Otevřený dopis novinářce Procházkové, která „končí s tolerancí blbců a ignorantů s fašistickými sklony“.

08.02.2018 16:36

Novinářka Petra Procházková se na svém FB profilu veřejně a poněkud neomaleně obula do lidí, kteří by chtěli rozhodovat v referendu.

„Takže, končím s korektní tolerancí hlupáků a blbců. Že se nesmí o lidech méně inteligentních až debilních říkat, že tací jsou? Tak to ne. Nechci, aby o mně rozhodovali nevzdělanci a tupci, ignoranti s fašistickými sklony a manipulovatelné mozkové trosky. Věnovala jsem svému vzdělání i vzdělání dětí spoustu času, sil i peněz.“  …. „A v referendu má mít můj hlas stejnou hodnotu jako někoho, kdo tráví veškerý svůj volný čas sledováním Barrandova, nebo u piva, učit se nechtěl nebo na to neměl a v anketách typu koho budete volit odpovídá: „Nó… já vám nevím, já nikoho neznám… tak asi Zemana nó….“ Klidně ať si takové bidlo rozhoduje v místním referendu o tom, zda chce raději cyklostezku nebo novou střechu na obecním úřadě. Ale o vystoupení z EU ne! Pouze v případě, že bude vědět, které státy tam patří, kdy vznikla, podle jakých základních pravidel funguje, jaké má orgány atd. “

 

Příspěvek vzbudil řadu reakcí na sociálních sítích. Podle kritiků přesně zapadá do typu elitářských postojů, které vyvolávají pohrdání a nenávist vůči skupině obyvatel a rozdělují společnost nálepkováním. Zákon o referendu pochopitelně budí souhlas i nesouhlas. To označování části Čechů „elitami“ za čecháčky a blbce už ale začíná být skutečně poněkud únavné. Rozhodně nepřispívá k žádné společenské diskusi, ke snižování napětí ve společnosti a k „zasypávání příkopů“. Naopak. 

Reakci Wendy Smith Křepelkové uveřejňujeme:

„Vážená paní Procházková,
Ani s největší dávkou sarkazmu by se mi nepodařilo odkrýt pokrytectví a ubohost dnešní rádoby liberální rádoby levice tak jako vám. Obě „rádoby“ jsou zasloužená, jelikož vaše exhibice elitářství spíše odpovídá definici fašismu (tedy vlastně naprosto odpovídá).

A teď už k obsahu:
Nejsem si zcela jistá, zda vůbec znáte definici slova liberální nebo levice, nicméně ani jedno nestaví na vytváření elit. Právě naopak, podstatou levice je rovnost všech lidí v jejich právech i povinnostech. Nepředpokládá, že jste reálně četla Marxe, jinak byste věděla, že právě odpor vůči utlačování pracující třídy je jeho stěžejním tématem.

Tam, kde vy, zcela prosta úcty k člověku jako jednotlivci, vidíte masu, která by měla být zbavena práva svobodně (slovo svoboda souvisí s definicí slova „liberální“, kdyby vám to uniklo) rozhodovat o své budoucnosti, já vidím lidi, kteří manuálně pracují a vytvářejí hodnoty pro ostatní. Jsou to ti, kteří vám umožňují sedět na pohodlné židli a popíjet víno zatímco bezcílně bloumáte oním intelektuálním prázdnem, které sama nejspíše považujete za svou intelektuální nadřazenost. Jsou to ti, kteří vyrábí jídlo, které jíte, ti, kteří vám ho v obchodě prodávají. Zjednodušeně ti, díky kterým nesedíte nahá na šutru a neškrábete všechny ty žvásty na hliněnou tabulku místo do počítače.

Rada na závěr? Slezte z toho svého piedestalu vlastní nadřazenosti a, pokud sama tvrdíte, že nasloucháte, zkuste naslouchat i lidem, kteří jsou, dle vás, podřadní. Čeho se bojí, čím žijí, čemu věří. A, pokud nesouhlasíte, mluvte s nimi. Možná budete sama překvapená, jak jsou lidé rozmanití a zajímaví, a že ta masa idiotů má nejspíš mnohem víc co říct než vy.“

 

 

 

A jen tak na okraj: postoj současných odpůrců k referendu ve kterém rozhoduje „hloupý plebs“ byl poněkud jiný, když se roku 2003 rozhodovalo o vstupu do EU. Jak? Samozřejmě referendem.

 

Zdroj

 

Q.S.

Je to už únavné a pro duševně zdravého člověka odporné, brodit se stokou, kterou na nás den co den vylévají novodobí bolševici, eurofašističtí fanatici a multikulturní pošuci... 

A neštítí se urážet, vyhrožovat, zavádět cenzuru a nasazovat náhubky všem, co jejich prodejnost a pomýlenost nesdílejí...