Opět ekonomické nesmysly na veřejnoprávní TV.

09.02.2018 18:02
Na toto téma lze napsat několik článků denně, to by jeden potřeboval tým pisatelů. Bohužel. Naivně jsem se domníval, že když na toto téma napíšu jeden článek bude to jasné. Jsem v tomto směru naivka. Na univerzitě to tak bylo. Ale v životě a především u nás, kde fakta nehrají až tak velkou roli, protože se v nich beztak 95% populace nevyzná, a je možné naší populaci vyprávět cokoliv, na co je zvyklá. Tedy dštít pomluvy a nepravdy směrem na Rusko a neuvádět správně fakta o USA.
 

A tak tedy včera ve zprávách na ČT24 se objevily dva nesmysly. Jeden ekonomický a jeden politický. Začnu tím ekonomickým, protože je jednodušší.

ČT24 zveřejnila čísla o nezaměstnanosti v lednu. A ta byla 290 000 nezaměstnaných, což je 3,9%. A to je prostě hloupost a nesmysl. Stačí si vydělit počet nezaměstnaných oněmi 3,9% a dostaneme jedno procento celé pracovní síly a pak pronásobíme stem a máme celou českou pracovní sílu. A to nám vyjde 7 435 897. To je ekonomický nesmysl, protože každý jen trochu erudovaný ekonom a snad i člověk ví, že pracovní síla je obvykle kolem poloviny všech lidí ve státě. Někdy je to jen 48% a někdy 52% a málokdy o něco více.

A bohužel se mi to nepodařilo dnes dohledat. ČSÚ nějak má své údaje pěkně schované. A tak tedy odkaz na můj článek před třemi lety, kdy vlastně píšu to samé.

https://daliborbartos.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=466436

a můj další článek na stejné téma taktéž z doby před třemi lety, kde jsou i tabulky z ČSÚ.

https://daliborbartos.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=473942

Dnes se ovšem uvádí procento pracovní síly z celého obyvatelstva jako 60% v ČR , což je naprostý nesmysl a ukazuje to jen až kam sahají ruce manipulátorů.

https://data.worldbank.org/indicator/SL.TLF.CACT.ZS

Takže není nad to, vědět tyto věci sám a nedat se zmanipulovat ani světovou bankou, která zveřejňuje falešná data , která jsou výsledkem nesmyslných technických úprav výpočtů, tak aby výpočty seděly a data o zaměstnanosti přesto byla falešná. Dobrá práce.

A nyní zpět k podstatě. 

Kdybychom skutečně u nás měli pracovní sílu v počtu 7 435 897 lidí pak by

1) u nás nesmělo být asi 2,5 milionu důchodců, nesměli bychom mít děti a studenty

2) nesměli bychom mít žádné děti, a protože se u nás rodí cca 100 000 dětí ročně a tak do jejich 15 roku života je to 1,5 milionů a protože téměř nikdo nekončí školu devítkou musíme připočítat ještě tři roky plně ,tedy dalších 300 000 lidí, a pak ještě musíme asi dvěma třetinami připočíst ještě jeden rok a jednou třetinou dalších 5 let vysokoškoláků...tedy dalších 200 000 dětí a dalších 500 000 VŠ studentů---

3) ať to počítáte jak to počítáte, prostě se nevejdete v součtu do 10 500 000 lidí což je celkový počet lidí v této republice.

V jednom mém článku, který zde uvádím z roku 2015, jsou i čísla z ČSÚ, kde se jasně uvádí kolik je u nás pracovní síly.

citace

Jak zde uvedeno velikost pracovní síly v roce 2001 bylo 5 253 400 osob, což odpovídá dnešnímu číslu 5 400 000. Za těch 14 let nám přibylo zhruba 150 000 lidí a to může být, protože je to cca 10 000 za rok.

Zdroj: https://daliborbartos.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=473942

konec citace na základě tabulky z ČSÚ (tabulka je zobrazena v článku, na který je uveden odkaz)

 

A tak počet pracovní síly vypočtený z údajů zveřejněných včera v ČT24 by nutně znamenal, že je nás v republice notně přes 14 000 000 a to skutečně není triviální chyba. To je chyba velikosti cca 30% a to je poměrně dost. A ČT24 by měla mít tolik rozumu, si tyto údaje prověřit. No nemá. Neměla je ani před 3 lety. Tolik o kvalitě našich mediálních gigantů.

 

A budeme pokračovat druhou zprávou o tom jak USA a koalice.....jaká koalice nebylo řečeno, račte si domyslet..ale asi NATO....zaútočily v Sýrii na nějaké jednotky podporující Assada. To je šílená zpráva neb říká, že NATO JE BRUTÁLNÍM ÚTOČNÝM SPOLKEM, KTERÝ SE NEŠTÍTÍ PŘEPADÁVAT CIZÍ STÁTY ANIŽ BY TYTO STÁTY NĚJAK NAPADLY USA ČI JINÝ STÁT SPOLKU NATO. Je to tedy útočná válka. A okupační válka a válka nelegální. USA a NATO nemají v Sýrii co pohledávat. Ledaže by měly pozvání Assada, tedy současné vlády a kdyby měly mandát od OSN. Nejsem si jist ale myslím, že ho nemají. A pokud ho náhodu mají, je to tak, že si USA takovýto mandát umí vydyndat falešnými údaji a úmyslně předstíranými skutečnostmi, vytvořenými CIA a dalšími tajnými službami USA. Viz zbraně hromadného ničen proti Husseinovi. Nikdy se nic nenašlo. Ale chlapa dali zabít. Tak fungují USA.

USA se snaží rozpoutat válku jakýmkoliv způsobem. Nepovedlo se jim to na Ukrajině a nepovedlo se jim to ani na Krymu a tak zkouší štěstí v Sýrii. Děsivé.

 

Ostatně jsem napsal i článek o Sýrii a o podstatě této války. Základní údaje o válce v Sýrii najdete zde.

https://daliborbartos.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=597742

 

A tak závěrem. 

Proč bychom vůbec měli v cokoliv věřit, co nám řekne naše veřejnoprávní televize. Gigant, který ovlivňuje a především brutálně manipuluje mozky lidí. A k čemu máme orgány na kontrolu médií, když tohle nevidí. Vyházet a dát tam nové lidi, kteří budou umět myslet a nebudou v područí jiných lidí jako loutky. Což by nám mimochodem hrozilo, kdyby se stal prezidentem onen pan Drahoš, který se vytahoval, že má i vesnici jménem Drahoš. Tolik hlouposti a dětinskosti by jeden pohledal ve světě ale u nás doma ji dostáváme plnými hrstěmi.

 

Nedejte se a myslete. A nebojte se, že ztratíte moc času, když budete kontrolovat nějaké ekonomické či politické nesmysly šířené našimi veřejnoprávními médii. Především si uvědomíte kolik nesmyslů se u nás šíří a pak se můžete i zamyslet proč tomu tak je. A dojdete k zajímavým závěrům o tom, kdo a jak koho a kolik manipuluje a dezinformuje. A to dokonce za naše peníze se sami necháme oblbovat. 

A co tedy jsme?

 
 
 
Q.S.
 
Blbci...

Diskusní téma: Opět ekonomické nesmysly na veřejnoprávní TV.

Datum: 09.02.2018

Vložil: Rzirj

Titulek: N

Utok na Syrii byl podle usa odveta za utok na syrske ozbrojene opozicni sily, kde se nalezali i americti poradci. Nicmene i tak to trochu smrdelo, viz dnesni clanek terezy spencerove na blogu literarnich novin.
A samozrejme ze usa jsou v syrii ilegalne, takze je to utocna valka od zacatku.

Přidat nový příspěvek