Přečetli si jejich voliči něco o Pirátech?

02.02.2018 08:45
Původně jsem chtěl psát o něčem jiném, ale po přečtení pár zpráv jsem změnil názor. To totiž prostě nejde. Stačí chvíle a těch nesmyslů je tolik, že člověk nechápe, kde se to bere.

Krátce bych se ještě vrátil k volbám, a to i k těm, co byly na podzim. Víte, volby jako takové jsou fajn. Volíme si naše zástupce, kteří za nás budou rozhodovat o věcech, které mohou reálně ovlinit životy milionů lidí, obchodní strategie firem a dokonce mít i mezinárodní přesah. Jinými slovy, vedení státu se do určité míry podobá řízení velkých korporací. A co si budem povídat, ty mnohdy disponují daleko větším kapitálem než má třeba celá Česká republika. Jenomže jaké podmínky musí splňovat uchazeč na pozici top managementu v korporátu a naopak v politice?

Co se týče firmy, tak by se kandidát na takovou pozici měl v daném oboru pohybovat už nějakou dobu a do určité míry být i odborník, aby chápal, co podnikání v té konkrétní oblasti znamená.

Proč se ale podobná kritéria neuplatňují při volbách? Poslancem, senátorem, ministrem nebo prezidentem se de facto může stát kdokoli, kdo je občan ČR a je starší než XY. Nic víc. Zkrátka ten, kdo se uchází o hlasy voličů, nemusí být odborník, nemusí mít žádné vzdělání (kromě základky) a nemusí mít ani žádné politické zkušenosti. Jinými slovy, všechno se může naučit až za chodu. Která firma by vám tohle dala? Řekl bych, že jich moc asi nebude...

No nic, pojďme se podívat něco jiného. Vedení Formule 1 oznámilo, že grid girls, tedy dívky, co na startovním roštu drží ceduli se startovním číslem a jménem jezdce, již neodpovídají hodnotám současné společnosti. Formule 1 cítí, že by se měla přiblížit současným společenským normám.

OK. Pochopil bych, pokud by tam ty holky tahal někdo z donucení, ale to asi nebude tenhle případ. A společenské normy? Co takhle zakázat koncerty Miley Cyrus nebo Lady Gaga? Nebo to je něco uplně jiného? Vedení F1 zkrátka podlehlo nátlaku bizarních feministických skupin a jen tak to otevřeně přiznat prostě nejde.

A nakonec do třetice bych se ještě zastavil u Pirátů s velkým P. Jeden jejich člen - Jakub Michálek - totiž navrhuje regulovat Airbnb. Zdanit co to jenom jde a k tomu si ještě vyřídit další stohy papírů. Pokud by totiž náhodou někdo vydělával na pronájmu své nemovitosti víc jak 30 tisíc za rok, tak by ji měl mít i patřičně zkolaudovanou. Otázkou je, co to znamená, ale zadarmo to asi nebude.

Jen tak mimochodem - přečetli si jejich voliči něco o pirátech? Třeba aspoň na Wikipedii? Pak by totiž věděli, že u pirátů byly peníze vždy až na prvním místě. Kdoví, třeba to jsou tak trochu převlečení komunisti...

 

 
 
Q.S.
Bublinu jménem Piráti milují zejména v Bruselu, Berlíně, Praze a v Suddeutsche Zeitung....

Diskusní téma: Přečetli si jejich voliči něco o Pirátech?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek