Předpokládá se, že desítky tisíc Ukrajinců budou emigrovat na Slovensko, do Maďarska a Polska.

18.07.2015 18:49

Předpokládá se, že desítky tisíc Ukrajinců bude  emigrovat na Slovensko, do Maďarska a Polska, i když to slovenští úředníci nepotvrdili, zástupci vlád těchto tří zemí se údajně dohodli na tom, kolik mohou přijmout uprchlíků.

 

Vzhledem k panující nejistotě v politické a bezpečnostní situaci Ukrajiny, sousední země se připravují na ty nejtemnější scénáře. Ve skutečnosti, pokud bude rusko-ukrajinský konflikt pokračovat a pokud se rozhoří další konflikt jako například v Mukačevu, budou se tyto sousední země potýkat s přílivem tisíců ukrajinských občanů, s  jejich ubytováním a integrací do společnosti. Pro Slovensko to bude daleko větší problém než pro Rakousko, které by mělo od Slovenska potom dočasně převzít  500 uprchlíků a 100 syrských křesťanů..
 
Podle dohody tří států v případě, že může kolabovat ukrajinská vláda, musí být sousední země připraveny na desítky tisíc uoprchlíků

V případě ukrajinského kolapsu, musí být sousední země připraveny na exodus deítek tisíc uprchlíků.. V tomto případě, ne stovky, ale desítky tisíc uprchlíků budou chtít jít do sousedních zemí. Na schůzce bylo dohodnuto, že Maďarsko a Slovensko "ubytují" dvacet tisíc uprchlíků a Polsko čtyřicet tísíc.

Počet Ukrajinců v Rusku dosáhl 2,6 milionu! 

Tisková kancelář Slovenská vlády odmítla poskytnout další informace, ale ani nevyvrátila jednání k výše uvedené otázce. Michaela Paulenová, tisková mluvčí uvedla, že tato témata nebyla na ministerstvech nebyla konzultována. "V případě zhoršení situace na Ukrajině a odstartování vlny uprchlíků  budeme situaci konzultovat s našimi partnery," odpověděla Michaela Paulenová.
 
 

Zdroj

Diskusní téma: Předpokládá se, že desítky tisíc Ukrajinců bude emigrovat na Slovensko, do Maďarska a Polska.

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek