Polsko hodlá ignorovat rozhodnutí soudu EU a nebude dál přijímat migranty

07.09.2017 18:13
Poláci demonstrují proti islamizaci. Foto Getty

Polská premiérka Beaty Szydlo, podobně jako maďarský premiér Viktor Orbán, včera oznámila, že její země bude dál odmítat přijímání imigrantů podle systému kvót, který Brusel zavedl, aby imigranty rozprostřel po celé Evropě a údajně ulevil nejvíce zatíženým zemím.

Ačkoliv Evropský soud zamítl stížnost Maďarska a Slovenska proti kvótám, pro Maďarsko a nyní ani pro Polsko toto rozhodnutí nic neznamená a nepodrobí se.

„Byla jsem přesvědčena, že soud takto rozhodne, ale v žádném případě to nemění postoj polské vlády vůči migrační politice,“ oznámila premiérka novinářům na okraji obchodní konference, které se účastnila.

 

Polsko imigranty přijímá, ale především z Ukrajiny, se kterými je země jazykově, etnicky i nábožensky blízká. 57 procent Poláků tvrdí, že raději přijdou o všechny peníze z EU, než aby začali přijímat muslimské uprchlíky.

 

Zdroj

Diskusní téma: Polsko hodlá ignorovat rozhodnutí soudu EU a nebude dál přijímat migranty

Datum: 07.09.2017

Vložil: dit

Titulek: je to v ...diktatura

Zdravím,
cituji:
Rozhodnutí Evropské rady rozmístit desetitisíce příchozích z Afriky a Asie prostřednictvím přídělových kvót po členských zemích EU byl jednoznačně nelegislativní akt, který měla Rada právo učinit. K takovému politickému rozhodnutí nepotřebuje Rada souhlas národních parlamentů ani jednomyslné hlasování členů. Podmiňovat přijetí cizinců na území jejich kulturou, vírou nebo etnikem je nepřípustné.
dále:
Státy jsou povinny přijmout kulturně a jazykově odlišné jedince...je tam toho více, viz link

zdroj
7.9.2017 17:00
https://www.ceska-justice.cz/2017/09/soud-rozhodnuti-rozmistit-statisice-migrantu-ze-tretich-zemi-eu-politicke-rada-ma-pravo-ucinit-vuli-statu-i-cizincu/

Přidat nový příspěvek