Německá luegen média štvou proti Maďarsku a zemím V4.

21.09.2015 19:41

Předseda Křesťansko-sociální unie Bavorska (CSU) Horst Seehofer pozval maďarského premiéra Viktora Orbána na sjezd strany, který se uskuteční na začátku příštího roku.

Představitelé Bavorska poslední dobou kritizují německou kancléřku Angelu Merkelovou kvůli jejímu přístupu k imigrantům. Do Mnichova a dalších oblastí této země jich proudí velké počty a místní politici prohlašují, že tato situace není udržitelná.

Slova a kroky CSU odsoudil německý tisk. Některé výmluvné ukázky zde přinášíme.

„Jak se ukázalo, kritika paní kancléřky nestačila. Předseda Horst Seehofer a spol. šli ve své provokaci ještě dál a pozvali na stranický sjezd […] maďarského premiéra Viktora Orbána, který nesnáší uprchlíky jako nikdo jiný v Evropě. A jako kdyby toho nebylo málo, Bavor prohlásil, že chce hledat s Orbánem ‚společné řešení‘. Takový nesmysl. Chce jenom kalit vodu.“ (Mitteldeutsche Zeitung)

Westfälische Nachrichten označuje „narušování národního porozumění ze strany CSU“ za „politováníhodné“. A dále píše: „Jedná se o popíchnutí? Ne. Je to spíše bezpříkladně špatné politické rozhodnutí: šéf CSU se staví na stranu miniaturního diktátorka (sic!)z Budapešti, Viktora Orbána, aby spolu s ním brzy vystavěl nové a vyšší ploty proti uprchlíkům. To je šílenství! Tímto způsobem těžko získáme od Evropy odpověď na problém uprchlíků.“

„Kancléřka Merkelová zatím zcela přijala riziko. Musí udržet jednotu společnosti. Musí najít správné řešení, aby německá velkodušnost nebyla chápána jako pozvánka pro všechny poškozené tohoto světa. Musí rovněž dosáhnout toho, aby se Evropa o toto břemeno rovnoměrně podělila.“ (Neue Osnabrücker Zeitung)

Südwest Presse tvrdí, že v případě Seehoferova hledání porozumění s „maďarským štváčem Viktorem Orbánem“ se jedná o „zánik instinktu, který lze jen těžko trumfnout“.

„Paní kancléřka jde příkladem člověčenství, a ve jménu toho je připravena porušit daná pravidla. […] Velmi dobře si uvědomuje, že výtky CSU vůči ní jsou citlivým bodem. Ví, že její rozhodnutí není po vůli konzervativním voličům. Toto riziko však na sebe přijala. Postavila se nad politické rozdíly. Otázka uprchlíků musí však být co nejrychleji vyřešena.“ (Augsburger Allgemeine)

 

Zdroj: dw.de

 

Potentátům z EU patří tento vzkaz:

 

 

Diskusní téma: Německá luegen média štvou proti Maďarsku a zemím V4.

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek