Není to také dezinformace, když Respekt opomíjí fakt, že pirátský senátní kandidát Jan Ruml devět let pracoval pro Zdeňka Bakalu coby předseda správní rady?

30.04.2018 09:55

Týdeník Respekt píše o tom, jak se chce někdejší ministr vnitra Jan Ruml vrátit do politiky. Konkrétně chce zabojovat v senátních volbách. Textu v týdeníku si všímá americký novinář Erik Best.

„Není to také dezinformace, když Respekt opomíjí fakt, že pirátský senátní kandidát Jan Ruml devět let pracoval pro Zdeňka Bakalu coby předseda správní rady o. p. s. Respekt Institut či předseda dozorčí rady a. s. Respekt Publishing?“ zeptal se k textu Best na svém facebookovém profilu.

Ruml, jak píše Respekt, stál mimo politiku 14 let. Na cestu do Senátu se domluvil s Piráty, kteří odsouhlasili jeho kandidaturu v Plzeňském kraji. Mimo jiné Pirátům také poradil, jak si počínat, aby strana nedopadla tak špatně jako Unie svobody. „Je potřeba dát si pozor na lidi, kteří k nim vstupují, aby stranu neovládli kariéristi a neudělali z toho s. r. o., jako se to časem stalo tehdy nám,“ podotkl Ruml

V Pirátech vidí Ruml podle svých slov naději. Vnímá také to, že se mladí lidé začnou víc zajímat o politiku. A to už se ukázalo ve chvíli, kdy strana hlasovala o Rumlově kandidatuře. „Část ve mně vidí dinosaura devadesátých let. Revoluce vzbudila očekávání a devadesáté roky ho srazily, protože se začalo krást, a tak jsem teď posuzován tímhle pohledem,“ uvedl Ruml, jenž doufá, že Piráti si již jeho kandidaturu nerozmyslí. 

 

„Rád bych objel volební obvod na kole, chystám se jezdit i na přirozené svátky, na poutě a mluvit s lidmi,“ sdělil muž, kterého před nedávnem postihla lehká mozková mrtvice. Zároveň se také rozhodl skoncovat s alkoholem.

 

Zdroj

 

Q.S.

Všichni Bakalovi muži do politiky pochodem vchod skrz partaje... Aby byla vždy ta správná vláda složená ze "správných a slušných" lidí... Tak proč ne "spácákový Helbig"?

Diskusní téma: Není to také dezinformace, když Respekt opomíjí fakt, že pirátský senátní kandidát Jan Ruml devět let pracoval pro Zdeňka Bakalu coby předseda správní rady?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek