Pokud potřebujeme imigranty, proč to neulehčíme těm legálním?

27.08.2017 20:42
Ožehavé téma: imigrace. Potřebujeme vzdělané lidi, lékaře, inženýry, tak otevřeme hranice všem, o kterých nic nevíme a zatím budeme byrokraticky šikanovat ty, kteří jsou prokazatelně vzdělaní a "neškodní".
 

Jedním z žhavých témat poslední dobou je imigrace - ilegální imigrace. "Pokroková", "open-minded" "elita" národa je rozhodně pro imigraci, protože nám chybí lékaři a inženýři a potřebujeme stavy doplnit, tak jejich geniálním řešením je plně otevřít hranice, přijmout do zemí lidi, kteří nemají žádné doklady, na hranici jenom nahlásí jméno a zemi (protože nikdo určitě nebude lhát) - nevíme tedy o nich absolutně nic, kdo jsou, nevíme, jestli náhodou nejsou trestanci i ve vlastní zemi, napojeni na určité organizace, mají-li vůbec školy, - a tvrdit/doufat/myslet si, že budou pro společnost prospěšní (Umí aspoň jazyk?). Jak jednoduché je potom pro nějakého teroristu v převleku chudáka přijít do středu Evropy a něco odpálit.

Oproti tomu zde máme i ilegální imigranty, pro které sem přijít ale není jednoduché. Sama takové znám. Uvedu tedy jejich reálné příklady.

První: zahraniční studenti technické vysoké školy přes Erasmus, původ: Turecko. Zaprvé bylo velmi zajímavé, že jejich škola má smlouvu z Evropských zemí jen s Maďarskem, Polskem a Českem. Žádná Francie, Belgie, Švédsko atd. Nu, v rámci Erasmu můžete studovat buďto jeden nebo dva semestry. Chlapci, co si vybrali dva semestry, ač byli na školu přijati (na tento časový horizont), což museli prokázat při žádosti o vízum, zažádali logicky o vízum na 10 měsíců, tedy délku studia, dostali jenom měsíců 6 a pak si ho museli prodloužit. Prodloužení neznamenalo pouze stavit se na ambasádu a na počkání dostat razítko do pasu. Museli většinu věcí dokládat znovu - nutné podklady předložené již pro první vyřízení víza, pojištění, doklad o peněžních prostředcích (v jistém standardním formátu), co musíte mít k dispozici, samozřejmě doklady, pak vyplnit speciální formuláře na cizinecké policii. Pak se čekalo na ověřování. Byla to zábava na více než jeden celý den.

Druhý: inženýři, Indie. Pracují pro stejnou společnost, co já zde, jen v jiné pobočce v jiné zemi. Projekty ale děláme ve spolupráci napříč světem. Zde detaily již moc neznám, nebyla jsem "ve středu dění", každopádně vždy dostali pracovní vízum na ne více než 3 měsíce. Trvalo asi rok a půl vyřídit, aby zde mohli zůstat déle. A to nemluvím o všech náležitostech, co k tomu musely být dodány.

Samozřejmě nějaká regulace i těch legálních imigrantů být musí, přeci jen se sem celá Asie nevejde. Jenom mi stále neleze do hlavy argumentace politiků, že potřebujeme právě tyto specialisty a když je sem chceme tak moc natáhnout, proč nezjednoduššíme legální cestu? Toto jsou prokazatelně vzdělaní lidé, v oboru, umí jazyk, při žádosti museli předložit své doklady, být ověřeni.

Máme hranice, vízové povinnosti, pravidla. Ilegální imigrace je nezákonná (viz přidavné jméno). 

Otevřít hranice pro všechny je kamikadze a pro Evropu skončí hodně špatně. Jak jsem psala na začátku, hlavní problém vidím v tom, že vůbec nevíme, koho tu máme.

 
 
 
 
Q.S.
Nemám nic proti tomu zde přijmout vzdělané lidi a odborníky. Ale takové, kteří zde chtějí zůstat a sdílet s námi naše kuturní hodnoty a kteří se chtějí stát "jedním z nás". Takový lidé jsou vítáni. Ale jsou vůbec nějací takoví?
Nikdo si zatím dostatečně neuvědomuje, jaké procesy nadnárodní "elity" v Evropě nastartovaly a jak drastické dopady na životy miliónů lidí budou mít.

Diskusní téma: Pokud potřebujeme imigranty, proč to neulehčíme těm legálním?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek