Proč ihned ty pochody proti vládě? Kdo vlastně ty pochody svolává? Nechutné zneužití tak velké lidské tragédie. Něco tady smrdí.

03.03.2018 19:30
Vražda dvou lidí. Dvou mladých lidí, kteří měli mít brzo svatbu. Koho by to nechytlo za srdce. Komu by ho nesevřel smutek jako ledová pěst. Ano, je mi velmi líto mladých životů. Ovšem, když nastupují city, občas logika ustupuje.

 

Podívejme se tedy – pro někoho možná až kacířsky na vraždu mladého páru Jána Kuciáka a Martiny Kušnírové. Podle hlásných trub - médií sympatizujících se slovenským prezidentem Kiskou, to byla objednaná vražda hrdinného novináře odkrývajícího veškeré zlo a mafie na Slovensku. Objednavatelem byla italská mafie – asi Ndrangheta z Kalábrie anebo soudní mafie, podnikatelská mafie či Ficov gang. Uf. Ano uf.

 

Zopakujme si informace, co jsou dostupné

Takže vražda se stala mezi 22.2. - 25.2. 2018 – nikde není upřesňující informace. Těla se našla v noci z neděle na pondělí, ale jelikož se dcera matce měla ozvat a neozvala ve čtvrtek večer -22.2. má se za to, že toho večera byli zastřeleni. Mladá žena v kuchyni jednou střelou zblízka do obličeje, muž jednou střelou do hrudi v chodbičce u obýváku a garáže o patro níže. Někde se objevily zvěsti, že vedle jeho těla byla položená nábojnice – velmi teatrální až filmové a prý nepravdivé byly tam jen rozsypané nábojnice.

Žena snad měla být zastřelena za stolem, u kterého popíjeli kávu či u počítače. Prostě v sedě a ne do zátylku, ale do čela.

Na stole se našly tři hrnky obsahující zbytky nápoje a DNA – čili policie má možná jasno.

Masivní vrata na pozemek ani vchodové dveře nebyly násilně otevřeny. Žádné okno nebylo rozbité. V domě nebyl nepořádek, nebylo nic ukradeno. Zůstaly tam všechny počítače, mobily, prostě úplně vše. Tím odpadá verze loupežného přepadení. Pokud tedy tam neměli něco velmi cenného, o čem nikdo nevěděl. Mohla mladá žena - archeoložka něco najít?

Vesnice - Veľka Mač v okrese Galanta, kde bydleli, má kamerový systém.

Tyto indicie svědčí o tom, že dvojice svého vraha (vrahy?) znala, pustila jej dovnitř a nečekala od něj nějaké zlo. Vše se odehrálo rychle a neočekávaně, nestihli se bránit, utíkat. Mohli být také omámení, a když sedativa začala účinkovat, zastřeleni, ale to je opravdu velká spekulace. Je zde i varianta vražda a sebevražda, společná sebevražda – ta je snad vyloučena?

Dobře víme, že u vraždy někdy záleží na každé hodině náskoku vraha. Proč mrtvé našli až za tolik dní? Měli jet na nějaký náboženský třídenní seminář. Měl vrah o tom informaci a věděl, že se po dvojici nikdo nebude tři dny shánět? Byl to někdo z tohoto náboženského okruhu? Ovšem přeci jen celkem zarážející je fakt - jestliže se nikdo z nich matkám neozýval, nebrali telefon, a pak byly jejich mobily dokonce nedostupné – proč za nimi hned někdo z rodin nezajel? Proč tam vůbec nikdo z rodiny nezajel a poslali tam policii? Věděli, co najde? Vražda a sebevražda s uklizenou zbraní a dopisem či krytí vraha?

 

Média skoro ihned, jak se dozvěděla o tragédii, měla jasno – objednaná vražda od italské mafie – novinář psal o jejich kšeftech s eurodotacemi nebo podnikatelsko-vládní mafie, třeba takový Marián Kočner, kterého machinace mladík popisoval. Je to možné?

 

Takže dalšími fakty v této tragédii jsou osoby zastřelených – čili možné motivy pro jejich vraždu.

Martina Kušnírová na Slovensku působící archeoložka, zřejmě samostatná a nekonfliktní mladá žena, připravující si do posledního detailu svoji květnovou svatbu. Ján Kuciák – začínající novinář pracující v Aktuálně.sk a spolupracující s Open SocietyFoundations George Sorose, kde i přednášel. Na článcích i tom posledním spolupracoval i s nyní policejně ochraňovanou Pavlou Holcovou - České centrum pro investigativní žurnalistiku a dříve působila v Člověk v tísni.

Kuciák je líčen jako špičkový investigativní novinář. Po přečtení jeho investigativních článků i toho posledního, kvůli kterému měl být zastřelen musím k velké lítosti napsat, že články jsou velmi slabé i onen inkriminovaný - žádná fakta, jen ničím nedoložený nudný a zdlouhavý, nepřehledný text, co by mafii jen rozesmál... nic, co by se tak nějak nevědělo... nic, co by nezískal jako informace z Internetu a možná malé detaily od spřátelených policistů. A to na tom vlastně dělal s Holcovou. Za takovéto články se nezabíjí. Když tak jen se žaluje u soudu pro pomluvu nebo utrhání na cti.

Mafie je pragmatická, nejdříve uplácí, a když zabíjí, tak nezabíjí tiše, ale s pompou a halasem a také cíleně. Málokdy se stane, že pokud zabíjí mafie, tak by její zabiják musel likvidovat svědka – zde snoubenku. Odstřel nepohodlného probíhá na ulici nebo před domem, ale dost často použijí bombu v autu. Prostě nikdo nesmí pochybovat, kdo vraždil.

Co teorie nájemného vraha? Mohl to být nájemný vrah a přitom člověk, kterého znali? Nájemní vrazi neznají své oběti a navíc zastřelení ženy z bezprostřední blízkosti svědčí o něčem osobním – jedna rychlá rána mezi oči. Je to děsivé asi si ani nic nestačila uvědomit. Nebyla nakonec ona mladá žena zamýšlenou a hlavní obětí vraha? Blížící se svatba mohla zaktivovat vášně – tajný ctitel její nebo jejího partnera. Náboženský fanatik? Někým vhodně nasměrovaný fanatik? Proč by to nebylo možné? Co ty rozsypané náboje? To nesvědčí o profíkovi, ale stresovaném jedinci.

A ten Marián Kočner? Nu, ten by tím asi nic nezískal, je moc na očích. Ten by si když tak s pomstou nějaký rok počkal.

Osobně mě zaráží ještě dalších pár věcí – ta až intimní vzdálenost vraha od ženské oběti a podivné chování její matky. Její rozsáhlá a až místy neuvěřitelná komunikace s médii a obvinění vlády.

Například matka popisuje, jak vznikly tři hrnky, že dva byly dcery – jak to ví, když ten večer s dcerou nemluvila - a to by ji do telefonu říkala o hrnku? https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/464965-ranu-do-cela-prede-mnou-patologove-zamaskovali-rika-matka-novinarovy-zastrelene-snoubenky.html

Ovšem tady na videu kategoricky hrnky popírá i to, že by se pár hádal – to tam zazní v úvodu a nelogicky a nelze to přejít tím, že žena je v traumatu ze ztráty dcery a pod sedativy – jenže o politice hovoří nekompromisně, jak podle knihy.

https://www.noviny.sk/krimi/312676-mama-martiny-ziadam-aby-to-nevysetrovala-nasa-policia

Dále nelze přehlídnout další poněkud trapné povídání matky zavražděné - „Je to něco hrozného. Ten pocit... Zničené dítě. Vrhla jsem se na ni, hladila jsem ji po tváři, po těle. Ještě teď mám ruce od krve. Říkali mi, abych se šla umýt. Ne, budu mít alespoň pár hodin na sobě její krev,“https://www.expres.cz/jan-kuciak-vrazda-novinare-italska-mafie-ndrangheta-martina-kusnirova-1z1-/zpravy.aspx?c=A180301_174905_dx-zpravy_stes Jaká krev? Soudní patolog musí mrtvolu vždy omýt, aby viděl zranění na kůži a po tolika dnech tekoucí krev? Zdá se mi to velmi teatrální a nechutné i velmi neuctivé k mrtvé. Proč toto média dopouští? Tady se vkrádají i další pochybnosti - proč zdrcená matka a i bratři exhibují v médiích i bulvárních a všude hovoří i o politických tématech? – přesně tak se dělo i v případě v loňském roce zavražděné novinářky s přívlastkem investigativní Daphne Caruanové Galizio a politická linie se nepotvrdila. Jen došlo k nákupu bank, které ona zdiskreditovala. A stále běží několik soudních sporů, kde novinářku postižení, žalují – opět se nepotvrdila její vlastně ničím nepodložená tvrzení.

Vše je tak divné, nelogické a vyvolávající otázky. A rodiče zavražděného mlčí.

Proč nebyl mladý pár vlastně pochován bok po boku? A proč ihned ty pochody proti vládě a žádné čekání na šetření třeba mezinárodního kriminalistického týmu? Kdo vlastně ty pochody svolává? Nechutné zneužití tak velké lidské tragédie. Něco tady smrdí

 

 

Diskusní téma: Proč ihned ty pochody proti vládě? Kdo vlastně ty pochody svolává? Nechutné zneužití tak velké lidské tragédie. Něco tady smrdí.

Datum: 17.03.2018

Vložil: Peter

Titulek: Vrazda ? Pre koho je dobra ?

Ak sa vysetri a vobec nebude mozne ju spajat s kvakanim opozicie aj koalicie tak predpokafam ze vsetci normalni ludia pojdu nosiz na rukach kotlebovcov lebo zi da v tomto cirkude jedini normalne a uvazlivo sprabaju

Datum: 13.03.2018

Vložil: Michal

Titulek: Už sme to tu raz mali

Protesty po tom, ako "sa stalo v SR niečo strašné", sme tu už raz mali. Tiež za nimi boli sorosovské médiá a mimovládky. Bol to prípad kravy Maliny, ktorá si vymyslela, že ju zbili kvôli tomu, že hovorila po maďarsky. Nič také sa nestalo. Keď dokázali pred rokmi vymyslieť kauzu okolo niečoho takého, prečo by nedokázali zneužiť / spáchať aj dvojnásobnú vraždu? Žiaľ, v súčasnom stave vyšetrovania sa verejnosť pravdu nedozvie, treba si počkať.

Datum: 12.03.2018

Vložil: Batrolomej

Titulek: Pravda je niekde úplne inde

Otázka znie - cui bono ?
Tieto vraždy sa nikdy skutočne nevyšetria.

Datum: 07.03.2018

Vložil: anka

Titulek: gordicky uzol

Cele je to podivne, ako gordicky uzol, ktory sa len tak lahko nikomu nepodari rozviazat, lebo je upleteny z tisicky najkontroverznejsich komponentov.

Datum: 07.03.2018

Vložil: Joya

Titulek: Načo zbytočné konšpirácie

Netreba útočiť na politikov, treba nechať pracovať kriminalistov aby túto tragédiu objasnili a nevyvolávať novú kauzu proti určitým polotikom a zneužívať na svoje ciele smrť dvoch mladých ĺudí.

Datum: 07.03.2018

Vložil: Andrej

Titulek: Odborná analýza stavu

Môj názor. Musím, a veľmi rád,konštatovať,že článok si nedáva za úlohu určiť vraha ale, a to si vysoko cením, hľadá a nachádza nezrovnalosti, ktoré sa udiali počas tejto udalosti od začiatku vraždy, jej oznámenie polícii, o situácii na mieste činu, analyzuje vonkajšie vplyvy, hystériu s odvolávaním vlády, zhromaždenia ľudí hneď na nasledujúci deň po vražde keď polícia ešte len začala prípad šetriť. Predkladá reálne otázky, ktoré by sme my, obyčajní ľudia a hlavne politici, mali vedieť. Pokiaľ bude táto situácia na Slovensku i na ďalej riešená súčasným postupom sprevádzaný hystériou tak túto traumu budeme prežívať veľmi dlho.
Polícia musí konať rýchlo a odvážne a neľakať sa výsledkov, ktoré odovzdá prokuratúre.
Neviem či na Slovensku bude nejaký novinár v súčasnej dobe schopný taký článok napísať. Toto je Váš, profesionalizmus a odbornosť.Ďakujem.

Datum: 07.03.2018

Vložil: fuko

Titulek: co tak

Mladý novinár pracoval zo skúseným novinárom Nicolsonom ktorý jak sa zdá ked videl že ide do tuhého ho použil ako bieleho koňa a odišiel do zahraničia. Čo na to pani Nicolsonová ked dáva do súvisu rodinu brata a ja nevie ešte koho ktoreho podozrieva ba dokonca aj ...........

Datum: 07.03.2018

Vložil: Marian

Titulek: Nič presnejšieho na túto tėmu som ešte nečítal.

Je smutné, že český žurnalisti musia suplovať slovenských. Tých pravda vonkoncom nezaujíma. A vlastne ani vražda samotná...

Datum: 06.03.2018

Vložil: Katarína

Titulek: Pani Splitkova

Zhrnutie ako zhrnutie ... Zhrnul to perfektne Miroslav - lepšie by som to nevedela. Tri šálky či dve šálky - krv na rukách ... Autorka je mladá a nevie si uvedomiť zúfalstvo matky, ktorej zastrelili dcéru a musela sa pozert do jej hrobu. Je vrchol cynizmu takto o nej písať!!! Mne to príde, že aj autorka sa svojimi "múdrosťami" a konšpiráciami priživuje na tejto vražde... Áno, je to vina politikov, aj keď by priamu účasť na vražde nemali, pretože túto spoločnosť nechali dospieť takto ďaleko. Absencia etiky, čestnosti a charakteru - to je vizitka našich skorumpovaných politikov. Majú za ušami a poriadne, ani ja im nedôverujem ...

Datum: 07.03.2018

Vložil: Filip

Titulek: Re: Pani Splitkova

Ale vysetrovania sa robia z faktov a nie zialu.zacnite byt objektivna

1 | 2 | 3 >>

Přidat nový příspěvek