Nenaletět ruské propagandě, prosím. Spoléhá na neznalost koček. Nenechme se manipulovat k názoru, že Kreml má čisté ruce.

08.04.2018 15:34
Veřejnost silně manipulují proruské weby a zejména pak trollové, kteří rafinovaným způsobem v diskusích zviklávají naše (zprvu) pevné přesvědčení, že za otravou novičokem může Kreml, a že Nikulin byl do USA vydán bez nátlaku.
 

Chtějí nás přimět ke změně názoru a k akceptování ostudných lží, že za otravu – a kdoví čím, možná kafetem „od žida“ (Maryša) tuplagenta – může britská či americká tajná služba.

Stejně tak nám Rusko brutálně sugeruje, že jsme Nikulina do USA vydali z devótnosti a pod přímým dohledem třetího muže USA, abychom případně necukli a neposlali hackera tam, kam po právu patřil, do Moskvy.

Britské úřady zveřejnily fotografii         plastového obalu na novichok,            nalezeného v odpadkovém koši poblíž bydliště Skripalových.(zdroj: Pixabay.com)

Přestože britští odborníci nezvratně dokázali, že látku (RU), kterou se Skripalovi přiotrávili, jim někdo (RU) rafinovaně nastříkal na domovní kliku, takže po zavření dveří a intoxikaci byl otec s dcerou schopen už se jen posadit na lavičku v nedalekém 300 metrů vzdáleném parku, a že novičokem se kontaminovala i jejich kočka, začal Kreml situaci zpochybňovat.

Vyrukoval s tvrzením, že prý jde o krkolomnou konstrukci, a k jejímu vyvrácení se cynicky snažil zneužít kočičku.

Ministr Lavrov před televizními kamerami řekl:

“Kdybychom připustili britské tvrzení, že při odchodu páníčků na procházku se kočka dostala nenápadně ven spolu s nimi, když ještě předtím každý z nich (aby se otrávil) na kliku sáhnul – jeden při zavírání, druhý, když pro jistotu vyzkoušel, zda zavřeno skutečně je (Důvěřuj, ale prověřuj!), musely by pak následovat ještě dvě fáze.

Zaprvé - kontakt kočky s klikou, kdy by si pořádně lízla, aby se tím, co po přenosu na ruce Skripalových na klice ještě zbylo, mohla kontaminovat.

A pak ještě fáze dvě, během níž by se kočka dostala zpátky do zavřeného domu, protože na rozdíl od páníčků ji nenalezli v parku, ale v bytě.“

A pak ministr sugestivně položil otázku, jejíž zodpovězení mělo britskou teorii zcela popřít.

„ Dovede si někdo představit, že kočka vyskočí na kliku a bude ji olizovat a poté se dostane do bytu zamčeného domu?“

A sám si odpověděl, za což si zasloužil potlesk přítomných ruských novinářů.

“Já si nic takového představit nedovedu, je to zhola nemožné.“

Jenomže šlo o manipulaci a o lež, a ta má krátké nohy. Britská tajná služba vzápětí prokázala videem, 

/podobné zde/:

že je zcela běžné, aby kočky i bez speciálního výcviku vyskočily na kliku, stejně jako není pro kočku problém vyšplhat se po fasádě a římse k otevřenému oknu bytu páníčků. A jak známo, obyvatelé Londýna kvůli smogu větrají permanentně.

Takže: nenaletět ruské propagandě, prosím. Spoléhá na neznalost koček.

 

 

Diskusní téma: Nenaletět ruské propagandě, prosím. Spoléhá na neznalost koček. Nenechme se manipulovat k názoru, že Kreml má čisté ruce.

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek