O jakých evropských hodnotách vrcholní politici evropských států vlastně mluví. Protože vším co dělají, přibližují Evropu k občanské válce a genocidě židů, křesťanů a ateistů.

05.10.2015 08:35

Německu, v souvislosti s imigrační vlnou do Evropy je možné vyčítat cokoliv. Jedno však ne. Starost o křesťany na Blízkém východě a doma. 

Toto však nelze říci o Velké Británii a Francii. Naopak. Křesťané jako by pro ně neexistovali. Velká Británie odmítá udělit azyl syrským křesťanům proto, že nejsou v uprchlických táborech, ale jak řekl anglikánský arcibiskup Justin Welby premiérovi Cameronovi: „Jak mohou být v uprchlických táborech, když z nich byli vyhnáni? Bylo na ně útočeno, byli diskriminováni. Dnes v uprchlických táborech nenajdete ani jednoho křesťana“.

To je to co si nikdo neuvědomuje, syrští křesťané jsou nejvíce ohroženou skupinou v celém tom konfliktu. Nejen přímo v Sýrii, ale také uprchlických táborech a dnes dokonce i v evropských uprchlických zařízeních. Situace dospěla tak daleko, že i  představitel německé strany Zelených Cem Özdemir požaduje lepší ochranu křesťanů, jezídů a dalších náboženských menšin v azylových zařízeních. Trochu smutné, když je třeba chránit ty, kteří v Evropě hledají ochranu.

To ve Francii je přímo odpor k syrským křesťanům. Nejenže současná vládní garnitura je považuje za příznivce prezidenta Asada, což je z části pravda, ale ani je nezajímá, proč křesťané preferují Asada jako to nejmenší zlo z toho všeho co se na Sýrii v současné době řítí. Nejde jen o Islámský stát, či al-Nusra, ale také „umírněné“ frakce podporované západními státy v domnění, že jde o demokratickou opozici. Jak ale řekl syrský patriarcha Ignác Júsif III. Júnan, když se ho zeptali jak je možné džihádisty zastavit? V první řadě tím, že se přestanou vyzbrojovat takzvané umírněné opozice. Na Blízkém východě totiž neexistuje umírněná opozice! Dokud se nenaučíme zřetelně oddělovat náboženství od politiky, nikdy nebudeme mít skutečnou, demokratickou a umírněnou opozici. To je vše pouhý klam!“

Dalším problémem je, že imigrační úředníci a překladatelé pro země Blízkého východu jsou sunnitští muslimové a ti nikdy nedovolí, aby syrský křesťan získal azyl ve Francii. A nejenom to, jak řekl Frédéric Pichon 11. září v rozhlase Courtoisie: „Dnes odpoledne jsem mluvil s vysokým představitelem zodpovědným za přijímání uprchlíků, který mi ukázal pokyny vlády s příkazem ignorovat problémy křesťanů na Blízkém východě a nejenom křesťanů, ale také dalších náboženských menšin.Skutečností je, že žádosti křesťanů ze Sýrie a Iráku zkoumají sunnitští muslimové a ti nikdo nedovolí, aby křesťané získali azyl. Navíc současná socialistická vláda odmítá křesťany a alevity jako pro asadovské, tudíž jejich přítomnost ve Francii je nežádoucí". Slova Frédérica Pichona potvrdil i Marc Fromager, ředitel katolické humanitární organizace s tím, že podobný problém mají i pronásledovaní egyptští křesťané. Francie dělá vše proto, aby se křesťané z Blízkého východu a Egypta do Francie nedostali. Hlavně, že Francie musí chránit synagogy a čelit odchodu Židů z Francie, kvůli muslimům, ale to zřejmě pro francouzské socialisty není problém.

Potom je otázkou o jakých evropských hodnotách vrcholní politici evropských států vlastně mluví. Protože vším co dělají, přibližují Evropu k občanské válce a genocidě židů, křesťanů a ateistů. Tedy se skupinami neslučitelnými s učením islámu, skupinami, které jako jediné jsou schopny se islámu postavit.

Mají snad pravdu slova islámských demonstrantů na jejich transparentech: „Evropo, islám bude dominovat nad světem. Připrav se na další holocaust“. Pokud ano, tak Francie a Británie k tomu připravuje podmínky a to není zrovna povzbudivé.

Zdroj

Diskusní téma: O jakých evropských hodnotách vrcholní politici evropských států vlastně mluví. Protože vším co dělají, přibližují Evropu k občanské válce a genocidě židů, křesťanů a ateistů.

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek