Pláče Evropa nad tělíčkem malého chlapce, nebo nad svou hloupostí?

04.09.2015 13:07

Na úvod bych rád napsal, že i se mnou podobné fotografie a příběhy dokáží řádně zacloumat. Jsem otec a tak to vnímám i ze svého úhlu pohledu. Je to otřesné.

Ale. Pojďme na malý okamžik zapátrat po právu evropských a světových médií na citové vydírání lidí, kteří si již několik měsíců stojí na svém a migraci v takovémto rozsahu odmítají.
V Sýrii je válka, to víme všichni kteří sledujeme dění okolo sebe. Hrůzu nahánějící válka s nepřítelem, který se neštítí absolutně ničeho. Několikrát jsme už také měli všichni možnost vidět záběry z řádění islámských teroristů a vrahů, kteří jsou již spousty měsíců jak se říká na koni a těží ze strachu obyčejných lidí a rozpínají se naprosto neuvěřitelnou rychlostí.
Není tedy divu, že ze Sýrie prchají válkou zbídačení lidé a snaží se dostat do prozatím bezpečné Evropy jakýmkoliv způsobem. To myslím chápe naprosto každý normální člověk.
Jenže.. Všichni víme, že Evropa by moc ráda těmto lidem pomohla, a když píši Evropa, mám na mysli každého normálně uvažujícího člověka, kterému není lhostejné utrpení druhých. Potud si myslím, že je vše v pořádku a jsem skálopevně přesvědčený, že kdyby evropští politici reagovali mnohem dříve a lépe, a snažili se sami dostat tyto válkou zubožené lidi pryč od ohniska bojů, dávno by se předešlo podobným scénám jakou nám nyní vytvořila média.
Nesmírně se mě dotýká skutečnost, že se někdo pokouší třeba i mě spojovat s vinou za smrt těch nebohých uprchlíků. Necítím sebemenší vinu. Já jsem nemohl žádnému z těch lidí, kteří utonuli nijak pomoci.
Já se totiž snažím jim pomoci už dávno, ale všechny mé pokusy vychází naprázdno neboť ti na které se obracím svým voláním o pomoc druhým, jsou hluší a slepí.
Řadu měsíců již píši o varování před imigrační vlnou těch nepotřebných. Těch ekonomických, mladých a silných migrantů, kde o válce maximálně tak četli nebo ji viděli na dvd.  Řada záběrů z uprchlických táborů a třeba přístavů a nádraží mi dává za pravdu.
Ono totiž ti skutečně zbídačení a válkou zubožení lidé nejsou skoro ani k nalezení v davu těch ekonomických utečenců.
Mafie a pašeráci vzali osudy lidí do svých rukou a vydělávají, na lidském neštěstí a touze po životu v luxusu, miliardy. Všichni to víme. Ano, ví to i evropští politici, ale jak také víme, síla peněz pronikne téměř kamkoliv a tak bude za čas jistě dobré se ptát, kdo všechno se na současném stavu Evropy podílel třeba i jen tichým přitakáním hlavy odněkud z ústraní.
Takže závěrem jen několik drobných poznámek tak jak skutečný problém a vše okolo smrti malého syrského chlapce vnímám já.
Především se již dávno měli evropští politici a i média tlakem na ně, pokusit zastavit příliv nelegálních uprchlíků, kteří využili paniky okolo islámské války a dobrovolně ze sebe udělali uprchlíky a často se neštítí tvrdit, že utíkají před válkou ze strachu o své životy. Dnes již všichni víme, že je a byla to lež.
Kdyby se evropští politici již dávno společně domluvili a našli třeba řešení, že bychom se sami podíleli na odvozu těch skutečných chudáků ze Sýrie a poskytli jim nejen zázemí zde, ale i bezplatnou dopravu, mohl ještě dnes ten malý chlapec, kterého život nám dnes média vyčítají, žít a běhat spokojeně třeba někde v Praze. Namísto toho se Evropa zavaluje neskutečným počtem Afričanů, kteří mají za cíl jediné, dostat se do západních evropských zemí a profitovat z jejich ekonomiky a sociálních systémů.
Takže já nevidím viníka chlapcovi smrti v nás obyčejných lidech s přirozeným strachem o svou budoucnost, ale v dobře promyšlené mafiánské práci, která jak je evidentní sahá až do nejvyšších pater evropské politiky.
Jenže pro média je mnohem snadnější si viníka okamžitě najít či vytvořit, protože pátrání po skutečných vrazích toho malého chlapce je nad jejich síly a nemají k tomu dostatek odvahy.
A tak já v úplném závěru za sebe dodávám, že já obviňuji ze smrti chlapce a jeho blízkých evropské politiky a novináře. Obviňuji je za jejich nečinnost a také hyenismus, který je u nich ve vztahu k obyčejným lidem naprosto zřetelný a pokud se okamžitě nezačnou snažit řešit imigrační politiku a zbavovat se těch ekonomických, budou dál umírat ti skutečně potřební..

P.B.R

Zdroj

Diskusní téma: Pláče Evropa nad tělíčkem malého chlapce, nebo nad svou hloupostí?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek