Protektorátní status: Pošlou tanky, nebo výhrůžkami urychlí převrat?

07.03.2018 17:19

Situaci na Slovensku, kde už mají jasno, aniž by se vyšetřila vražda, už míří řešit delegace poradců Evropské komise s bratrskou pomocí. Poněkud to připomíná situaci před 50 lety.

 

Delegace europoslanců dorazí do Bratislavy ve středu večer v souvislosti s vyšetřováním zneužívání eurofondů a vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. V osmičlenné delegaci se ale nakonec neobjeví Richard Sulík z opoziční strany SaS, jak se dříve spekulovalo. Slovenský prezident Andrej Kiska pak ve středu začne vyjednávat se zástupci politických stran o novém návrhu na zásadní rekonstrukci vlády nebo vypsání předčasných voleb.

V delegaci europoslanců nakonec nebude slovenský politik Richard Sulík z opoziční strany SaS. „Nechci být a nebudu zdrojem pochybností o objektivnosti vyšetřování či zbytečného rozmazávání situace. S ostatními členy delegace se rád sejdu a zodpovím všechny otázky. To, co se děje na Slovensku, je příliš tragické na to, aby se pozornost odkláněla jinam. Je důležité, aby se vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové co nejdřív vyšetřila,“ řekl Richard Sulík pro Aktuality.sk.

Co bude programem či náplní europoslanců však zatím není známé. „Na programu a časech se stále pracuje. Delegace bude mít osm poslanců, většinou z výboru pro kontrolu rozpočtu (CONT) a výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE),“ uvedla pro deník Echo24 tisková tajemnice Informační kanceláře Evropského parlamentu na Slovensku Soňa Mellaková.

Podle informací Denníku N bude v delegaci Ingeborg Gräßleová (předsedkyně výboru pro kontrolu rozpočtů), Claude Moraes (předseda výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci), Benedek Jávor a Marco Valli. Delegace bude doplněná o další tři zástupce politických skupin v Evropském parlamentu....

Následně odstartují rozhovory s prezidentem Andrejem Kiskou a se zástupci politických stran o návrhu na zásadní rekonstrukci vlády nebo na vypsání předčasných voleb jako řešení vzniklé krize po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. 

Zdroj

Q.S..

Technologie a průběh měkkého státního převratu v přímém přenosu... Strůjci globálního ghetta toho ještě musí do června stihnout hodně, aby se Dublin IV a Globální pakt o migraci nezadrhával na V4.

Diskusní téma: Pošlou tanky, nebo výhrůžkami urychlí převrat?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek