé z terorismu. Polská vláda požádala Washington, aby tito vězni nebyli odsouzeni k smrti, nicméně mluvčí dodal, že rozhodnutí náleží americké justici. Našírího čeká proces před vojenským tribunálem kvůli tomu, že v roce 2000 údajně stál za útokem na americkou válečnou loď USS Cole, při němž zahynulo 17 amerických vojáků. Pokud ho soud uzná vinným, může dostat trest smrti. Podle prosincové zprávy amerického Senátu zabývající se brutálními výslechovými metodami CIA fungovala v prvních letech po 11. září 2001 se souhlasem Varšavy tajná věznice CIA v Polsku. Jako první polský představitel to v prosinci potvrdil exprezident Aleksander Kwaśniewski, podle nějž však vedení země nevědělo o mučení vězňů. Krakovská prokuratura vede vyšetřování ohledně tajné věznice CIA v lesích u vsi Stare Kiejkuty už sedm let a stále je neuzavřela. Loni v lednu uvedla, že vznesla obvinění vůči jedné osobě, nejmenovala však obviněného ani neupřesnila obvinění. Podle médií jde o bývalého šéfa polské rozvědky.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/369770-polsko-odskodnilo-muze-zadrzovaneho-v-tajne-veznici-cia.html

 

Zdroj

Diskusní téma: Pussy Riot: Mlčení o mučení, vřískání o ubytování...

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek