Půl roku jsme masírováni, že xenofob je každý, kdo nevítá migranta přicházejícího kdoví proč a pocházejícího kdoví odkud rovnou tak, že mu předá klíče od svého domu nebo bytu, všechny své peníze a nejlépe i s manželkou a dcerou.

13.11.2015 10:16

Zdá se, že i evropští hlavouni počínajíc Tuskem, přes Junckera, švédského premiera až k Merkelové nebo spíš v opačném pořadí, začínají chápat to, co normální člověk ví ,v podstatě od okamžiku , kdy invaze migrantů směr Evropa koncem jara začala, že je potřeba s tím něco dělat a že je potřeba bránit národní zájmy a své občany. Když píši začínají chápat, tak je, bohužel, klíčovým slovem nikoli chápat, ale začínají…. Rozdíl netřeba čtenáři Kosy vysvětlovat.

Dosavadní počínání evropských politických elit je dokonalou ilustrací definice politika, že totiž jde o tvora, který začne problém skutečně řešit až tehdy, když vyzkoušel všechna možná špatná a nesmyslná řešení.

 

Půl roku jsme byli masírováni, že xenofob a nesnášenlivý sobec je každý , kdo nevítá migranta přicházejícího z Turecka do Evropy kdoví proč a pocházejícího kdoví odkud rovnou tak, že mu předá klíče od svého domu nebo bytu, všechny své peníze a nejlépe i svou ženu a dceru.

Na námitky, že není možné mít nechráněné hranice a nebránit se téhle lidské potopě, jsme byli školeni z Willkommenskultur, resp. naší osobní absence a nedostatečnosti, co se Willkommenskultur týče. Aniž by si dal někdo práci tento totálně dadaisticko absurdistický  termín významově vysvětlit. Tedy vysvětlit jinak než jako automatickou povinnost přijmout bez odmluvy jakýkoli počet migrujících cizinců z jiných kulturních okruhů, většinou tvrdě nekompatibilních s kulturním okruhem naším a to až do celkového počtu nejméně asi 5 miliard. To číslo prosím berte jen jako naprosto hrubý a nekvalifikovaný odhad, který jsem udělal na základě faktu, že celkově je na zeměkouli 7 miliard obyvatel, Z kteréhožto počtu 0,5 miliardy už v Evropě je a další miliarda je tvořena těmi, co žijí ve státech se stejnou nebo vyšší životní úrovní nebo i ve třetím světě, ale nebudou mít potřebu se stěhovat, protože jim doma nic zásadního nechybí.

Proudící davy do vlastních zemí na samou hranici jejich kapacit, donutily dva hlavní protagonisty neregulovaného přijímání migrantů Německo a Švédsko změnit postoj. Z bezbřehého přijímání se začít starat o to, jak ten příval omezit.

Švédové provádějí od pátečního poledne hraniční kontroly, Němci sdělili, že se vracejí k dublinskému postupu a že budou vracet uprchlíky, včetně Syřanů, do zemí, kde vstoupili do Schengenského prostoru. Slovinsko začalo stavět plot na svých hranicích s Chorvatskem….

Na Maltě jednají premieři členských států EU s vrcholnými představiteli afrických zemí a vešlo rovněž ve známost, že EU je zřejmě na cestě k nějaké dohodě s Tureckem.

Pokud máte po tomto výčtu, před týdnem ještě sotva představitelných informací, sebemenší tendenci nikoli hned jásat, ale jen trochu vydechnout úlevou a říci -KONEČNĚ, to to trvalo! – dovolím si vás požádat, abyste tak nečinili!Ve vlastním zájmu. Nejen pro migranty platí konstatování, které jsem použil pro jeden z dílů serie o migrantech – Nejhorší jsou zklamané naděje! Žádné totiž nejsou na místě. Nebo skoro žádné.

Zůstanu totiž u onoho konstatování o chování politiků, že nejdříve vyčerpají všechny špatné možnosti a to včetně těch nejnesmyslnějších, aby začali konat jak velí zdravý rozum. Pokud je to ovšem ještě možné. Což často nebývá ten případ. Kdysi to vysvětloval Gorgačov Honeckerovi, jak si jistě vzpomeňte. Evropské elity Gorbiho varování Erichovi –„kdo přijde pozdě, toho potrestá čas!“ dávno a dávno zapomněly. A toho čas potrestal naprosto ilustrativně.

Takže Švédi sice zavedli hraniční kontroly, ale jen namátkové, protože přece nemohou kontrolovat všechny /sic!!!/, ale…. No zkrátka, když nějakého toho ilegála ta namátková kontrola chytí tak ho nezavřou nebo nepošlou šupem zpět, nýbrž mu dají na výběr

-bud se otočí a zmizí tam odkud na švédské hranice přišel

-nebo požádá ve Švédsku o azyl

-nebo prohlásí, že Švédskem jenom prochází a chce požádat o azyl v některé sousední zemi

Kdybyste si mysleli, že si z vás dělám legraci a přiznávám, že je to velmi pravděpodobné, odkazuji vás sem:

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/386205-svedsko-zavedlo-kontroly-na-hranicich-uprchlici-tam-dostanou-tri-moznosti.html

Podívejme se na německá opatření, to je v podstatě stejná taškařice! Byli to Němci, kdo rozhodnutím Merkelové svévolně zrušili Dublinský systém. A nyní se k němu vracejí???!! A to ještě s konstatováním, že budou postupovat podle jeho paragrafů a to i pro Syřany, ale s výjimkou Řecka!!! To není politické rozhodnutí – to je bizar pur!

Takže Dublin budou uplatňovat vůči komu? Vídni, Budapešti, Ljublani, Záhředu, Sofii? Když s výjimkou Bulharska migranti nemohli na území EU vstoupit z území žádného státu, vůči kterým Němci budou aplikovat Dublin! A bez Řecka a jeho tvrdého fungování podle Dublinských pravidel je německé rozhodnutí nesmyslně nefunkční. Jen by mne zajímalo, jestli Berlín počítá se stejným postupem vůči Římu…

Jestli si říkáte – takže zpoza Šumavy budou vracet migranty i k nám.. Mám pro vás dnes jedinou dobrou zprávu – nebudou!

Stačí, když si vzpomenete, že na rozdíl od různých politikářů typu Černoch, Okamura, Filip, Fiala, ale i Zeman, kteří si jen vaří  svou politickou polívčičku, bez ohledu na realitu a vláda je ideálním fackovacím panákem. Nemluvě o vítačích typu Kocáb, Pánek a spol. tvrdím, že vláda si v přístupu k migrantské vlně počíná velmi dobře. S migranty nakládá přesně a přísně podle toho, jak stanovil Dublinský protokol. Němci nemají a nebudou mít právní podklad k repatriaci migrantů do České republiky. Přes veškeré ústrky a útoky, které na český postup, zejména právě Němci provozovali a provozují za součinnosti ombudsmanky a třeba takového Rozoumka a dalších stejných.

Je ovšem nutno konstatovat, že Berlín přišel v týdnu s opravdu rozumným opatřením – že Syřanům neposkytne automaticky azyl, ale tzv. subsidiární ochranu. Což znamená, že dostanou povolení k pobytu jen na jeden rok, bez automatického obnovování a že nebudou mít možnost si do Německa přizvat rodinné příslušníky na základě zákona o slučování rodin.Tohle, kdyby bylo nekompromisně zavedeno a Němci toho jsou teoreticky schopni, což neznamená, že ochotni. Protože tohle by se okamžitě po nastartování bleskově rozkřiklo od Turecka po černou Afriku a velmi výrazně by to bleskově odradilo spoustu kandidátů vydat se on the Road.

Pro současnou situaci, která panuje v Německu a jeho vedení je ale naprosto typické že

-toto jasné opatření, které mělo přijít někdy v červenci, nevyhlásila Merkelová, jak by se patřilo a slušelo, ale ministr vnitra de Maiziere

-že to nebylo oznámeno face to face novinářům na tiskové konferenci, ale ministr vnitra to v Berlíně zveřejnil prostřednictvím sociálních sítí!!!!

-že toto opatření okamžitě napadla opozice zelených a rudých z Die Linke /jak se čekalo/, ale i vládní SPD. Ta okamžitě konstatovala – toto nepodpoříme! Takže? Takže momentálně nikdo neví, jestli v Německu aspoň někdo dostává trochu rozumu nebo jestli většině politiků k tomu bude muset pomoci až občanská válka nebo nepokoje se tomuto stavu velmi blížící. Že SPD zřejmě kráčí za Helmutem Schmidtem do hrobu, je pro mne osobně jistota těžce pelyňkové chuti.

Co německé rozhodnutí ohledně uplatňování Dublinu prakticky znamená? Že se Merkelová a spol. rozhodli řešit své problémy na úkor jiných zemích. Jak ostatně bylo lze očekávat a jak velmi záhy pochopil Viktor Orbán. Podle mne tohle byl hlavní důvod, proč se rozhodl v létě postavit plot! Prostě si spočítal, že ani do Německa se Švédskem se nevejde 5,5 miliardy lidí a že někdy musí přijít stopka. Že jejich velkorysá politika bezbřehého azylu jednou skončí.Takže země na tranzitní cestě před Německem budou ponechány problému, který Německo vyvolalo – co s migranty na cestě -na pospas. Ať si poradí jak chtějí.Slovinsko to pochopilo také, ale teprve předevčírem. Má smůlu! Než na hranicích s Chorvatskem vystaví svůj plot, nejspíš ta učiní Rakušané na hranicích slovinských. A přijdou ještě desítky tisíce ekonomických migrantů. A že by je Vídeň akumulovala, tak o tom si dovolím naprosto pochybovat!

Chorvatsko je odepsané. Nemá šanci postavit plot kolem svých hranic s Bosnou a Srbskem! Je příliš dlouhá. Nehledě k tomu, že Chorvati nepochybně nemají a nebudou nikdy mít lidské kapacity na ochranu té hranice.. Samozřejmě, že další tranzitní státy před Chorvatskem – Bosnu, Srbsko, Černou Horu, Makedonii nikdo z EU řešit nebude. Prostě Balkán byl obětován. A Řecko dostalo do Berlína generální pardon….. Ačkoli je to, vedle Turecka další klíčová země ohledně zastavení lidské tsunami.

To nemluvím o takové drobnosti, že si naprosto neumím, představit, jak si někdo v Evropě, zejména v Německu a Švédsku představuje, že bude odsouvat zpět do zemí jejich původu odmítnuté azylanty. Už dneska to nikde nefunguje. Němci loni odmítli azyl cca 120 000 žadatelům. Efektivně jich však vyhostili asi 10 000. Navíc jsem psal minule, že afghánská vláda ústy ministra pro migraci sdělila do Bruselu, že žádné Afghánce, odsouvané z Evropy přijímat nebude. Teď totéž oznámil Pakistán….

Mimochodem s jedním velmi potřebným návrhem, který ovšem nebyl komunikován ani v českém tisku!!!! přišel v minulém týdnu a to zcela oficiálně směrem k Bruselu -Andrej Babiš. Alespoň podle informace z DWN požadoval, aby Řecko bylo vyloučeno ze Schengenského prostoru! Logicky! Protože prostě neplní povinnosti, které mu právě toto členství ukládá.

https://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/11/10/tschechien-fordert-schliessung-der-eu-aussengrenzen/

Což by v praxi znamenalo, že Řecko by bylo okamžitě nuceno řešit příval uprchlíků a bránit svou hranici a nikoli jim poskytovat neomezený dopravní servis dále do Evropy. Četli jste něco o tom v českém mainstreamu? Já to v neúplné formě zaznamenal jen v Reflexu…

Ale ono to netankuje ani evropské hlavouny -Řecko má německý pardon. Takže dál lijeme vodu do děravého sudu.

A provozujeme další a další tanečky místo reálných řešení. Mainstream zejména řeší summit afrických vůdců s těmi evropskými na Maltě. Bodejď by ne, když Merkelová se zase vlní ve světlech ramp před kamerami a mikrofony. A vykládá o tom, že je potřeba najít s Afrikou-cituji doslova – kamarádský vztah…. To to jako vyřeší. A prý dá Evropa necelé 2 miliardy Afričanům a ti za to zastaví migraci…

Opravdu tomu věří? Nebo sami sobě lžou- kancléřka spol. do kapsy? Pro Afriku je nějakých 47 miliard korun asi stejně významná suma asi jako pro tuzemce, s průměrnou mzdou, dvoukoruna.

Český i evropský mainstream se ovšem pojímá na tom, jestli peníze neskončí v soukromých kapsách afrických pantátů, jestli prostředky nebudou rozkradeny, jestli za ně budou nějaké smysluplné projekty…. Mně to fascinuje – to nemáme dostatek zkušeností?

Však také nigerijský prezident jen zamručel, když dostal dotaz na to, zda Nigerie bude ochotna brát z Evropy zpět své odmítnuté občany, že se nebrání jednání! A jeho senegalský kolega se vyjádřil zcela bez obalu – Evropa bude muset platit!

Samozřejmě, že to řekl! Když vidí, jak se Evropa plazí před Tureckem a že Turci dostávají od téže EU skoro 2x více! Okamžitě! A k tomu ještě výrazné zvolnění vízové politiky vůči Turkům a obnovení jednání o jejich členství v EU. O něčem takovém se africkým státům může jen zdát. A jistě jim neuniklo, že Evropa je zcela ochromená a vlastně je typickým papírovým tygrem. Kterého se bojí jen malé děti. Evropští politici jsou ještě daleko od bodu, kdy pochopí, že opravdu funkční řešení se neobejde bez razantního použití tvrdé síly. Že právo a vlastní zájem se musí vynucovat silou. Jen tak lze skutečně efektivně hájit hranice.

Místo toho si evropští politikáři slibují, že si řešení migranční krize koupí. A to, jako v případě Ukrajiny – za pár drobných. Že za ně tu nutnou, ale špinavou a krvavou, tudíž těžce nepopulární práci udělají v Africe a v Turecku, daleko a daleko od evropských televizních kamer, takže oni tím nebudou nijak dotčeni. O tohle v celé migrační šarádě jde – aby se současná politická elita neušpinila tím, co je nezbytné! Než tohle, tak radši nechají náš kontinent rozvrátit zástupy migrantů.

Afričtí a turečtí bossové to za ne neudělají! Rozhodně ne trvale. Bude to fungovat podle klasického modelu vyděrač a jeho oběť! Pokud Evropa není ochotna k tvrdým řešením, která vzbudí velkou nevoli její tzv. sluničkářské části a na kterých si udělají doslova hody evropská sdělovadla a místo toho nabízí výpalné, budou požadavky těch, co s něčím takovým ve svých zemích nemají sebemenší problém, neustále stoupat. Vědí, že mají v ruce dokonalou zbraň – další okamžité spuštění migračního proudu! Evropo vyber si – plať nebo…. takže časem na tu sílu a její použití stejně dojde.
Maltský summit a jednání s Tureckem je jen odsouváním problému. A těžkým sebeklamem. Turecko je sice v dokonale komfortní pozici. Protože jak jsem psal už několikrát -Turecku nikdo násilím žádné migranty nevrátí. Jenže Turecko, samo osobě není ani náhodou dostatečně silné, aby dokázalo čelit spojeným evropským ekonomickým sankcím.

Kdyby byly uplatněny, jeho ekonomika by se rychle zhroutila. Spolu se zablokováním turistiky do do země půlměsíce a tureckého vývozu do EU. Erdogan je dost chytrý,aby to pochopil během 24 hodin, Kdyby se našla v Evropě těžká politická váha, která by mu to, bez obalu, řekla a v Evropě to následně prosadila. Ale nemám strach, že někdo takový mezi současnými evropskými papaláši existuje. Protože by totiž nejdříve totéž musel říci do očí Washingtonu a nedostat při tom třesavku. Pro Američany je dnes Turecko, spolu se Saudy klíčovým spojencem na Blízkém východě. A migrační vlna odtud je ani trochu netrápí.

Takže nás čeká trvalé vydírání ze strany obskurnách afrických náčelníků a totéž, v glazé, ale železných, rukavičkách ze strany Erdogana. Neodsuzuji ani jeho, ani ty z Afriky. Na jejich místě bych dělal totéž. Odsuzuji ty, kteří náš důsledně a cílevědomě vedou do role vydiratelného a vydíraného hlupáka. A ještě těm, státům, které se, sem tam odváží cosi namítnout, dávají lekce správného evropanství. Jako například švédský premier, který současně se zavedením oněch podivných, pro mne operetních, hraničních kontrol, sděloval světu, že Švédsko tak vysílá silný vzkaz Evropě, zejména těm zemím, které zatím vůbec neosvědčují solidaritu, že země je už s migranty na hranicích svých možností a že se ony mají podílet na spravedlivém přerozdělení švédského břemene! Jinými slovy opakoval známá vyjádření Merkelové o evropské solidaritě

.

Konstatuji, že je nezadatelným právem švédského voliče zvolit si v tamních volbách libovolnou vládu v čele s jakýmkoli premierem. A ten má nezpochybnitelný mandát přijímat – ve Švédsku, jakákoli rozhodnutí. Včetně otevření přístupu neomezeného počtu migrantů do země. Ale švédský volič nemá ani to nejmenší právo požadovat po voliči v žádné jiné zemi na světě, aby se podílel na negativních dopadech jeho volby a rozhodnutí vlády, kterou si svobodně zvolil. Totéž přirozeně platí i pro voliče německého. Uvědomí si to vůbec někdy?

Nemyslím. A pokud, tak rozhodně ne v historicky krátké době. I když ,sem tam, se velmi zlehka, blýskne na lepší příští. Jako například včera u Donalada Tuska. Který dokonce už veřejně prohlásil, že pokud nebude fungovat ochrana vnějších hranic EU, tak se Schengenský prostor zhroutí. Má pravdu. Ovšem tohle věděl poslední obecní policajt v Horní Dolní každé evropské země! Dávno a dávno před prezidentem Evropské unie. který ještě před třemi týdny, podle mne rozhodujícím nebo aspoň minimálně významným podílem zlomil předem dojednaný postoj Varšavy s V4 ke změně stanoviska v silovém hlasování o automatických kvótách. Tehdy ještě pro něj ochrana vnějších hranic EU nebyla žádnou hodnotou. Ve srovnání se zavedením automatických přídělů migrantů.

Ale buďme vděčni i za jeho malinkaté prozření. Protože lucemburský ministr zahraničí, tedy zásadní činitel státu, který dnes unii předsedá, je ještě světelné roky od tohoto jednoduchého zjištění. Ten naopak také včera, konstatoval, že Schengen se zhroutí, pokud nebude ohledně migrantů fungovat solidarita mezi členy EU: A Schengen prý je obrovský a nenahraditelný symbol. Mno, ten pán, ačkoli prý je nejdéle sloužícím zamini v Evropě, opravdu asi může být ministrem zahraničí jen v Lucembursku. Je mi to navýsost sympatický země. Už kvůli historické propojenosti zemí Koruny české s tíímto velkovévodstvím. Nicméně zahraničně politická váha Lucemburska ve světě naprosto dovoluje, aby její šéfdiplomat pronášel podobně legrační výroky.

Ne Schnegen ze nezhroutí kvůli nedostatku solidarity. Nýbrž kvůli své nefunkčnosti. Občané států unie nepotřebují symbol, ale funkční systém.Kterým evidentně dnešní Schengen není. Jeho přednosti a výhody pro většinu občanů dnes jsou nesrovnatelně menší, než fatální rizika, která vytváří. Tím největším je rezignace na obranu hranic a destrukce platnosti práva a jeho vymáhání!

Zkrátka, ve shodě s nadpisem dnešního dílu Uprchlíků – zdá se, že Evropa v migrační krizi začala pomalu, neskutečně pomalu obracet k logickému normálu. Nicméně naprosto nenormálnimi cestami. Politici prostě jen pokračují v hledání dalších a další špatných a ještě horších naprosto nefunkčních řešení, než budou časem,v duchu Gorbiho varování, donuceni sáhnout po těch jedině účinných a tedy správných. Ovšem jestli v konkrétním okamžiku ještě nějaká budou k dispozici a jestli bude čas na jejich uplatnění. Čas je totiž jediná komodita, kterou si nelze koupit. Ani za všechny peníze, které je schopna vytisknout Evropská centrální banka!

Vlkův doplněk:

Ještě mi ani nevychladla klávesnice od datlování tohoto článku a už se děje to, co jsem předvídal. Afričtí náčelníci se Evropě  a její nabídce „výpalného“  za stopku další migraci a zpětné převzetí těch, co už se do Evropy dostali, evidentně vysmáli! Vyděrači chtějí víc, daleko víc. Vědí , že bílý muž má problém a že  silové řešení volit nebude…. Takže utahují šroub. Budu citovat:

EU nabídla Africe čtyři miliardy dolarů na rozvojové projekty, pokud přijmou zpět až stovky tisíc svých uprchlíků. Ale má to háček. „Uprchlíci Africe vydělávají daleko víc. Například loni poslali domů podle Světové banky 33 miliard dolarů. Čtyři miliardy jsou sice oslňující suma, ale ve skutečnosti je to pro Afriku zcela nevýhodný obchod,“ píše MF Dnes s tím, že EU zkusila starý obchod z dob kolonialismu – vyměnit diamanty za skleněné kuličky.

EU je pod velkým tlakem a Afričané to vědí. Brusel prý navíc uvažuje o tom, že z nelegálních afrických migrantů udělá legální, čímž problém formálně vyřeší, ale ve skutečnosti se mnoho nezmění. Afrika se navíc jedné generace mladých mužů ráda zbaví. Na kontinentu žije tolik mladých lidí, že by doma řada z nich stejně nenašla pracovní uplatnění. Statisty ukazují, že kontinent opouštějí především vzdělanější lidé, kteří jsou si dobře vědomi, že se v Evropě mohou mít ještě lépe. Platbu za cestu berou jako investici do budoucnosti. EU je přitom ochotna udílet Afričanům více studijních víz, takže jim vychází vstříc.

V konečném důsledku se tak může stát, že do Evropy zamíří budoucí lékaři z Afriky a EU bude na oplátku do Afriky posílat Lékaře bez hranic.

Zdroj

Diskusní téma: Půl roku jsme masírováni, že xenofob je každý, kdo nevítá migranta přicházejícího kdoví proč a pocházejícího kdoví odkud rovnou tak, že mu předá klíče od svého domu nebo bytu, všechny své peníze a nejlépe i s manželkou a dcerou.

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek