Od 24.6 do 07.1.2015 má každý oprávněný volič v Rakousku možnost, účastnit se referenda o vystoupení z EU.

26.06.2015 11:26

eu-austrittvolksbegehren-620x330Došlo to tak daleko: Od 24.6 do 07.1.2015 má každý oprávněný volič v Rakousku možnost, účastnit se referenda o vystoupení z EU. Jedná se o první velkou možnost, jak povýšené rakouské vládě a eurokratům v Bruselu ukázat, kdo je suverénní.

 

Referendum není pro spolkovou vládu závazné. Pokud se shromáždí víc než 100 000 podpisů, musí se referendum alespoň projednat v parlamentu. Bohužel se musí říct, že se dosud ani jedno jediné referendum v rakouské historii neprosadilo. Nicméně referendum je jediné přímé demokratické opatření, které je v Rakousku možné.

Je třeba využít této jedinečné příležitosti. Sliby, které byly před přistoupením, jsou prázdné a za posledních dvacet let členství v Evropské unii se nic nezměnilo. Alespoň ne k lepšímu. Spirála směrem dolů je silnější. Míra nezaměstnanosti explodovala, zadlužení Rakouska je pomalu a jistě nebezpečné. Neutralita se rozkládá kousek po kousku, svoboda a práva Rakušanů byly prodány do Bruselu.

To všechno jsou důvody, proč vzít otěže do svých rukou. Pouze kapitán ví, jak může se svojí lodí bezpečně vplout do přístavu. Rakousko musí být opět svobodné. Podpořte referendum o vystoupení z EU. Podepsat ho můžete na jakékoliv radnici nebo obecním úřadu na rakouském území.

Andre Eric Keller

https://www.contra-magazin.com/2015/06/oesterreich-eu-austrittsvolksbegehren-seit-gestern-angelaufen/

Zdroj

Diskusní téma: Od 24.6 do 07.1.2015 má každý oprávněný volič v Rakousku možnost, účastnit se referenda o vystoupení z EU.

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek