Pokud jde o manipulaci s názory na uprchlíky, je Česká televize mistrem.

11.09.2015 18:38

Pokud jde o manipulaci s názory na uprchlíky, je Česká televize mistrem, ovšem co v pondělí předvedla na svém programu Déčko, je snad už za hranicí slušných pravidel.

Dva mladí lidé, tvářící se jako ti nejchytřejší a nejhodnější obyvatelé naší planety, nám v pořadu Planeta YÓ, v dost okatých jinotajích sdělovali, jak je potřeba pomáhat uprchlíkům. Ale jde spíše o to, že to sdělovali těm nejmenším divákům.

ČT zřejmě ve svém naprostém zoufalství pochopila, že její mediální masáž na mozek dospělého člověka nestačí, takže se začala soustředit na mozek méně vyvinutý a lépe ovladatelný.  Asi tím sleduje jedinou věc. Zpracovat děti, aby měly jediný a ten správný názor. Vycházím z toho, že jsem v onom barevném pořadu nezaznamenal nic o nebezpečí ze stran uprchlíků.

Zkrátka povídačka pro děti s černobílým obsahem a viděním světa, která má zřejmě donutit rodiče, aby dostali rozum a nasměrovali své ratolesti tím správným názorovým směrem.  V opačném případě by se mohlo stát, že rodičové zažijí  nepříjemný argumentační střet se stvořením, co mají nejraději.  Těžko se pak dítěti vysvětluje, že jejich oblíbenci z televize nemají pravdu. Jediná možnost jak se tomuto konfliktu vyhnout, je nepouštět svým dětem pořady z ČT Déčko a zkusit si s nimi více o daném problému povídat.

Člověk by si myslel, že ČT už ve své propagandě nemůže hlouběji klesnout, ale jak zde krásně vidíme, bezpáteřní lidé jsou schopni všeho. Nevím co si myslet o samotných moderátorech pořadu.  Netvářili se nějak, že jim to jde proti srsti, ale přeci jenom jejich výrazy ve tvářích mi něco připomenuly.   Připomněly mi legendární pořad Studio Vlaštovka, který jsem v 80. letech jako malé dítě sledoval.

Myslel jsem, že tento pořad pro děti s nádechem propagandy odletěl jako papír někam do archivu, ale mýlil jsem se. ČT ho opět vytáhla. Jen tedy ho trochu oprášila, více nabarvila, aby zakryla názorovou jednotvárnost a vypustila do dětských pokojů a obýváků pod jiným názvem.

Tak budu pěvně doufat, že tento experiment agitátorským pracovníkům ČT shoří stejně, jako experiment pod názvem Objektivní ČT.   To, že se na ČT 24 vysílají nepovedené pohádky každý den, jsem si už zvyknul, ale nikdy si nezvyknu na to, aby se nepovedené pohádky cpaly do hlav malým dětem.

Tohle jste si milá ČT mohla odpustit.

Zdroj

Diskusní téma: Pokud jde o manipulaci s názory na uprchlíky, je Česká televize mistrem.

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek