Poslední německé zprávy hovoří o číslu kolem 3 000 mešit v zemi, přičemž těch klasických s minaretem má být nejméně 260...

04.11.2015 10:03

V německém městě Oberhausen došlo v místním kostele k pár výrazným změnám. Kvůli lepšímu komfortu pro uprchlíky zde protestanté odstranili kříže a oltář.

V Německu začíná být dusno. Z předpokládaného počtu 800 tisíc uprchlíků, se v neoficiálních zdrojích objevuje číslo až 1,5 milionu. Kancléřka Merkel (CDU) si od bavorské CSU vyslechla návrh na její odvolání, v případě, že Německo neuzavře hranice před uprchlickou invazí.

Mutti Merkel, která si svým pozváním hodlala pěkně pohladit své ego, má co dělat, neboť partnerům z CSU dochází trpělivost a hodlají začít jednat. Zdá se, že by rádi odvrátili proroctví, znějící z knihy německého dr. Sarazzina (SPD) „Německo páchá sebevraždu“ (2010). Autor zde zcela jasně a kriticky pojmenovává dlouhodobý německý imigrační problém, do letošního roku se týkající převážně turecké muslimské menšiny, a jeho negativní dopad na německou společnost.

Na základě dlouhodobé analýzy to v knize shrnul slovy: „Z hospodářského hlediska muslimskou imigraci v Evropě nepotřebujeme. V každé evropské zemi stojí muslimští imigranti, vzhledem k jejich nízkému podílu na výdělcích a vysokým nárokům na sociální služby, státní pokladnu více, než jaký je jejich přínos k hospodářské nadhodnotě!“

Když si připomeneme slova Angely Merkel na sjezdu mladých členů CDU v Postupimi (2010), sdělující, že se „neosvědčila strategie, podle níž se lidem z různého kulturního prostředí umožnilo žít vedle sebe, aniž by se integrovali, a že snahy Německa vytvořit multikulturní společnost totálně selhaly“, zůstává nám nad jejím vstřícným gestem a nastalým evropským šílenstvím kolem začleňování „Uprchlíků 2015“, rozum stát.

Po pár měsících od jejího pozvání si němečtí politici konečně uvědomují, že přijmout statisíce uprchlíků, ubytovat je, dát jim stravu a teplou deku, je poměrně jednoduché, nicméně dočasné. Co s nimi dál? Neumějí německy, vyznávají jiné náboženství, mají pochybné vzdělání a zřejmě ani neví, co budou v Německu dělat. Co s těmi, kteří budou označení za ekonomické uprchlíky? Jakým způsobem je německý imigrační úředník vyhostí? Opravdu se domnívá, že po klidné domluvě poputují cestou, odkud přišli? Otázek se nabízí spousta, jen odpovědi zatím nepřicházejí. Německo pokračuje v páchání sebevraždy a sebevrahům lze těžko bránit. Tragedie je nadosah.

O to víc potěší události, které probíhají v Oberhausenu, dvousettisícovém městě v Severním Porýní – Vestfálsku. V současné době místem, kde také funguje uprchlické centrum, setkávající se s občasným odporem u místních extrémistů.

Protože se podle místní radnice mají uprchlíci ve městě cítit co nejlépe, je třeba o tom diskutovat a hledat možnosti, jak je co nejlépe začlenit do německého prostředí. Ve městě je jedním z monumentů místní kostel, který protestantský pastor Joachim Deterding hodlá zpřístupnit padesáti muslimským uprchlíkům.

Prý proto, aby se zde cítili jako doma, pocítili vstřícnost místní církve a nalezli svůj klid v jejím svatostánku. Ano. Mluví se zde o křesťanském kostele! Žádná nově vznikající mešita! Jelikož má ale islám vůči křesťanství své výhrady a nerespektuje křesťanské náboženské symboly, rozhodl pastor za aktivní spoluúčasti o vystěhování sedadel, oltáře, kazatelny a křížů, které by muslimy mohly pobouřit, nebo se jejich víry nějak dotknout!

Po těchto úpravách budou do kostela dovezeny pračky, kde si uprchlíci budou moci vyprat své prádlo. Vše je konáno z laskavosti a dobré vůle, stejně jako ochota farnosti poskytovat oněm padesáti uprchlíkům zdarma jídlo. Radnice hovoří o nádherném gestu, které uprchlíci ocení. Udělat křesťanské kostely přitažlivějšími pro muslimské muže a ženy!

Mě osobně by spíše zajímal názor místních farníků, kteří najdou poloprázdný kostel, kde se bude místo zvuků varhanních píšťal nést monotónní zvuk automatických praček, a kde se bude zřejmě střídat křesťanská mše s muslimskou modlitbou.

Opravdu jsou představitelé města tak zmanipulovaní účelovou prezentací uprchlické krize a naivně důvěřiví v mírumilovné soužití islámu a křesťanství, navíc  v křesťanském kostele? Nebo jejich hloupost dosáhla vrcholu a nevědí v migrační krizi kudy kam?

Integrace německých vlastních Turků je vládní prohrou, Korán a Šaría v hlavách těchto muslimů převažují, a v  mešitách rozesetých po celé zemi veřejně kážou uctívaní imámové. Jen v Berlíně má 150 tisíc muslimů svých 47 mešit, ostatní velká města jsou na tom obdobně. A další mešity teď budou přibývat.  Mešity pro muslimy k jejich shromažďování a modlitbám, mešity pro všechny muslimy, kteří se v Německu mají cítit jako doma.

Ale pozor! Každá mešita musí splňovat orientální architektonické prvky, mít prázdný výklenek mihrab, označující qiblu, tedy správný směr pro modlitbu k Mekce. Dále zde nesmí chybět minbar, kazatelna pro páteční kázání chutbu, pak dřevěné, bohatě vyřezávané stojany a skříně na Korán a další potřebné tisky.

Zdi mají zdobit kaligraficky malované citace koránských veršů. Do mešity se vstupuje dvěma vchody, protože mužská a ženská část musejí být odděleny. Jedině tak je to správné!

Gesto německých farníků je i s přihlédnutím k těmto náležitostem možná navenek bohulibé, ve skutečnosti však naivní a míjející se účinkem. V nejlepším případě ze časem z jejich kostela stane muslimská prádelna, protože vyznavači Alláha, prozatím se statusem uprchlíka, už teď vědí, že se brzy v Oberhausenu dočkají své nové mešity. Islám je mocný a Alláh tak velký!

Poslední německé zprávy hovoří o číslu kolem 3 000 mešit v zemi, přičemž těch klasických s minaretem má být nejméně 260.

Postavit další mešitu v Oberhausenu tak nebude nic složitého. Finance určitě brzy budou. Saudská Arábie před časem velkoryse Německu nabídla vystavět pro uprchlíky ze „Sýrie“ 200 nových mešit.

Nevím, jak vy, ale já mám pocit, že je nejvyšší čas pro všechny německé věřící vstoupit do svých kostelů a začít se modlit. Nahlas a silně, protože jednou by mohlo být opravdu pozdě. Nejen pro německé křesťanské kostely.

 

Zdroj

 
 

Diskusní téma: Poslední německé zprávy hovoří o číslu kolem 3 000 mešit v zemi, přičemž těch klasických s minaretem má být nejméně 260...

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek