Novinář Safr a režisérka Elsikova : nový rozměr mediálních lží a presstituce.

08.10.2015 16:39

Oba mají silnou potřebu se vyjadřovat k norské kauze. Oba velice lžive a za hranicí lidskosti. Pan Pavel Safr neskrývá, že mu jde hlavně o čtenost. Proto opakovaně zadával paní Monice Elsikove Le Fay úkol psát o případu. 

Novinář Pavel Safr tvrdí, že soudy nerozhodnou bezdůvodně. A opomiji dodat důvody rozhodnutí. Tedy medializaci případu a vztah dětí k pestounum. O podání pravdivého zdůvodnění předchozích rozhodnutí se ani nesnaží. Navíc si plete pojem soud a komise, což je velký rozdíl. Pro pana Safra nepodstatný, stejně jako důkazy vyvracejici jeho divoké teorie. 

Safr tvrdí, že je třeba věřit úřadům a soudům. Z jeho úst komické tvrzení. On sám ve svém případě, kdy byl přistižen policií při řízení v opilosti a svědci to potvrdili, říká, že se proti němu policie i svědci spikli. A že nelze věřit úřadům. Safr pije víno, ale káže vodu. 

Navíc neskrývá, že se na celé kauze pouze snaží prizivit a vytřískat z ní maximální prospěch. Klidně za cenu lží, polopravd, zamlcovani faktu, jejich prekrucovani a díky pečlivému výběru autorů schopných psát dle jeho potřeb. 

A jako potvrzení svého konání zakáže u článků komentáře, zcela v duchu jeho představy o svobodě. 

Monika Elsikova skvěle reprezentuje Safrovy úmysly. Dokázala ve svých článcích nahromadit neuvěřitelné množství lži tak, že vypadaly věrohodně pro lidi neznalé situace. Až nakonec posledním článkem sama sebe přistihla při lži a ani to neskrývá. 

Ze všeho co Elsikova napsala, je patrný pouze stav jejího nitra. Lži, polopravdy, hyenismus, falešné hrdinství nutné pro její ego. 

Elsikova po sérii článků, kde popisovala dle ni zcela prokázané sexuální zneužívání dětí jejich otcem, najednou nedokáže vysvětlit rozhodnuti norské komise. Nedokáže to ani Pavel Safr. 

A sice, že komise vyhověla žádosti otce o zachování rodičovských práv a navíc mu po letech povolila chlapce vídat. 

Elsikova to zdůvodňuje tak, že otec pochopil, co je pro děti dobré a stáhl se do pozadí, čímž si to "zasloužil". A tvrdí, že komise se nezabývala sexuálním násilím. 

Dle Elsikove otec asi řekl sorry, že jsem je zneužíval, už to neudělám. Komise a socialka ho poplacali po rameni, že je dobrý rodič a může tedy vídat chlapce. 

Nebo musí Elsikova přiznat pravdu, že lhala a k žádnému násilí nedocházelo. 

Další lži dle Elsikove a Safra. Matka je nevzdělana uklízečka.

Pravda. Matka studuje vysokou školu. Pracuje jako pomocná učitelka ve školce, kde se stará i o holčičku s Downovým syndromem. Před komisí vypovídala ředitelka školky, která si práce matky velice cení. 

 Lež.  Komise brala v potaz, že matka žije neuspořádaný m životem, není schopná pochopit co se po ní chce, důkazy svědčí proti ní. 

Pravda. Komise se životem matky, její schopností se postarat vůbec nezabývala. Proti matce nejsou žádné údajné důkazy. Matka a její rodina nabídla spolupráci s pestouny, přestože ti jí házejí klacky pod nohy. 

Lež. Vse svědčí o násilí které matka na synech pachala. 

Pravda. Elsikova vychází z rozsudku, ve kterých je údajně dle ni i doloženo sexuální násilí otce na dětech. Tedy Elsikova i komise popřela tvrzení v rozsudcich, ale Elsikova z nich nadále čerpá to, co se jí hodí. 

Lež. Chlapci jsou nyní spokojení, brání se kontaktům s matkou. 

Pravda. Davídek na schůzce letos mámu objal a říkal, že se mu schuzka s ní moc líbila. O starším Denisovi již rok a půl rodina nic neví, u komise nevypovidal přestože na to má dle věku právo. Vše o něm jsou pouze tvrzení pestounu a socialky. 

A pani Elsikova zcela opomiji, že chlapci před odebráním měli hezký vztah s babičkou a dedou, u kterých v ČR trávili každé léto a udrzovali s nimi pravidelné kontakty na skypu. 

Takto bych mohla vyvracet jednu lež Elsikove za druhou. 

Pavel Safr i Monika Elsikova zcela opomijeji dění v Norsku za poslední tři měsíce. Socialka čelí obrovské kritice odborníků, médií a veřejnosti. Vlada zvažuje dohled nad socialkou a přiznává, že dosu si socialka delala co chtěla a nebyla možnost její kontroly. U soudů bylo prokázáno lhaní sociálních pracovníků, manipulace s dětmi, falšování zápisů, šikana rodičů. Najevo vyšlo mnoho případů neoprávněnych odebrání dětí. Za poslední dobu socialka v tichosti začala vracet děti do rodin. Některé děti se po velmi dlouhé době mohli na schůzce setkat s rodiči a sourozenci. Některé obce si najaly nezávislé auditory na prošetření případů odebrání dětí. O tom všem Safr s Elsikovou mlčí záměrně. Boří to jejich tvrzení o spravedlivém norském systému. 

Proč to tato paní dělá? Těžko říct, tohle nepochopím. Jediné co víme je to, co ona sama udává. Verejne poděkovala své dobré přítelkyni ministryni Marksove za velkou pomoc při adopci holčičky.

Soňa Svobodová

Zdroj

Diskusní téma: Novinář Safr a režisérka Elsikova : nový rozměr mediálních lží a presstituce.

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek