Pokud si někdo myslí, že EU je jakýmsi hospodářským gigantem a naše její opuštění bude znamenat náš zánik, tak je na obrovském omylu.

13.12.2017 22:46
Je to ideologický moloch postavený na hliněných nohách, pod kterými již teče voda. Všechny státy jsou zadluženy až nad uši a krom ideologie nemají v rukávu vůbec nic. Euro je inflační měna a rotačky ECB jedou na plné pecky. I kdyby to mělo znamenat dočasné hospodářské ztráty, stále se nám vystoupení vyplatí, než padneme do stejné stoupy.
 

Své přednosti, na kterých byl postaven úspěch referenda v roce 2003, tedy volný pohyb osob s perfektní ochranou vnějších hranic, volný pohyb pracovní síly a kapitálu, rovné příležitosti všech členů a právo veta každého z nich již vzaly dávno za své. Teď už z toho neplatí téměř nic. Volný pohyb osob existuje, ale nevíme jakých osob, proto se čím dál častěji opakují vnitřní, hraniční kontroly, jelikož vnější hranice prakticky neexistují, může tudy procházet naprosto kdokoliv, aniž by byl alespoň požádán o jakýsi průkaz totožnosti. Pokud se nějaký stát pokusí tomu zabránit je okamžitě napaden z centra, tedy EK, jako odporující eurounijním principům a hodnotám. Naopak ty státy, které nejen umožňují, dokonce cíleně přivážejí lidi. o kterých není nic známo, jen to, že to se 100% jistotou nejsou spořádaní občané, ale zato je jich moc, jsou protěžovány a v jejich zájmu, jelikož se začínají hroutit, se ostatním nařizují kvóty.

Polský instalatér se stal již pojmem, je totiž zodpovědný za všechno zlo v Británii, dokonce se zapříčinil i o výhru v Brexitu, Naši spřátelení sousedé z Německa a Rakouska nám pozastavili pohyb pracovní síly na sedm let. Kapitál se pohybuje jen jedním směrem, že jsou hluboko pod cenou prodány fabriky cizincům, čest výjimkám. Takže o rovných příležitostech je opět velmi obtížné hovořit.

Právo veta? to už taky dávno neexistuje, již rozhoduje jen prostá většina, podobně jako za dob Sovětského bloku. Státy, které nesouhlasí jsou vydírány odejmutím něčeho, co běžný občan naprosto nepotřebuje, ale potřebují to političtí papaláši. Veksláci s dotacemi. Jeden z nich je i našim premiérem.

Asi jsem nevyjmenoval všechno, co se změnilo, ještě bych poznamenal 180° obrat od kapitalismu a svobody k socialismu, restrikcím a regulacím. Odtamtud jsme před 28 léty utekli. Proto si myslím, že opětné referendum je naprosto na místě. Tehdy jsme volili slibované, dnes budeme volit reálné a vycházející ze zkušeností.

A je to jedna z posledních nadějí zachovat si vlastní identitu, poměrnou bezpečnost a ve výsledku obrovskou konkurenční výhodu.

 

Příznivec a volič Svobodných - Jaromír Hlubek

 

Diskusní téma: Pokud si někdo myslí, že EU je jakýmsi hospodářským gigantem a naše její opuštění bude znamenat náš zánik, tak je na obrovském omylu.

Datum: 14.12.2017

Vložil: Josef Švejk

Titulek: Nazývat tuto Evropskou septikovou břečku socializmem

před 28 lety, mi přijde mimořádně nešťastné. Příznivec a volič Svobodných - Jaromír Hlubek by si měl propilovat znalosti o nacionálním socializmu, pokud chce hledat vhodný příměr!

Datum: 14.12.2017

Vložil: dit

Titulek: Evropská unie vlastní peníze nemá – žije z peněz, které do jejího rozpočtu odvádějí členské státy.

Zdravím,
třeba Průmyslová zóna CTPark Bor , levná pracovní síla odjinud, odtržení od rodin, od domova. Žití pouze v zóně.
cituji:
Mnozí si myslí, že nám Brusel prostřednictvím dotací dává nějaké vlastní peníze. To je však naprostý omyl.

Peníze, které dostáváme na dotacích, Brusel nejprve vezme z našeho státního rozpočtu, část z nich si nechá pro financování svého byrokratického aparátu a zbytek přerozdělí na dotace. Vrací nám tedy ty samé peníze, které nám předtím sebral a to vše na úkor naší svobody. EU nás navíc tímto „šalamounským“ systémem může vydírat a dotace zmenšit. Tím se nám přestanou vracet peníze, které nám byly ale sebrány z rozpočtu.

Pokud by peníze, které přerozděluje Brusel, zůstaly v české státní pokladně, daly by se použít na skutečně potřebné věci. Místo toho Brusel dotuje těmito našimi penězi stavbu nadbytečných cyklostezek, rozhleden v údolí, lány fotovoltaických panelů a dalších zbytečností, které navíc musíme kofinancovat z našich peněz, takže se prodraží o to více.
zdroj
https://www.severoceskapravda.cz/index.php/radime/1185-odejd%C4%9Bme-z-chomoutu-eu

Datum: 14.12.2017

Vložil: dit

Titulek: Re: Evropská unie vlastní peníze nemá – žije z peněz, které do jejího rozpočtu odvádějí členské státy.

...a když nežijí pouze v té pracovní zóně, tak je to ještě větší průser, páč jsou to vykořenění lidé, levná pracovní síla , flustrovaná tlupa...

Datum: 14.12.2017

Vložil: dit

Titulek: Re: Re: Evropská unie vlastní peníze nemá – žije z peněz, které do jejího rozpočtu odvádějí členské státy.

Pak z peněz danových poplatníků vznikají takovéto aktivity, místo toho aby se MVČR věnovalo svým občanům za svoje platy z peněz občanů ČR.
https://www.mvcr.cz/clanek/v-kvasinach-bude-cizincum-nove-pomahat-koordinacni-centrum.aspx

Nebo příručky)))
https://www.mvcr.cz/clanek/problemy-obcim-pomuze-resit-nova-prirucka.aspx

Datum: 13.12.2017

Vložil: Josef Švejk

Titulek: Už brzy se to vyřeší.

Úřední řečí bude arabština. V ČEZku i v Germanii a všichni budeme svorně bít hlavou o zem jako bratři - Ein Volk, ein Reich, ein Fuhrer, ein Allah. Aneb jak si kdo ustele, tak si lehne.

Přidat nový příspěvek